Skocz do zawartości


RODO w HAKP

napiecie na lampach


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:35, 01.03.2009

Witam
mam pytanie o swiatla - jadac po zmroku zauwazylem, ze co jakis czas ( szczegolnie gdy zdejme noge z gazu jakby zmniejszalo sie napiecie i swiatla przez ulamek sekundy swieca troszke slabiej. - Potem wszystko wraca do normy

czy jest to normalne, czy cos nie halo ? :k
w poprzednich autach nie zauwazylem tego nigdy - jak to jest w accordzie VII ?

#2 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:16, 01.03.2009

Może regulator napięcia nawala. Podjedź do jakiegoś elektryka albo miernikiem zmierz napięcie na akumulatorze przy włączonych światłach i zapalonym silniku. Powinno wynosić około 14,4V. Może masy nie ma porządnej i od tego zacznij, czyli od przeczyszczenia styków na przewodach do lamp i samych klem na akumulatorze. Może też alternator już się kończyć, a to badanie miernikiem wykaże.

Może masz słabo naciągnięty pasek ??

Jeśli tamto będzie w porządku to trzeba sprawdzić okolice wyłącznika świateł, tzn. sam wyłącznik i kabelki, które do niego dochodzą.

Także do dzieła kolego :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#3 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:51, 01.03.2009

a może to po prostu reakcja na włączającą się co jakiś czas sprężarkę klimatyzacji? ja stawiam że o to chodzi, a to normalne że przy małych obrotach światła na moment przygasają jak się sprężarka załącza. wyłącz klimatyzację i sprawdź na postoju czy coś takiego będzie miało miejsce.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:35, 01.03.2009

a może to po prostu reakcja na włączającą się co jakiś czas sprężarkę klimatyzacji? ja stawiam że o to chodzi, a to normalne że przy małych obrotach światła na moment przygasają jak się sprężarka załącza. wyłącz klimatyzację i sprawdź na postoju czy coś takiego będzie miało miejsce.


Dzieki Marco1973 sprawdzilem jak napisales i masz racje.

postawilem auto na kilka minut bawiac sie klima i rzeczywiscie w momencie zalaczania sprezarki na moment spadalo napiecie w aucie.

po wylaczeniu klimy - wszystko jest ok. :B

#5 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 22:46, 01.03.2009

A ja myślałem że mi się w oczach pierdzieliło jak w nocy się jeździło

#6 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:47, 01.03.2009

Dzieki Marco1973 sprawdzilem jak napisales i masz racje.

no to bardzo się cieszę że mogłem pomóc ;-)

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0





IPB Skin By Virteq