Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Błąd wewnętrzny (EEPROM) moduł sterowania wksaźnikem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:51, 08.07.2011

Witam,


Panowie mam ogromny problem, otóż od pewnego czasu jeżdżąc zauważyłem że co jakiś czas migają różne kontrolki na "liczniku"
i to każda nie był jakiejś zależności, rożnie to wyglądało.

Co najgorsze ten problem zaczął przybierać na częstotliwości co bardzo mnie denerwowało, aż tu kiedyś wsiadam odpalam i patrze kontrolka świtał przeciwmgłowego się świeci i nie da się jej wyłączyć no i znów nerw. Przyjechałem do domu i stwierdziłem, że sprawdzę bezpieczniki. Pełny motywacji, zabieram się do pracy przekręcam kluczyk deska się zaświeciła odpalam samochód a tu ku mojemu zdziwieniu wszystkie wskaźniki na 0 nie pokazuje przebiegu . Pojechałem na serwis podpięli mi go do komputera no i okazało się :

Błąd wewnętrzny (EEPROM) moduł sterowania wskaźnikowym

Nie da się tego naprawić a koszt nowego to 3000 zł
zacząłem szukać na allegro ale nie wiem jak to fachowo się nazywa i gdzie tego szukać?

Mam prośbę czy ktoś miał podobny problem i czy udało się to jakoś inaczej rozwiązać.

Goście powiedzieli mi w serwisie, żebym kupił używany i przyjechał do nich to mi go wymienia, tyle tylko czy można to kupić gdziekolwiek.

Samochód Honda Accord 5D 2,0 benzyna
  • 0

#2 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 13:52, 08.07.2011

kupujesz licznik od manuala 2.0 lub 2,4 i zamieniasz ... pozostaje tylko przepisanie stanu licznika jeśli będziesz chciał. A zamiast jechac do ASO było zrobić test MICU. i tam się pojawi błąd jaki masz bo nawet nie powiedziałeś jaki numer błędu Ci odczytali. A Honda ma około 3 tys błędów które może wyświetlić , czyli dobrą diagnostykę posiada :) i prawie wszystko można odczytać domowym sposobem.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:40, 08.07.2011

Kod jaki mi wybił to B1152 opis: Błąd wewnętrzny (EEPROM) modułu sterowania wskaźnikiem.

Ok, jeżeli uda mi się kupić licznik, to czy samemu dam rade to przełożyć ? czy lepiej jechać do ASO.


Gdybym kupił używany i wymienił w ASO, to może przepisaliby mi kilometry i miałbym fakturę, bo później przy ewentualnej sprzedaży miałbym jakiś papier, że nie jest kręcony ?

Pozdrawiam
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq