Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wymiana czujnika ABS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 radekdado

radekdado
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:uk Burton upon Trent
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:13, 27.06.2011

witam świecą mi sie 3 kontrolki ABS VSA i ta z wykrzyknikiem. sprawdziłem w ASO i wyszło że czujnik w lewym tylnym kole. kupiłem używany czujnik i podłaczyłem go na sucho tzn bez wyciagania starego, tylko odpiąłem wtyczke i podłaczyłem nowy. Kontrolki ABS i VSA zgasły ale została ta z wykrzyknikiem... probowałem wyłaczyc przyciskiem na desce ale nic z tego. jak myslicie jak go zamontuje na własciwe miejsce kontrolka zgasnie czy jak?? pozdrawiam
  • 0

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:20, 27.06.2011

Zgaśnie,a jeżeli będzie problem każdy mechanik od japońców usunie błąd.
  • 0

#3 ratek72

ratek72
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:42, 27.06.2011

Potwierdzam, u mnie zgasła po przejechaniu ok 100 - 200 metrów
  • 0

#4 radekdado

radekdado
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:uk Burton upon Trent
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:43, 28.06.2011

dzięki wielkie. jak założe na weekendzie to zdam relacje!!!

[ Dodano: 2011-07-01, 20:24 ]
tak więc czujnik założony. nie było łatwo ale sie udało... Ale: tak jak pisałem wczesniej został wykrzyknik a po przejechaniu 200m zapaliło sie VSA. i tak sie dzieje za kazdym razem... :-( Co teraz panowie??

[ Dodano: 2011-07-02, 14:31 ]
czyżby czekała mnie jeszcze jedna wizyta w ASO?? może trzeba poprostu jeszcze raz podłączyć i skasować ten błąd...?? martwi mnie tylko czy tylne koła maja coś wspólnego z VSA ale na wcześniejszej diagnostyce wykazało tylko czujnik ABS lewy tyl
  • 0

#5 datechm

datechm
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:mazowieckie
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:240
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:17, 28.07.2011

spróbuj kolego jeszcze na inny komputer podjechac i ja bym stawial na pompe abs. Mam teraz to samo i na kompie byly bledy 52-1 usterka pompy i 84-1 blad logiczny czujnika VSA. Dzis kupilem pompe i mam nadzieje ze mi pomoże. Kasowanie bledu nic nie da bo i tak znowu wyskoczy. mialem identyczne objawy z zapalaniem sie kontrolek. tyle ze u mnie po kilku razach jak sie zapalily tak sie pala wciaz. a ABS tez Ci sie zaswieca nadal?
  • 0

#6 radekdado

radekdado
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:uk Burton upon Trent
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:40, 28.07.2011

wczoraj naprawiłem wszystko.... jak narazie bez problemu. znalazłem gościa który w 10 minut załatwił sprawe... wykrył 2 błędy 17-1 i chyba własnie 84-1. skasował błedy i lampki zgasły. teraz wreszcie wszystko działa elegancko... :-)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq