Skocz do zawartości


RODO w HAKP

dmucha z wlewu oleju


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 01:46, 03.03.2009

witam szukalem tematu ale nie znalazlem otoz kupilem accorda wersja sedan gen 7 z 2004roku.i otoz dmucha dosc mocno z wlewu oleju co to moze byc i co naprawic aby sie tego pozbyc??pozdrawiam

#2 zibi

zibi
  • Forumowicz
  • 164 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:01, 03.03.2009

Silnik jest tak skonstruowany że tamtędy musi dmuchać , opisz dokładniej objawy i mniej więcej jak mocno dmucha

:B Pozdrowionka :B
-----------------------------------------------------------------


Niech będzie błogosławiony człowiek , który
nie mając nic do powiedzenia powstrzymuje się
od ubrania tego faktu w słowa


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 02:10, 03.03.2009

dosc mocno dmucha w zadnym inny autku nie dmuchalo az tak zawsze byl tylko lekki podmuszek od a tutaj normalnie dmucha dosc solidnie z tego co rozmawialem z kolesiem to mowil ze silnik moze byc slaby i dlateg ale nie slychac panewek sprezanie na kazdym cylindrze jest w normie pierscienie oleju nie puszczaja wiec raczej slabosc silnika odpada

#4 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 06:22, 03.03.2009

witam szukalem tematu ale nie znalazlem otoz kupilem accorda wersja sedan gen 7 z 2004roku.i otoz dmucha dosc mocno z wlewu oleju co to moze byc i co naprawic aby sie tego pozbyc??pozdrawiam


Kolego i będzie dmuchać to normalne, szczególnie jak masz sprężanie w cilindrach idealne jak pisałeś. Sprawdzanie czy dmucha czy nie dmucha to sie sprawdzało w fiatach 125 i skodach 120 i tam był to obiaw zużytego silnika.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#5 16v

16v
  • Forumowicz
  • 131 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:24, 03.03.2009

Dmuchanie z pod korka to naturalana sprawa w hondach, przejmować się mozesz kiedy zacznie dmuchać z otworu bagnetu.

#6 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:29, 03.03.2009

przejmować się mozesz kiedy zacznie dmuchać z otworu bagnetu.


Wtedy to pierścionki do roboty ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:58, 03.03.2009

no wlasnie spod bagnetu delikatnie dmucha.ale jak pisalem olej zmieniony wiec niema uszczelniaczy zadnych sprezanie jest w normie.przypominam sobie ze znajomy w toyocie celice mial tak ze spod bagnetu to az olej mu szedl a silnik idealny.moze odma zapchana?

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:05, 03.03.2009

Kolego po 1.-odpowietrzanie komory korbowej /odma/
po 2.-zużyte uszczelniacze trzonków zaworów
Jeżeli możesz, sprawdż sprężanie w cylindrach - na zimno i na rozgrzanym silniku'
Generalnie w sprawnym motorze nie powinno dmuchać /tak jak opisałeś/ ani wlewem oleju ani tym bardziej szyjką bagnetu . Jeżeli wystąpią spadki kompresji na cylindrach -zużyte pierścienie na tłokach , ten przypadek chyba odpada skoro sprężanie jest w normie. Przerabiałem już takie historie ,Pozdrawiam. :ok

#9 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 06:34, 04.03.2009

nie powinno dmuchać /tak jak opisałeś/ ani wlewem oleju


i tu sie mylisz bo dmucha i bedzie dmuchalo

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:32, 04.03.2009

Powiedzmy ,że może podmuchiwać ale jeśli dmucha jak z rury wydechowej ....to jest feler.. skoro uważasz że się mylę ..Twoja sprawa.. w moim accordzie nie dmucha .Pozdrawiam..

#11 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:26, 04.03.2009

Dmuchanie z pod korka to naturalana sprawa w hondach, przejmować się mozesz kiedy zacznie dmuchać z otworu bagnetu.

a co to za różnica przeciez one sa połączone ze skrzynią korbową,tylko wylot z bagnetu jest cieńszy i dlatego mniej dmucha,
u mnie tez cos tam dmucha.nawet mocno bym powiedział.
jezeli leciał by dym,spaliny to wtedy lipa a tak to ok.

#12 Afcior

Afcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:02, 04.03.2009

U mnie tez dmucha i tez raczej mocno ale samym powietrzem.

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:25, 04.03.2009

no sprawa jest dziwna sprawdalem odme jest drozna.oleje chyba temat jakby cos to kupie drugi silnik

#14 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:33, 04.03.2009

no sprawa jest dziwna sprawdalem odme jest drozna.oleje chyba temat jakby cos to kupie drugi silnik


i namieszali ci w głowie :k
Czy masz jakiś problem z silnikiem? Pali dużo oleju? Kopci? Brak mocy? Nie pali poprawnie? Nierówno pracuje?
Jeśli nie to niech sobie dmucha ile dusza zapragnie, jak nie wierzysz to porównaj z kims kto ma taki silnik jak ty, założe się że będzie tak samo dmuchało.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:40, 04.03.2009

dorwalem civica z 04roku i tak samo dmucha spod bagnetu a auto ma 45tys przebiegu i ma on je od nowosci wiec nie krecone.moze u mnie troszke bardziej dmucha ale niewiele.oleju z tego co zauwazylem to nie zjada a jesli bieze to znikome ilosci moze z 100-150ml na 300km




IPB Skin By Virteq