Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

nieszczelny elektrozawór (II gen. LPG)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:51, 02.06.2011

WITAM

wymieniając filtr gazu postanowiłem sprawdzić szczelność zamkniętego elektrozaworu i się okazało, że przepuszcza trochę gaz, a nawet słychać syczenie, gdy rurka nie jest przykręcona - gaz leci dalej rurką do reduktora, gdzie jest następny elektrozawór, ale - jak wiadomo - jest on dopiero za membraną pierwszego stopnia redukcji - czy gaz zbierający się na tej membranie może przyśpieszyć jej szybszą degradację?

Pytam, bo też wymieniłem membrany w reduktorze i jak na razie nie przepuszcza on gazu dalej, bo silnik odpala rano od pierwszego zakręcenia (a wcześniej musiał kręcić i kręcić i itd.)
  • 0
AK

#2 BartekHONDA

BartekHONDA
  • Forumowicz
  • 187 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG85 B77P
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:02, 03.06.2011

jaki masz reduktor?
masz dwa alektrozawory nie licac tego w wielozaworze?

[ Dodano: 2011-06-03, 23:07 ]
moze nie chodzi ci o elektrozawór tylko silniczek krogowy biegnący z reduktora do miksera?
  • 0

#3 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:34, 06.06.2011

jakbym dłużej pomyślał to bym się nie musiał pytać, bo przecież oba zawory zamykają się jednocześnie - problem się pojawi, gdy oba będą nieszczelne i gaz wtedy skutecznie zalewa niepracujący silnik...

BartekHONDA - to II gen instalki gazu (jak w temacie), więc (a przynajmniej u mnie) nie ma elektrozaworu na butli, a między reduktorem a mikserem nie mam żadnych elementów, ponieważ mikserem jest blos
  • 0
AK




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq