Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Awaria sprzęgła w nowym accordzie przy przebiegu 900 km


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:15, 07.06.2011

Witam,

Proszę powiedzcie co się dzieje z moim autem: w marcu kupilem nowego accorda VIII generacji (2.0 156 KM w benzynie, executive, 6 biegowy manual). Przy przebiegu 900 (słownie: dziewięćset) Kilometrów wysiadło sprzęgło (najpierw przy co drugim ruszaniu śmierdziało, potem zaczęło się ślizgać,) tak że wymieniono mi go na gwarancji. Teraz przejechałem dalsze kilkaset km i znów podczas powolnej jazdy w korku na zakopiance zaczęło śmierdzieć sprzęgło. Uważam że umiem jeździć, bo poprzednimi moimi autami ( 2 x Toyota corolla) pokonałem odpowiednio 260 000 i 60 000 km i ani razu nie wymieniałem sprzęgła! A jeżdzę spokojnie, nie trzymam lewej nogi na pedale sprzęgła podczas jazdy i nie katuję ani nie przeciązam sprzęgła.

Czy ktoś już spotkał się z takim problemem ze sprzęgłem? Co robić?

Pozdrawiam,

Misio

[/b]
  • 0

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:50, 07.06.2011

Co robić?



niestety wyjątkowo nic mądrego nie powiem, ale kup sobie VI generację i będziesz Pan zadowolony 8-)

a w takim aucie to szkoda coś grzebać samemu, męczyć serwis a jak nie będą się spisywać gutki z ASO to walić prosto do
Honda Polska - niech wymieniają 8-)
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:43, 07.06.2011

Witam jak wyżej kolega napisał cisnąć ich bo fabrycznie coś nie halo. :shock:

Napisz w jakim serwisie wymieniali to będzie przestroga dla innych. ;-)

Znajomy ma civica w miarę świeżego 4d co kebaby składają i problem ma ciągle ze zbieżnością i reklamuje ale rady se nie dają. :k
  • 0

#4 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 10:17, 09.06.2011

Misio, bajer Ci wstawiają raczej do sprzęgła na razie się nie dobierali tylko pewnie walczą ze sterowaniem sprzęgłem (pompa/wysprzęglik) i regulują pedał sprzęgła - niech walczą dalej w końcu to jest nowe auto ... :k
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:56, 09.06.2011

Dzięki za rady i sugestie

Mam wrażenie że mój egzemplarz ma dość galaretowate sprzęgło: trudno wyczuć kiedy bierze i subiektywnie wydaje się że po prostu męczy się przy ruszaniu. Mechanik, w którego obecności zrobiłem jazdę próbną przed wymianą sprzęgła oświadczył że wszystko robię prawidłowo, a gdy się sam przejechał, stwierdził, że sprzęgło nie działa dobrze.

w sobotę wybieram się moją wymarzoną Hondzią w dalszą trasę w górzyste okolice, i poobserwuję to sprzęgło. Napiszę jak sytuacja się rozwija:)

Pozdro,

Misio
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq