Skocz do zawartości


RODO w HAKP

nie działa pompa/modulator ABS


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:22, 21.05.2011

Witam. Przytrafiła mi się jedna z najgorszych usterek jakie mogą zdarzyć się z Accordzie ( według info serwisu AUTOWEST HONDA) a mianowicie uszkodzona pompa ABS zwana przez serwis modulatorem ABS, cena nowej w serwisie to bagatela 6000zł!!! Powiem, że jestem załamany, kupiłem na początku od jednego z forumowiczów używaną i podobno działającą pompę ABS za nie duże pieniążki bo 100zł. Tego, że działa nie podważam, ale po jej zamontowaniu i pojechaniu do serwisu celem wykasowania błędu, okazało się, że komputer nie łączy sie z nią co prawdopodobnie spowodowane jest innym rocznikiem auta , z którego pochodzi :( mało tego, nie mogę znaleźć ŻADNEGO serwisu, który podjąłby sie naprawy, już nie wspomnę o gwarancji rozruchowej.BARDZO proszę o pomoc, gdyż auto jest igiełka, a usterka ta powoduje, że o niczym innym nie myślę i od 5 miesięcy jeżdżę bez ABSu co już spowodowało uszkodzenie moich opon :( liczę na Wasza wiedzę Panowie i proszę nie kasować postu, jeżeli jest podobny...bo ja nie znalazłem :(((


załamany właściciel Hanki :(
  • 0

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • SkÄ…d:DÄ™bica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 09:27, 21.05.2011

poczytaj ten temat http://www.accordklu...light=modu³ abs
moze cos pomoze
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:20, 21.05.2011

niestety nie ma w tym temacie nic co mogłoby mi pomóc, juz wymieniałem pompe na używaną i...nic!
  • 0

#4 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 19:04, 21.05.2011

Ale nowa pompa z wyglądu jest identyczna i ma ten sam numer co stara bo mogą być np. dwie wersje w zależności od rocznika.

W Accordach CC7 również są dwa rodzaje pomp ABS, trzeba bardzo uważać przy zakupie ...
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:16, 22.05.2011

nie wiem, czy ponownie zdecydowałbym się zakupić używana pompę...chyba że z jakąś gwarancją rozruchową czy coś... a czy ktos zajmuje się naprawami tego typu urządzeń?
  • 0

#6 pawel3333

pawel3333
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • SkÄ…d:rzeszów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:02, 02.08.2011

Benzema, cześć poradziłeś sobie z problemem ABS bo chyba mam taki sam problem :(
  • 0

#7 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • SkÄ…d:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 19:46, 03.08.2011

Benzema, cześć poradziłeś sobie z problemem ABS bo chyba mam taki sam problem :(

A świeci Ci się kontrolka ABS ? Jeśli tak sprawdzić bezpieczniki , potem czy dochodzi plus , masę oczyścić, posprawdzać czujniki na kołach czy kostki łączą i sprawdzić kabelki od komunikacji z ECU.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq