Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

"Zginęły" biegi / skrzynia manualna


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:30, 04.03.2009

Hej!
Wczoraj miałem dziwną sytuację na trasie. Wracałem z Krakowa i parę kilometrów od tego miasta nagle straciłem biegi, nie wchodziło nic oprócz 4ki.
Nie było żadnego zgrzytu, stuku, łupnięcia, po prostu straciłem biegi. Zatrzymałem się raz i potem po wielu próbach udało się 1 wcisnąć, rozpędzić auto i potem już 4 tylko. Droga i ruch na niej na szczęście układał się tak, że mogłem jechać na tej 4ce fakt, że raz musiałem zwolnic do 30km/h i potem autko się dusiło rozpędzając je powoli. Jadąc tak, od czasu do czasu wyrzucałem na luz i wciskałem zdecydowanie sprzęgło do podłogi po czym raz jeszcze itd. W którymś momencie za Olkuszem jak ręka odjął, coś jakby bardzo cicho puknęło i odpuściło, wszystkie biegi powróciły, wchodzą jak wczesniej lekko i nic nie zgrzyta itd.
Macie jakiś pomysł? Zawieszka czegoś? Linki, sprzęgła, w ogóle to możliwe, nie znam się więc proszę o wyrozumiałość ;-)

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5,949 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:34, 04.03.2009

Jakiś problem ze sprzęgłem cieniu. Z objawów wydaje mi się że to docisk siada.
Dawno sprzęgło wymieniałeś?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:59, 04.03.2009

Mam ją od 5 kwietnia 2008, w tym czasie nic przy sprzęgle nie dłubałem, bo zwyczajnie nie miałem potrzeby, nie ślizga, nie rwie, biegi wchodzą normalnie.
Po tym jak odpuściło już całą drogę normalnie wszystko działało i dalej jest wszystko ok.

Zastanawia mnie tylko 1 rzecz, czasem mi się zdarzało, że pedał sprzęgła nie do końca mi odskakiwał sam, wychylał się tak, że sprzęgło juz nie brało itd, ale zostawało mu z jakieś 2-3cm aby odskoczył do max górnej pozycji, obstawiałem raczej, że blokuje się sam pedał tu w kabinie już. Muszę zaobserwować czy dalej sie tak będzie dziać.

#4 Afcior

Afcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:55, 04.03.2009

Czy wrzuciles normalnie np. 1 i Honda nie chciala jechac czy wogole nie mogles jej wrzucic

#5 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:10, 04.03.2009

W Krakowie jeszcze było tak, że wrzuciłem 1 ruszam normalnie, nie jakiś zryw a koła mi lekko zabuksowały, ale stałem na pasach, kropił deszcz, więc nie wiem czy ten fakt wiązać z tym co się stało. Potem 2, 3, 4 i normalnie było wszystko, następne skrzyzowania też wszystko ok. Na trasie, gdy leciałem na 4 i przyszło mi zredukować na 3, jak zwolniłem, okazało się, że 3 nie wskakuje, po prostu blokada, zwolniłem, aby 2 dać to samo, więc się zatrzymałem, po długich próbach weszła 1 i dalej już jak pisałem rozpoczynając temat.

#6 Afcior

Afcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:11, 04.03.2009

Moim zdaniem sprzeglo nie ma z tym nic wspolnego.Jesli siadl by docisk-np zawiesil sie to zaden bieg by nie wchodzil a tu jednak 4 wchodzila.Wydaje mi sie ze skrzynia sie zblokowala.Moze masz za malo oleju w skrzyni.Jesli nie to moze czas wymienic olej?

#7 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:15, 04.03.2009

Olej wymieniałem 6k km temu, więc teoretycznie 34k km mogę jeszcze na nim smigać, ale fakt, że sprawdzę poziom, bo wczoraj już późno wróciłem i nie było sensu tego robić. Tylko, że tam raczej też wszystko ok będzie.

#8 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3,775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 00:05, 05.03.2009

A ja myślę, że masz/miałeś problem z synchronizatorami skrzyni biegów.

...W synchronizatorach prostych możliwe jest włączenie kół zębatych jeszcze przed wyrównaniem prędkości kątowych odpowiednich elementów. Co prawda synchronizatory bezwładnościowe mają elementy blokujące, które uniemożliwiają włączenie biegu przed zrównoważeniem prędkości obrotowych kół zębatych, ale konia z rzędem kierowcy, który wie, jakiego rodzaju urządzenie zastosowano w jego samochodzie.....

Źródło: http://www.motofakty...z_zgrzytow.html

Całe forum pozdrawia Cię KulawyJohn.


#9 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:36, 05.03.2009

Siwy zgadzam się z tym artykułem, tylko nie mam 100% pewności, że u mnie coś z synchronizatorami się działo, teraz śmiga jak dawniej, biegi wchodzą jak należy.
Na innym forum poświęconym 4 gen accord'a poruszyłem też ten temat i jeden kolega odpisał mi, ze miał dokładnie to samo 2-3 lata temu i odpuściło mu też samo po kilkunastu minutach. Od tamtej pory się to nie pojawiło, a on tylko sprawdził wtedy czy poziom oleju w skrzyni jest ok i był jak powinien. Drugi z kolei miał to 8-10 lat temu, ale on zdecydował się wymienic płyn wtedy, gdyż miał juz kolor herbaty, mój tak lekko podchodzi pod ten kolor, więc też wymienię.

#10 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:35, 06.03.2009

moim skromnym zdaniem coś z cięgłami lub lewarkiem zmiany biegów,a najpredzej z tym ustrojstwem co jest na skrzyni i do niego doczepia sie linki.
Posprawdzaj dokładnie czy nie ma tam za duzych luzów, co moze powodowac brak mozliwosci ich wrzucenia.

#11 lukasjin

lukasjin
  • Nowy
  • 1 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:17, 09.07.2014

Panowie mam problem z biegami jadac do lublinca stracilem biegi podczas parkowania chcialem wrzucic wsteczny okazalo sie ze go nie ma tak samo jak 2,4 reszta biegow tzn 1,3,5 wchodza normalnie. Czy moze ktos mi napisac co moglo sie popsuc w czerwcu tego roku wymienilem skrzynie plus sportowe sprzeglo i olej MTF III wszystko chodzilo super az do dzis 9 lipca 14 co mam zrobic na co zwrocic uwage proszę o jakas pomoc




IPB Skin By Virteq