Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Czujnik temperatury i obroty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 01:01, 15.06.2011

Witka...ZMagam się z problemem (honda accord 2003 2.0 ivtec ) ktory mnie strasznie męczy...czytam już forum od paru tygodni i ciężko znależć odpowiedz..
Chodzi o 2 rzeczy.
Raz ,że po odpaleniu zimnego silnika obroty są na 900 rpm i wszystko chodzi ładnie..Aż do czasu kiedy załączy się chłodnica i w tym momęcie co paredziesiąt sekund obroty spadają w dół i zatrzymują się na ok...350 i 400 na biegu jałowym ...co powoduje lekkie drgania samochodu i ciężkie ruszanie(trzeba przygazować żeby normalnie ruszył) gdy zapale światła obroty utrzymuja sie w granicach 500...prócz tego zauważyłem że wentylatory chłodnicy załączają się co około 20 sek na krotko ...rowniez ok 20 sek ,wyłącza sie i znów za 20 sek itd itd....
Jak silnik ostygnie oczywiscie znów wszystko ok i dopiero po nagrzaniu sa zbyt niskie obroty...
Wymieniona sonda lamda na orginalna ,filttry,świece ...
Silniczek krokowy i przepustnica w tej hondzie sa razem i ludzie mówia zeby nie czyscic bo tam sa czujniki itd..ehh juz sam nie wiem co mam robić??czy to zawory,czy jaki grom:)
Pomocy proszę!
pzdr klubowiczów
  • 0

#2 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 06:11, 15.06.2011

Silniczek krokowy i przepustnica w tej hondzie sa razem i ludzie mówia zeby nie czyscic bo tam sa czujniki itd

zapisać nowy wzorzec CKP- ale to się kompem robi.... i zobaczyć na parametry silnika.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:19, 15.06.2011

dzieki muzyczka....na Ciebie mozna liczyc....w taki mrazie umawiam wizyte na przyszly tydzien z aso i zobaczymy co i jak...Juz mam dosyć czytania i szukania teorii...pa wymianie tych podstaw trzeba sprobowac więcej..mam do kupienia przepustnice razem z zaworem od wolnych obrotow i gdybym tylko wiedzial ze to pomoge to bym sie nie zastanawial,a tak poczekam az znow sprawdzą..choc raz juz skanowali mi w aso i nic nie znalezli..pzdr
  • 0

#4 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 21:30, 15.06.2011

mam do kupienia przepustnice razem z zaworem od wolnych obrotow i gdybym tylko wiedzial ze to pomoge to bym sie nie zastanawial

posiadasz tempomat ?? bo jednemu naszemu koledze już wymienili pisał że bolało a po 3 dniach znowu check:) i kazałem sprawdzic kostkę przy wentylatorze i wiaske idącą na słupek pasarzera, ale jeśl masz tempomat. I naprawa trwał 5 sekund :) kostka była niedopięta jak ktoś filtr klimy mieniał
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:47, 15.06.2011

posiadam tempomat,ale u mnie nie ma checka...ja juz checka miałem i po wymianie sondy L juz wiecej sie nie pokazuje...:)teraz problem jest tylko z obratami ktore sa za nisko...ale sam nie bede tego rozbierał..juz pisałem pytanie czy chłopaki nie znacie jakiegoś mechanika z okolicy trójmiasta ktory by potrafł ogarnąc ta hondę...nie chce isc i płacic jak kiedyś patałachom co biorą kase a nic nie działają...na peczki takich...jak miałem audi to znałem jednego dobrego chłopa ,ale on juz wyjechał i dupa:)

[ Dodano: 2011-06-19, 00:36 ]
Witam...Sprawa rozwiązana...Moja glupota :k ze czekalem na to tak dlugo,ale chodzilo o to ze ktos grzebal w niej przy zegarach i najprawdopodobniej nie zalozyl dobrze tarcz i wskaznikow..podlaczona honda w aso wykazała prawidłowe obroty(przeklamywanie na licznikach) i tutaj tez do wszystkich ktorzy maja watpliwosci zaznaczam,ze obroty w accordzie po odpaleniu sa wysokie ok 1400 rpm na ssaniu ,po czym spadaja do ok 700-800 i tak sie trzymaja...jezeli jest troche mniej lub wiecej tez nie powinno to przeszkadzac:)Pozatym sprawdzilem ladowanie itd plus chlopaki lukneli na inne parametry i wszystko okazalo sie super ...Dziekuję tym co probowali pomóc i tym co chcieli ,a nie mogli:)
Pozdrawiam wszystkich!
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq