Skocz do zawartości


RODO w HAKP

świeci sie znaczek silnika-obroty wariuja!!!


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:42, 07.03.2009

Od jakiegos czasu swieci sie znaczek silnika na desce rozdzielczej. po wizycie w serwisie hondy stwierdzono po diagnostyce silnika 2 błędy: sonda lambda 1 i mieszanka paliwa.wykasowano błędy ale po kilku dniach znowu zaświecila sie ikona silnika i obroty silnika wariuja. mial ktos podobny problem? pzdr.

#2 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3,396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:51, 07.03.2009

Ale usuniecie informacji o usterce nie powoduje usuniecia usterki ;-)
Skoro komputer zglosil problem z sonda lambda, to moze warto sprawdzic czy dziala?

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#3 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3,079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 19:17, 07.03.2009

Lepiej napisz dokładnie co za instalacje LPG masz (podaj dokładnie jakie komponenty). Musisz doprowadzić do porządku instalację. Pewnie reduktor nie wyrabia (spadki ciśnienia) i ECU wywala błąd z powodu ubogiej mieszanki.

Do zobaczenia na trasie.


#4 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:30, 07.03.2009

Na zimnym silniku zrób reset kompa.
Odpal auto na benzynie i zrób procedurę uczenia się wolnych obrotów.
Potem pojeździj na benzynie i zobacz czy też wywala Ci te błędy, jeżeli tak to sonda do wymiany, jeżeli na benzynie wszystko ok to cos po stronie LPG i instalacji.

#5 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5,948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 19:34, 07.03.2009

W serwisie zamiast zdiagnozować i usunąć usterkę, po prostu tylko skasowali info o usterce :shock: :-/ To super serwis. Niech sprawdzą czy sonda działa i jak koledzy od gazu radzą ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:12, 08.03.2009

Musisz doprowadzić do porządku instalację.

Dokładnie,albo reduktor,albo listwa wtryskowa jest mało precyzyjna i nie wyrabia.Kiedy byłeś na regulacji u gazowników i czy dbasz o instalkę.Jeżeli pokazało Ci te błędy to albo mieszanka gazowa zbyt uboga(z biegiem czasu może doprowadzić to do wypalenia gniazda zaworów i silnik padnie),albo mieszanka zbyt bogata (może doprowadzić do uszkodzenia katalizatora).Także nie ma sensu abyś jeździł do ASO i wydawał kaskę,na diagnostykę i kasowanie checka(obroty Ci falują bo silnik wchodzi w tryb awaryjny)poza tym napisz coś więcej odnośnie instalki.

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:40, 09.03.2009

Witam ponownie. Instalacja gazowa w moim aucie to OMEGA GAZ LANDIRENZO. Z instalacja wszystko wporzadku, w ubiegłym miesiacu regulowalem rowniez zawory, oprocz tego musze tylko wymienic filtr od instalacji gazowej. Jak mozecie to napiszcie co najlepiej zrobic aby wszystko chodzilo dobrze, bo jak wiecie bardzo denerwuje cos jak nie chodzi dobrze. Zgory dzieki za odpowiedz.

#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:47, 10.03.2009

Ile czasu masz tą instalację i jaką listwę wtryskową-"Valteki?" może już siada,albo silniczek krokowy.

#9 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3,775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:20, 10.03.2009

lukasz722, na początek to musisz być na 100% przekonany, że LPG nie ma wpływu na zapalający się check. To że byłeś

Z instalacja wszystko wporzadku, w ubiegłym miesiacu regulowalem rowniez zawory, oprocz tego musze tylko wymienic filtr od instalacji gazowej.

to nie oznacza, że z instalacją jest OK. Ja mając na gwarancji instalację jeździłem do zakładu bo zapalił się "check" - odpowiedź była krótka - zatankowany zły gaz na złej stacji LPG :k :shock: Regulowali, męczyli się przejechałem 100-500 km i dalej to samo - tak w kółko. Dopiero gdy wziąłem sprawę w swoje ręce pomogło - tankuję na różnych stacjach i jakoś do tej pory nie wiem co to check - teoria "zatankowany zły gaz" OBALONA :k

Ja na Twoim miejscu najpierw bym skasował check, zresetował kompa i pojeździł na samym PB klika dni (nie wiem ile km robisz dziennie). Być może przez instalację LPG rozwaliły się mapy wtrysków PB i LPG. Jeżeli podczas jazdy na PB będzie OK to wtedy szukaj przyczyny w instalacji LPG ale gdy podczas jazdy na samym PB znowu pojawi się check to znaczy, że rzeczywiście LPG nie ma na to wpływu i szukałbym już przyczyny u mechaników lub w jakimś konkretniejszym ASO niż jak piszesz:

po wizycie w serwisie hondy stwierdzono po diagnostyce silnika 2 błędy: sonda lambda 1 i mieszanka paliwa.wykasowano błędy ale po kilku dniach znowu zaświecila sie ikona silnika i obroty silnika wariuja.

:k
Ten z nazwy serwis woli kasować błędy a nie usuwać usterki :-/

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:05, 11.03.2009

jak skasowac check i zresetowac komputer?POZDRAWIAM.

#11 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3,775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 10:10, 11.03.2009

Tu jest opis: http://www.accordklu...wtopic.php?t=86

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:02, 11.03.2009

witam,ja mam od paru dni taki problem z kompem,pali mi sie kontrolka na zegarach i obroty spadają nieraz do 200-300 prawie ze gasnie silnik,nie mam inst gaz jezdże na pb .jak przekręcam kluczyk to tez nie ma charakterystycznego dzwięku tak jak by sie cos ładowało.raz mrygnie tylko kontrolka od silnika i sie pali cały czas,miesiąc temu tak miałem przez pare dzni ,potem kontrolka sie nie paliła i wszystko było ok myslałem ze moze gdzies mam jakies zwarcie a tu znów niespodzianka,

#13 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3,775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 17:55, 11.03.2009

witam,ja mam od paru dni taki problem z kompem,pali mi sie kontrolka na zegarach i obroty spadają nieraz do 200-300 prawie ze gasnie silnik


To nic innego jak tylko silnik przełącza się w tryb awaryjny - właśnie dlatego, że wykrył jakiś błąd i zapaliła się kontrolka.
Pojedź do ASO lub do kogoś kto ma kompa i sprawdź jaką pokazuje usterkę komputer.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:46, 11.03.2009

próbowałem sam zrestartowac kompa i narobiłem jeszcze gorzej niż było ledwo pod górke podjechałem ,jestem umówiony na piątek, w koncu znalazłem w moim mieście warsztat w którym mają sprzet do podłączenia,inaczej musiał bym jechac 100 km do białegostoku.a nie chcem na czuja wymieniać sondy bo moze sie okazac ze padło cos innego.

#15 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1,802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 22:00, 11.03.2009

Chcesz zapłacić 100 albo więcej za coś co mógłbyś samemu zrobić (odczytać błąd z autodiagnostyki) ????????




IPB Skin By Virteq