Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wygłuszenie drzwi


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:09, 24.02.2009

Po konsultacji z Grzehem postanowiłem wygłuszyć drzwi sam

Moglibyście mi dokładnie opisać jak taką operację przeprowadzić, bo co do tego to jestem zielony

#2 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:23, 24.02.2009

nie wiem jaki masz sprzet ale
zacznij od oklejenia tapicerki drzwi od srodka... i przytwierdzenia przewodow
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#3 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:26, 24.02.2009

Sprzęt jeszcze w planach, za miesiąc powinien być, ale jak już będzie to trzeba działać i muszę wiedzieć jak się za to zabrać ;-)

#4 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:30, 24.02.2009

jak chcesz to mam do sprzedania conieco
wzmak: vibe slick a4
system przedni: rainbow sax 265.20
kondensator: vibe 1,0F

sprzecik gral z 7 miesiecy nie byl katowany nie jest uszkodzony i zajefajnie gra :)

#5 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:33, 24.02.2009

Powiedz mi ile byś chciał za głośniki ?? i ile za wzmacniacz ??
Jakby co to podskoczę do Ciebie :-P

#6 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:37, 24.02.2009

wzmacniacz 1300
glosniki 400
cos tam mozna pomyslec jeszcze ;)
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#7 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:39, 24.02.2009

wzmacniacz 1300
glosniki 400
cos tam mozna pomyslec jeszcze ;)


Ups - to mnie nie stać:-P


W takim razie wracamy do tematu :-P

#8 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:45, 24.02.2009

skoro tak to zacznij od wygluszenia tapicerki drzwi od srodka :P pod slabszy sprzecik powinno wystarczyc pozniej ewentualnie wygluszysz elementy krore Ci sie wzbudza
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:06, 25.02.2009

W naszych Accordach fabrycznego wygluszenia po prostu nie ma, wiec napewno warto wytlumic drzwi. Nawet nie dokladne i malo profesjonalne wygluszenie duzo da. U siebie robilem tasma dekarska SOUDAL do nabycia w marketach budowlanych po ok. 80 zl za rolke 22,5cmx10m. Wybralem ja, bo jest duzo tansza niz maty, a rowniez skuteczna - mialem w poprzednim autku i bylem zadowolony. Mysle, ze jesli nie bedziesz chcial wszystkiedo bardzo dokladnie okleic to rolka ci powinna starczyc na 2sztuki drzwi.
Procedura nie jest trudna i jest wiele w necie fotostory jak to zrobic wiec nie bede sie rospisywal na ten temat, no chyba, ze chcesz, to daj znac.

Trzeba miec: opalarke, ostryskalpel (i kilka ostrzy bo maty sie do nich kleja i sie ciulowo pozniej tnie), rozpuszczalnik do podtluszczenia blach, ze 3 piwa i troche wolnego czasu.
Zaczynamy od zewnetrznego poszycia drzwi. Tasme dekarska najlepiej chyba nakladac pasami poziomo bo wychodzi ladny duzy kawalek i nie najgorzej sie go naklada. Jak chcesz zrobic bardzo dobrze, to pokryj matami kazdy kawalek blachy. Jezeli chcesz miec zrobione w miare dobrze (i duzo prosciej i szybciej) to pokryj tylko duze polacie blachy. Bedzie wtedy jeden pas pod wzmocnieniem dolnym drzwi, jeden nad i jeden przy samej gorze pod szyba. Dodatkowo za glosnikiem dajesz druga warstwe. Maty kleisz lekko podgrzewasz, kleisz a potem znow podgrzewasz i dociskasz dokladnie. Uwazaj, zeby nie zalepic otworowa w dolnej krawedzi dzwi ktorymi odplywa woda. Dla wiekszosci uzytkownikow taki poziom wygluszenia wystarcza.
Nastepnie trzeba sie zajac przewodami. Albo kupujesz parcianke i ovijasz nia wszystkie wiazki, albo po prostu poprzyklejaj wiazki w kilku miejscach.
Drzwi od strony auta wygluszamu poprzez zalepienie wszystkich dziur montazowych (w necie jest mnostwo fotek jak to ma wygladac). kilka slow odnosnie accorda: uwazaj, zeby nie pozalepiac dziur na spinki od tapicerki, bo pozniej sie bedziesz glowil dlaczego nie chce wejsc na miejsce. Najlepiej mi sie kleilo poasami pionowymi zaczynajac od strony zamka. nawet niezle idzie. jak masz wszustko ladnie zalepione to trzeba wyrzucic albo przeciac ten styropianowy blok ktory jest przytwierdzony do boczka. Ja go ucialem na rowno z boczkiem i wchodzi wszystko ladnie.
Tak na marginesie, zanim wygluszysz, to dobrze by bylo podciagnac nowe przewody do glosnikow :) masakryczna robota :k ale wykonalna :).
Pozniej zostaje tylko osadzic glosnik na dystansie i zlozyc wszystko do kupy wkladajac miedzy boczek a drzwi warstwe watoliny i w zasadzie gotowe :)
Ale sie spisalem :shock: a tu do roboty trzeba wracac! jak cos nie jasne to napisz, postaram sie pomoc, spedzilem nad tym troche czasu u siebie w aucie wiec sluze znikomym ale zawsze doswiadczeniem

#10 henake

henake
  • Forumowicz
  • 50 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:36, 25.02.2009

http://c9.wrzuta.pl/...a54943/DSC02562

#11 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1,262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:40, 25.02.2009

dobrze tez skorzystac z opcji szukaj http://www.accordklu...opic.php?t=1203

#12 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:11, 25.02.2009

Rzeczywiście było już o tym - przyznaję nie szukałem - w takim razie proszę o przeniesienie tych postów do tamtego tematu i o wygluszeniu bedzie sporo w jednym temacie
Pozdro

#13 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:48, 25.02.2009

Jeszcze jedno pytanie - ile średnio przybywa wagi po takim wygłuszeniu matami 2 drzwi

#14 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:13, 25.02.2009

Jak chcesz wygluszać drzwi to najlepszym materiałem w normalnej cenie jest STP, który pokazał na zdjęciu Henake. MOżna go kleić na zimno. Jest to mata specjalnie do wygłuszania. Raczej na materiałąch wygłuszających podana jest waga opakowania zbiorczego i ile ejst w nim mat. wiedząc ile mat zyżyjesz na wnętrze a potem zewnętrzną cześć drzwi, obliczysz wage o jaką drzwi przytyły.




IPB Skin By Virteq