Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

PI SEEK


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
69 odpowiedzi w tym temacie

#61 peter.pan

peter.pan
  • Forumowicz
  • 82 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:00, 25.11.2010

No właśnie z namiarami ciężko, znojomy mnie z nim zapoznał i tak jeżdżę na pamięć, ale postaram się o jakiś numer telefonu :-)

#62 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:36, 27.02.2011

BOSE to chyba USA ;-)

Radio dałem do komisu GSM u siebie, wzieli za to 35zł


Po dlugich przemysleniach czy zmieniac radio fabryczne na cos innego, postawnowilem ze naprawie swoje Pi seek, oddam do tego samego komisu GSM gdzie oddal StRz3cHu, zobaczymy ile mnie skasuja i czy uda im sie naprawic.

#63 mury

mury
  • Forumowicz
  • 256 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 21:06, 22.12.2011

BOSE to chyba USA ;-)

U mnie ten zimny lut to powodował: Obrazek

Radio dałem do komisu GSM u siebie, wzieli za to 35zł


Chciałem potwierdzić, że przyczyną "wariowania" mojego radia był ten sam problem.
Pomomo tego, że radio oddałem do 2 serwisów pokazując co może być problemem "nie znaleziono przyczyny" postanowiłem więc, albo będzie działać, albo nie. Wziąłem lutownicę, przystawiłem do lutów tego elementu na kilka sekund z każdej strony i radio zaczęło odbierać fale tak jak powinno.

Tak więc to już chyba nie przypadek.

Ale też (jeszcze) nie podpiszę się pod tym tematem, dopóki nie znajdzie się ktoś kto potwierdzi to rozwiązanie.

Pozdrawiam

#64 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:08, 10.05.2012

Witam
Dziś zabrałem sie do naprawy radia.(w końcu z wykształcenia jestem elektronikiem ;-) ) nie w tym rzecz.
Potwierdzam przyczyną błędu i napisu PI SEEK jest "zimny lut". Co do konkretnego elementu nie mogę potwierdzić ale NA PEWNO jest to obszar rezystorów w lewej przedniej części radia (patrząc od frontu).Radio nalezy wyjąć rozkręcić obudowę i przygrzać elementy od spodu(tam gdzie znajdują się luty) aby ich nie uszkodzić. Ja miałem lutownicę gazową(pencil) i przez dziurki w obudowie był dostęp. Tyle w temacie dla potomnych.
Pozdrawiam Brack

#65 majki756623

majki756623
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:03, 20.05.2012

Witam tez mialem problem z PI SEEK teoretycznie dalej mam:) a praktycznie zrobilem cos takiego: adapter kaseta + ipod i dziala pieknie ladnie:) jedyny minus to nie mam w nim radia FM ale ja nie slucham radia a jak komus na tym zalezy to odtwarzacz mp4 z radiem i tez dziala bo sprawdzalem:) testuje od 2 tyg i zawsze dziala takze PI SEEK to sie tyczy tylko i wylacznie tunera FM (w moim przypadku napewno) a reszta radia dziala:)

#66 Sławek81

Sławek81
  • Forumowicz
  • 62 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:29, 30.05.2012

PI SEEK, nie jestem sam z problemem, ale "fajnie".
Zastanawiam się co lepsze - próbować naprawić 2SA1 (rękoczyny nie robią na nim wrażenia) czy może wymienić radio na inne.
Jeśli wymiana to jak to będzie grało z oryginalnym zestawem BOSE 6 gł.+sub. No i jakie radio?
Jesteście w stanie polecić jakieś konkretne modele działające bezproblemowo z takim zestawem?
Czytałem w którymś temacie, że nowsze radia mogą nie mieć obsługi wysuwanej anteny. Czy to prawda?

#67 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:42, 30.05.2012

Lepiej wymień radio nowe mają dużo lepsze korektory lepiej ściągają stacje i o MP3 czy też USB nawet nie wspominam. Chyba wszystkie mają sterowanie anteną. U mnie PIONEER dobrze się spisuje z bose i cena nie głupia.

#68 Daniel_wafel

Daniel_wafel
  • Forumowicz
  • 530 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:10, 19.07.2013

No i w końcu mnie też dopadł problem PI SEEK. Oddałem do zakładu naprawy RTV , przelutowali cała płytkę FM i po problemie.

#69 Sławek81

Sławek81
  • Forumowicz
  • 62 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:29, 19.07.2013

Ile zabuliłeś?

#70 Daniel_wafel

Daniel_wafel
  • Forumowicz
  • 530 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:15, 20.07.2013

70 złoty




IPB Skin By Virteq