Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Jaki przebieg wytrzyma łańcuch rozrządu w K24A3?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:13, 08.06.2011

Jaki przebieg jest w stanie Waszym stanie wytrzymać silnik 2.4 na łańcuchu rozrządu beż ingerencji serwisu?
Silnik jest mocny pytanie czy to działa na "+" czy na "-" dla jego żywotności.
  • 0

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:23, 08.06.2011

Jaki przebieg jest w stanie Waszym stanie wytrzymać silnik 2.4 na łańcuchu rozrządu beż ingerencji serwisu?

Nie ma takiego czegoś jak średni przegląd wymiany łańcucha rozrządu.Wiele to zależy od stylu jazdy kierowcy,przyspieszaniu,wytrzymałości samego łańcucha (materiału z jakiego jest zrobiony) itp.Tak więc styl jazdy i materiał biorą wagę na ten element.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:40, 08.06.2011

Rozumiem, że nie ma określonego przebiegu, ale pytam bardziej o Wasze zdanie.
Czy rozmawiamy tutaj o przebiegu 250.000 km czy np. bardziej 400.000 km, mówi się że jest to element nie podlegający wymianie i ma służyć dożywotnio, co jednak gdy samochód robi 50.000 km rocznie...?
Zdarzają się K24A3 które mają przebiegi po 250.000 km i przekręcone liczniki do 150.000 km - pytanie czy nie przyszła pora na taką wymianę, która przecież jest bardzo kosztowna.
  • 0

#4 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:32, 09.06.2011

teoretycznie lancuch powinien dozyc konca zywotnosci silnika ale z tym roznie bywa jak wiemy. Chociaz mam kumpla gdzie jegoacco ma 310 000 km i lancucha narazie nie wymienial
  • 0

#5 Lorf

Lorf
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:ja go znam
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exec +-+-+
  • KM:chcialbym wiecej
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:BRA-tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 03:29, 10.06.2011

no wlasnie teoretycznie powinien przezyc a wszystko reszte wczesniej trafic szlag...... chyba mam najwiekszy przebuieg w 2.4 wlasnie zbliza sie 150 000 MIL tj jakies 240 000 km wymieniam olej co jakies 10k i nic sie nie dzieje nawet ostatnio zmienilem z Mobila na castrola i wydaje mi sie ze to bylo dobre posuniecie bo jakos ciszej zaczal pracowac i odczuwam ze mu to sluzy.
szybciej wymienisz sprzeglo w 2.4 niz rozrzad :r :r ja wlasnie wymienilem.... :B i wlasnie zalozylem gazownie :k ale widac po kieszeni ze lepiej zalac za niecale 100zl niz za 300 roznica odczuwalna w kieszeni bo w jezdzie nie ma jak dla mnie znaczacychoznak na czym jezdze.
dbasz jezdzisz-nie dbasz i szkoda Ci na wymiane oleju - masz peszka i szybciej stanie niz jezdzi. olej to bardzo wazna sprawa przy lancuszku lepiej wczesniej niz pozniej.
  • 0

wahaczoszuracz accord CW 3

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq