Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Drganie Kierownicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:42, 28.05.2011

Witam,

Świeżo po zakupie autka wymieniłem przednie tarcze i klocki ponieważ okazało się, że tarcze są krzywe. Po tym zabiegu znikęły od razu drgania z kierownicy przy prędkościach około 120 km/h. Wszystko było ok.

Niestety wczoraj, podczas skręcania zagapiłem się (na panienkę) i odbiłem się najpierw od jednego krawężnika a następnie od drugiego - było słychać głośny huk, ale jakoś się zbytnio tym nie przejąłem bo było to podczas ruszania (co prawda ostrego).
Zaraz potem, chciałem sprawdzić czy nie pokrzywiły mi się felgi i rozpędziłem się najpierw do 100 a następnie do 110 i 120 - żadnych drgań nie zauważyłem więc się uspokoiłem.

Jednak dzisiaj, podczas jazdy na trasie zaczęła mi drgać kierownica, tak samo jak w chwili kiedy miałem krzywe tarcze...

Jak myślicie, czy to może być wina felg czy też znów mi się pogięły tarcze?
Czeka mnie prostowanie felg, wyważanie czy może toczenie tarcz...?

Jak to mogę sprawdzić?

:-( :-( :-( :-(
  • 0

#2 eXtReMeDMG

eXtReMeDMG
  • Forumowicz
  • 230 postów
  • Skąd:WR
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:20, 28.05.2011

Może uszkodziłeś felgę. Jedź do wulkanizatora i niech sprawdzą/wyważą a potem na geometrię.
  • 0

#3 wandzik83

wandzik83
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • Skąd:Zielona Góra
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:51, 28.05.2011

od przytulenia sie do kraweznika mogl sie takze wygiąć drazek kierowniczy a nawet półos wygiąć.
  • 0
]I-I[ [I I] ]I\I[ ]I)) //-\\

#4 eXtReMeDMG

eXtReMeDMG
  • Forumowicz
  • 230 postów
  • Skąd:WR
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:47, 31.05.2011

No i jak tam kolego? Wiadomo co boli Hanię?
  • 0

#5 lyski1981

lyski1981
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:poznań
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:00, 01.06.2011

jak na moje to na 90% fele.
wiek i brawura= krzywa fela
ja mam 3dyszki ,a jak wejdę do mojego civica vti to też załancza się nieśmiertelnosć heheheeheheheh.jołk
ale poszaleję
  • 0

#6 crisinho

crisinho
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:27, 02.06.2011

a ja bym obstawiał kolego żebyś sprawdził opony dokładnie, od uderzenia mogła któraś opona guza dostać ;-)
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:12, 10.06.2011

a ja bym obstawiał kolego żebyś sprawdził opony dokładnie, od uderzenia mogła któraś opona guza dostać ;-)


Zgadzam się z przedmówcą :mrgreen:
Miałem taki problem że drżała mi kierownica już przy 40-50 km jak delikatnie skręcałem koła...jak był nierówny asfalt do tego to drgania były większe. Wczoraj zakupiłem BRIDGESTONE Turanza....używane za 120 PLN/szt. bo na nowe mnie chwilowo nie stać :-P i wymieniłem je na te co były czyli SAVA :st ....po wymianie przeżyłem szok....zero drgań....cisza jak makiem zasiał....a samochód płynie jakby unosił się nad drogą - serio, bardzo polecam te opony - mimo 2 lat i 6 mm bieżnika są rewelacyjne!!
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq