Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Skrzynia automatyczna 6 gen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 arwi

arwi
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Leicester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:34, 15.05.2011

Witam. W mojej Hani żywot skrzyni zdaje się dobiegać końca. W związku z tym chciałbym kupić drugą tylko nie znam żadnych oznaczeń i nie wiem dokładnie którą wybrać. Najlepiej byłoby kupić zdaje się zestaw naprawczy (tak to nazwał koleś w Żurominku) tylko że cena jest zbyt wysoka jak dla mnie. Może mi ktoś po krotce napisać jakieś wskazówki odnośnie kupna drugiej używanej skrzyni?
  • 0

#2 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S3
  • KM:322KM/406Nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:HTB
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 19:21, 15.05.2011

Kupując używkę kupujesz kota w worku,skąd wiesz ,że po tysiącu czy dwóch przejechanych kilometrów się nie rozsypie :?:
Regenerując dostaniesz gwarancję na rok przynajmniej,może lepiej zainwestować raz a porządnie :roll:
  • 0

#3 arwi

arwi
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Leicester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:45, 29.05.2011

może lepiej zainwestować raz a porządnie :roll:


zanim zainwestuję kasę powiedzcie mi koledzy czy gdybym się zdecydował na zwiększenie mocy w aucie tj wymiana silnika na 3.0 v6 to ta skrzynia sobie poradzi z taką mocą? Wiem że w tych silnikach również są skrzynie automatyczne tylko pewnie odpowiednio przystosowane? I czy w ogóle mógłbym wsadzić do mojej Hani taki silnik czy też potrzebne byłyby jakieś przeróbki? Robił to ktoś?
  • 0

#4 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 23:02, 29.05.2011

Jak będziesz wymieniał silnik, to zrobisz to ze skrzynią.
Zapomnij o kupnie używanego automata. Porządny serwis i naprawa. Dostaniesz gwarancję. Duże serwisy robią chyba tak, że zostawia się starą skrzynię w rozliczeniu a dostaje się drugą już po regeneracji.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#5 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 07:56, 30.05.2011

wkładaj to V6 jak masz trochę więcej grosza przy tylku, tylko zrób kilka fot z operacji dla potomnych ;)
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#6 bazmasta

bazmasta
  • Forumowicz
  • 107 postów
  • Skąd:Gdańsk/Gliwice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:za mało
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:57, 30.05.2011

A tak apropo dla przestrogi innych to opisz co spowodowało to, że skrzynia umiera.
  • 0
道であなたを参照してください

#7 arwi

arwi
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Leicester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:28, 30.05.2011

bazmasta, auto kupiłem już z taką skrzynią (koleś mnie oszukał mówiąc że trzeba wymienić olej i trochę wyregulować) Nie znałem się na automatach. Na przyszłość będę mądrzejszy. Jeżdżę już nim 2 latka i objawy się nasilają tj. poślizg przy zmianach biegu.

kardas, jak tylko uda mi się to zrobić foto na pewno się ukaże. Tylko potrzebuję trochę czasu...
  • 0

#8 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:41, 30.05.2011

widzisz bazmasta, dlatego mówiłem Ci żebyś unikał AT w tej budzie
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#9 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 21:00, 01.06.2011

V6 raczej nie założysz, mają zupełnie inne mocowania silnika i trzeba je mocno rzeźbić, spawać podłużnice itd.

Używanych części nie brakuje w dziale sprzedam to proponuję zrobić konwersję na skrzynię manualną najlepiej U2L4,
do tego swap silnika na H22A5/7/8 plus wstawienie tłumika przelotowego zamiast katalizatora i auto zacznie wreszcie jeździć ;-)
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#10 arwi

arwi
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Leicester
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:37, 06.07.2011

Witam. Po przeanalizowaniu kosztów, czasu i roboty rezygnuję ze zmian o których pisałem wcześniej.
tak na marginesie Pejot, wszystko da się zrobić przykład: Nexia gdzie był silnik 1.5 siedzi teraz motor z omegi 2.5 v6 ;)

Tak więc chciałbym zapytać czy może ktoś polecić jakiś warsztat w okręgu Płock, Toruń, Grudziądz, Olsztyn, Łomża i Warszawa? Chciałbym naprawić skrzynię. I chciałbym trafić naprawę do jakiegoś fachowca, a nie do kogoś komu wydaje się że nim jest. Zna ktoś warsztat w Żurominku? Naprawiają tam skrzynie manualne i automatyczne ale nie mogę znaleźć żadnej opinii w necie na ich temat. Pozdrawiam.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq