Skocz do zawartości


RODO w HAKP

białe metaliczne kropki na kolorze czarna perła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:23, 26.05.2011

Witam,
Ostatnio zauwazylem, ze nad szybami po obu stronach samochodu na moim lakierze (czarna perła) mam takie drobne mieniące się kropki (jakby malutkie drobne metaliczne pyłki).
Nie widze tego jakos na drzwiach i pozostałych elementach karoserii (byc moze slonce inaczej pada)...


Czy to normalne dla tego typu lakieru czy jakas wada pokrycia?
Macie takie coś na swoim lakierze?
  • 0

#2 Gallus

Gallus
  • Forumowicz
  • 503 postów
  • Skąd:Chorzów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:02, 26.05.2011

zrób fote to będziemy wiedzieć.. tak ciężko coś powiedzieć... ale może się nie dać uchwycić aparatem :roll:
  • 0

#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:25, 26.05.2011

Może jakieś zapylenie lakiernicze co przy nowych autach często się zdarza. Ostatnio miałem kilka przypadków kolorów gładkich (nie metalizowanych) gdzie na niektórych elementach wyraźnie było widać ziarno- dodam, że lakier był fabryczny.
Malują masowo i czasem niedokładnie umyją aparaturę lakierniczą i coś się tam wkradnie...
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:40, 07.06.2011

Witajcie,

Byłem u lakiernika i jednak to jakiś syf się przyczepił miejscami.

Wziął maszynke i na 5 cm delikatnie sprawdził czy schodzą i zeszły (chyba jakąś delikatną 3M posmarował, z tego, co widzialem po opakowaniu).

Ale chyba nie bede tego usuwał, bo nie wiem czy ta maszyna mi lakieru nie porysuje, bo jak wiemy wszyscy delikatny jest bardzo - poczekam moze, az sie zestarzeje troche lakier to moze same odpadną, albo wtedy się na to zdecyduję.

Troche mi ten fragment zmatowiał, ale to mysle, ze wosku kawałek mi zdarło :).


Chyba, ze ktoś zna jakichś profesjonalistów, którzy by mogli by to z pełną profeską przepolerować bez zniszczenia lakieru...
Co o tym sądzicie?

Chyba, ze to może bez polerowania czymś się da - może czymś spróbować rozpuścić delikatnie... Dawajcie pomysły :)


Pozdrawiam
  • 0

#5 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 514 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:48, 07.06.2011

wiem o czym piwszesz bo sam takie cos mialem :) pozostaje ci lekko scierna pasta albo jest takie cos na bazie nafty psika sie na samochod zostawia na chwile i rozpuszcze syf nie niszczac lakieru ale nazwy to niepamietam. Moge sprawdzic ale dopiero w weekend
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:59, 11.06.2011

Dzięki! Czekam w takim razie na nazwę preparatu.

Czym dopolerowac ten fragment lakieru, bo wydaje mi sie jakby troche nie dopolerował lakiernik go (chyba troche tego mleczka zostało na lakierze...)?

Byc moze wystarczy umyć, jeszcze nie sprawdzałem.

Pozdrawiam
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq