Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Nakładka na przód z laminatu, taka jak wersja sport??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 rcudak89

rcudak89
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Augustów, Podlaskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:09, 28.05.2011

Hej, ostatnio brat oddał moją nakładkę przednią od sporta do naprawy, do gościa co spawa plastiki, niestety podczas naprawy połamał ja jeszcze mocniej i mam teraz nią w dwóch elementach. Powiedział że nie idze zespawać plastików od Hondy i od Mercedesów, proponował że coś może pokombinować na blaszkę i wkręty, może to będzie jakoś trzymać.

Widziałem kilka aukcji z nakładkami do accorda, wyglądem wyglądają jak te od sporta.

Moje pytanie czy ta nakładka rzeczywiście wygląda jak OEM, bo mam zamiar ją kupić mimo komentarzy że nie warto, że krócha itp...
Wiadomo nie zamierzam stukać nią w krawężniki, choć różnie bywa. Ale jak kto zdolny to OEM czy z laminatu rozwali :k

Link do aukcji http://moto.allegro....1607906648.html
  • 0

#2 HAWARD

HAWARD
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 20:13, 28.05.2011

Widziałem kilka aukcji z nakładkami do accorda, wyglądem wyglądają jak te od sporta


Bo nie miałeś ich w rece. :k
Jak zamówisz i rozpakujesz paczkę to się załamiesz jak ja kiedyś :evil:
Ale Twój wybór.
  • 0
Karawan by HAWARD www.antenybielsko.pl

#3 rcudak89

rcudak89
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Augustów, Podlaskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:19, 28.05.2011

gdybym gdziekolwiemk znalazł OEM do kupienia to bym ją brał bez wachania, za "każda cenę", ale nigdzie nie idzie dostać. Na prawdę jest tak źle, może ktoś z VI gena się wypowie, czy wygląda tak samo...
  • 0

#4 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:20, 28.05.2011

daruj sobie tą dokładkę bo to lipa - a w tej cenie można spokojnie wyrwać przednią do SPORTA - szukaj poza tym forum


co do spawania/klejenia dokładki przerabiałem temat niedawno i zgadza się, nie można jej dobrze skleić/naprawić przez to tworzywo - PUR

[ Dodano: 2011-05-28, 21:21 ]
jak dla mnie to wygląda tak samo
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#5 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 20:59, 28.05.2011

rcudak89, porozglądaj się na allegro...widzialem niedawno 2 accordy angliki z pakietem Sport
  • 0

#6 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:29, 29.05.2011

Zawsze możesz spróbować skleić takim klejem: http://moto.allegro....1634772467.html
Ja nim kleiłem dokładkę z ATR'a bo była w trzech częściach i udało mi się ją skleić. Sprawdzałem (wyginałem, skręcałem) i się trzymało. Dokładka poszła do kolegi tarjei86, tak że nie wiem czy na dłuższą metę takie klejenie wystarczy, ale wydaje mi się że jest to lepsze i tańsze rozwiązanie niż kupowanie tej z allegro.
tarjei86, napisz czy dokładka pójdzie do auta czy do pieca...
  • 0

#7 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:41, 29.05.2011

Dokładnie ten klej co kolega wyżej proponuje prawdopodobnie jako jedyny mógłby to złapać. Klei większość Tworzyw sztucznych. Dla wzmocnienia połączenia warto zatopić np. siatkę głośnikową.
  • 0

#8 rcudak89

rcudak89
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Augustów, Podlaskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:53, 29.05.2011

Na allegro bardzo często zaglądam, ale gdzie ja oczy miałem jak były te acco w wersji sport. Na razie porozglądałem się po google i po auto szrotach zapytania o tą nakładkę wysłałem...
Dzięki za rady, jak tylko zjadę do Polski na pewno spróbuję skleić takim klejem, może jeszcze do utwardzenia tego przeszlifuję ją i zalaminuje od środka z matą szklaną albo carbonem, od chol*** tego w pracy mam, może coś to jeszcze pomoże...
  • 0

#9 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:01, 29.05.2011

zalaminuje od środka z matą szklaną albo carbonem, od chol*** tego w pracy mam, może coś to jeszcze pomoże...

Myślę, że żywicą epoksydową też powinno złapać.
  • 0

#10 rcudak89

rcudak89
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Augustów, Podlaskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:22, 29.05.2011

Także na razie mój plan jest taki, kupuję ten klej. Brat postara się w PL skleić tą nakładkę + położyć wzmocnienie z siateczki, aby to jakoś się trzymało bo w połowie czerwca do lakiernika umówiony jestem, poszpachluje i odmaluję. W lipcu do domu zjeżdżam to na dodatek ją od środka gdzieniegdzie włóknem węglowym obłoże i epoksydem przylaminuję...
  • 0

#11 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:27, 29.05.2011

w co uderzyłeś?
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#12 rcudak89

rcudak89
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Augustów, Podlaskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:51, 29.05.2011

Znaczy kupiłem Hanie już z pękniętą nakładką, ale nie było aż tak strasznie, gość przy parkowaniu trochę mocniej uderzył w krawężnik (tłumaczył się że był zarośnięty i nie widział go), ja w sumie doprawiłem te pęknięcia podczas zimy, walnąłem w zbity śnieg przy krawężniku. Nie wiem myślałem że chyba nie zahaczę jak krawężnik trochę ugnieciony był od śniegu i taki jakby podjazd tworzył. Ale nakładka dalej się trzymała w jednym kawałku, póki do naprawy nie poszła...

Na zimę miałem go podwyższyć żeby właśnie tego uniknąć, bo nawet podczas większych śniegów nakładką odśnieżałem aż na szybę śnieg leciał, ale tylko na planach przystało, a w sumie gwint KW mam.

Nakładka po zakupie wyglądała tak:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Po moich wypadach pęknięcie na drugim zdjęciu się powiększyło, a po naprawie u majstra pękła do końca ta krecha z pierwszego zdjęcia
  • 0

#13 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:09, 29.05.2011

ulala, to moja przy tym wygląda jak prosto z salonu, :roll:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#14 HAWARD

HAWARD
  • Forumowicz
  • 742 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 20:35, 29.05.2011

Na szczęście olałeś zakup tej tandety z allegro :ok
Pozwodzeniu w reanimacji dokładki - śladu nie bedzie. :ok
  • 0
Karawan by HAWARD www.antenybielsko.pl

#15 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:28, 30.05.2011

To jest nic w porównaniu z tym w jakim stanie była ta dokładka od ATR'a którą ja kleiłem... Bierz ten klej co Ci poleciłem i nie będzie problemu :ok Dobrze wypełnij pęknięcia, poczekaj jak wyschnie, nadmiar usuń np. papierem ściernym i jazda do lakiernika :-P
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq