Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Programowanie szyby kierowca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#16 mh86868

mh86868
  • Forumowicz
  • 2 postów
  • Skąd:KR / KOS
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:28, 03.03.2016

Hej - u mnie było śmiesznie - szyba kierowcy po opuszczeniu do samego dołu nie chciała się zamknąć - 3cm do góry i z powrotem. Działo się tak tylko na zapłonie (II).

Po zgaszeniu (I) szyba zamykała się normalnie.

 

Czyli na autostradzie płaciłem w okienku - a potem jechałem z otwartą szybą na parking - gasiłem sprzęta - zamykałem szybę - i w drogę :D

 

Próbowałem wszystkiego - bezpiecznik podtrzymania, uczenie itp - lipa.

 

Z głupa uznałem, że przesmaruje prowadnice szyb (te w ramce drzwi - bez rozbierania) - nie chodziły ciężko - ale co mi szkodzi.

I szyba się naprawiła. Okazało się, że jednak szyba szła ciężej na samym dole i sterownik myślał, że jest jakaś przeszkoda i opuszczał szybę.

 

Czyli zawsze trzeba zacząć od najłatwiejszych opcji :)


  • 0

#17 KacperWWA

KacperWWA
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:27, 16.03.2016

Hejka chłopaki, należy uruchomić silnik, opuścić szybę do oporu,następnie podnieść do oporu i przytrzymać ok.2 sek.Procedura z instrukcji obsługi, dzisiaj stosowałem działa.Co do odbijania szyby przy auto domykane, dzieje się tak jak mamy domykanie z pilota.Pozdrawiam.


Rozwiązał ktos ten problem ?
Wymienilem panel sterowania i wszystko jest ok poza przyciskiem auto kierowcy , po wcisnieciu auto szyba zamyka sie i otwiera na 10cm , jak recznie zamkne szybe lekko trzymajac przelacznik szyba zamyka sie normalnie..
  • 0

#18 korbol2007

korbol2007
  • Forumowicz
  • 170 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1,Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:53, 22.03.2016

Rozwiązał ktos ten problem ?
Wymienilem panel sterowania i wszystko jest ok poza przyciskiem auto kierowcy , po wcisnieciu auto szyba zamyka sie i otwiera na 10cm , jak recznie zamkne szybe lekko trzymajac przelacznik szyba zamyka sie normalnie..

Na początek proponuje:

-opuścić szybę do połowy i sprawdzić" luz na szybie" ruszając ją na boki;jeżeli występuje to mamy przyczynę 

- można też podczas podnoszenia w trybie "auto" pomóc szybie ręką z lewej lub z prawej strony 

Jeżeli jedna z w/w opcji występuje należy rozebrać tapicerkę drzwi i ustawić na krzyżaku(podnośniku) szybę aby wyeliminować luz boczny szyby.

Ot .... i problem rozwiązany :DD


  • 0
maniek

#19 KacperWWA

KacperWWA
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:26, 22.03.2016

Na początek proponuje:
-opuścić szybę do połowy i sprawdzić" luz na szybie" ruszając ją na boki;jeżeli występuje to mamy przyczynę
- można też podczas podnoszenia w trybie "auto" pomóc szybie ręką z lewej lub z prawej strony
Jeżeli jedna z w/w opcji występuje należy rozebrać tapicerkę drzwi i ustawić na krzyżaku(podnośniku) szybę aby wyeliminować luz boczny szyby.
Ot .... i problem rozwiązany :DD

Kolego masz chyba racje , faktycznie szyba chodzi na boki , mialem przyciemniane szyby i moze cos nie tak zlozyli , prawa strona tez chodzi ale nie ma tam trybu auto i nie ma to chyba znaczenia.
Podczas podnoszenia w trybie auto jak w polowie porusze szyba cofa sie o ta sama odleglosc jak nic nie robie i automatycznie zamyka sie do konca i otwiera

Moglby ktos poswiecic swoja czysta szybe i sprawdzic paluchami czy jak jest szyba w polowie to jest sztywna i nie rusza sie na boki ?
Jesli tak to wracam do zakladu gdzie mi oklejali.

Użytkownik KacperWWA edytował ten post 14:35, 22.03.2016

  • 0

#20 Davka

Davka
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:19, 29.07.2017

Dopiszę swój przypadek.
Po wymianie podnośnika szyby oraz panelu sterowania szybami szyba działała dobrze przy ręcznych trybach a przy zamykaniu na AUTO odbijała o ok.10cm za każdym razem.

Kilkanaście prób nauczenia szyby przez trzymanie 2s nie poskutkowało (próbowałem też resetować pamięć bezpiecznikami, na zapłonie II jak i na włączonym silniku itd.).

Pomyślałem że za duże luzy na szybie jak ktoś napisał i rozebrałem tapicerkę. Przy tej okazji odpiąłem przewody od panelu sterowania.

Zauważyłem że jak podpinam przewód z powrotem to szyby są w takim dziwnym stanie, że tryby auto nie działają ani w górę ani w dół, szyba chodzi tylko gdy trzymam przycisk. I właśnie w takim momencie zrobiłem kalibrację wg instrukcji (w dół, 2s, w górę, 2s) i po takim zabiegu szyba działa w trybach AUTO w górę i w dół i nie odbija :) Dodam że robiłem to na zapłonie II bo cały czas słuchałem radia.

Może przypadek, może nie ale postanowiłem opisać bo może komuś pomoże.

 

Dodam też że po wymianie tych dwóch części musiałem programować pilot kluczyka, w tym wypadku pomogła instrukcja - http://www.accordklu...05-rok/?p=96338

Za pierwszym razem mi się nie udało a za drugim już tak, w punkcie 13tym wcisnąłem jeszcze raz przycisk pilota który był w stacyjce (programowałem tylko jednego).


Użytkownik Davka edytował ten post 14:21, 29.07.2017

  • 0

#21 AnubiSq

AnubiSq
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:50, 18.04.2018

Dobra - czytałem szukałem i znalazłem i co najważniejsze zadziałało!!

Od razu powiem że żaden z opisanych sposobów tutaj nie zadziałał - łącznie z odłączaniem akumulatora.

Problem mi akurat pojawił się po wymianie przycisków sterowania w Honda Accord VIII

opis jak wejść w tryb programowania szyby znalazłem na Youtube

 

a Tu opis txt:

1. Zamykam drzwi. Stacyjka na II

2. Opuszczam szybę na sam dół

3. Otwieram drzwi

4. Stacyjka na 0

 

---1----

5. Przytrzymuję przycisk opuszczania szyby (nie na auto tylko ten pierwszy przeskok) i kiedy mam wciśnięte opuszczanie szyby to włączam stacyjkę na pozycję II

6. Puszczam przycisk

7. Przełączam stacyjkę na 0

---2----

5. Przytrzymuję przycisk opuszczania szyby (nie na auto tylko ten pierwszy przeskok) i kiedy mam wciśnięte opuszczanie szyby to włączam stacyjkę na pozycję II

6. Puszczam przycisk

7. Przełączam stacyjkę na 0

---3----

5. Przytrzymuję przycisk opuszczania szyby (nie na auto tylko ten pierwszy przeskok) i kiedy mam wciśnięte opuszczanie szyby to włączam stacyjkę na pozycję II

6. Puszczam przycisk

7. Przełączam stacyjkę na 0

 

---4----

5. Przytrzymuję przycisk opuszczania szyby (nie na auto tylko ten pierwszy przeskok) i kiedy mam wciśnięte opuszczanie szyby to włączam stacyjkę na pozycję II

6. Puszczam przycisk

7. Zamykam okno np. do połowy (funkcja auto nie powinna już chyba teraz działać)

8. Opuszczam okno do samego dołu - na dole przytrzymuje około 2s z wciśniętym przyciskiem

9. Podnoszę do samej góry - przytrzymuje przycisk około 2s

10. sprawdzam - teraz powinno wszystko już działać prawidłowo!!!! auto na dół i górę

 

powodzenia


  • 0

#22 Guest_komandoskiel_*

Guest_komandoskiel_*
  • Guests

Napisano 06:09, 03.03.2020

Witam odswieze temat wymieniłem u siebie w VII silnik szyby kierowcy i ok. 40 próbach dalej nie mogę ustawić tego przycisku AUTO trzymałem ten przycisk na dole ok. 3s i na górze 3s I wtedy szyba przez 15s nie chce w ogóle się ruszać po 15s znowu jeździ ale AUTO nie działa ten sposób z filmiku też próbowałem z 20 razy i nic. Pomoże ktoś?
  • 0

#23 Guest_komandoskiel_*

Guest_komandoskiel_*
  • Guests

Napisano 13:41, 05.03.2020

Pomoże ktoś?
  • 0

#24 Guest_komandoskiel_*

Guest_komandoskiel_*
  • Guests

Napisano 18:17, 23.03.2020

Nikt nie miał problemu z ustawieniem?
  • 0

#25 Davka

Davka
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:00, 26.03.2020

Ci co mieli problemy i są skłonni pomóc zapewne opisali już w tym wątku swoje doświadczenia (w tym i ja).


  • 0

#26 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6,042 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 348
Wzorowa

Napisano 16:30, 26.03.2020

Albo sprawdzili czy na pewno od przedlifta założyli silnik szyb, jeśli tak to wymienili cały panel sterowania szybami na inny, także przedliftowy. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#27 Guest_komandoskiel_*

Guest_komandoskiel_*
  • Guests

Napisano 18:18, 26.03.2020

Mam przedlift A silnik jest z polifta no to już wiadomo czemu nie dziala
  • 0

#28 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6,042 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 348
Wzorowa

Napisano 18:40, 26.03.2020

Dokładnie, tak samo panel sterujący z polifta nie będzie działał w przedlifcie, dlatego napisałem powyżej o wymianie panelu także na przedliftowy. 

 

Kupisz za grosze na ebayu, sporo sprzedawców podaje vin to sobie sam sprawdzisz tutaj co to za rocznik produkcji:

https://japancars.ru...e=catalog/honda

 

U mnie przedlift diesel ma nr: 

35750-SEF-G01

 

i nie polecam zamienników, lepsza oem używka. 

Pamiętaj też że angliki mają auto po "prawej" stronie panelu, także radzę uważać żeby UK nie kupić. 

Możesz też napisać/zadzwonić do kolegi Wolek to Ci paczkę do DE wyślę

http://www.accordklu...er/63984-wolek/


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#29 Guest_komandoskiel_*

Guest_komandoskiel_*
  • Guests

Napisano 22:42, 26.03.2020

Panel mam dobry oryginalny tylko silnik był zmieniony z polifta
  • 0

#30 plichu5

plichu5
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:mosina
  • Silnik:2.2
  • Wersja:es
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:36, 08.09.2022

Witam. Rozkminiles problem z auto. Też zmieniłem silnik z angola i nie działa mi auto. Została mi ostatnia próba z bezpiecznikiem.Tak samo jak długo przyczynie przycisk to się blokuje na 15sek.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq