Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Czas na wymianę systemu audio... Doradzi ktoś?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#16 cob_ra

cob_ra
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:25, 13.05.2011

wujo86 zawsze będzie różnica, radio nie jest w stanie dać takiej mocy jaką głośnik by chciał dostać aby dobrze zagrać
  • 0

Pozdrawiam,


 


#17 dziadek

dziadek
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Rzeszów, Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:26, 13.05.2011

Powiem krótko kolosany. Biorą pod uwagę że radio wytwarza max 16-17 watów na kanał , głośnik poprzebuje średnio (zależy jeszcze od głośników) 60 watów w górę np. HSK 120 watt, to jest różnica, i nie chodzi mi tu wcale, żeby to grało głośno jak to nie którzy gardzo chcą tylko żeby czysto i przyjemnie było tego słuchać. Dobry głośniki na przód i suba do bagażnikai wzmaka, pojeżdzić chwilę i potem można coś zmodyfikoiwać (dożucić, wymienić, ulepszyć). Należy rówież dobrze wszysko przesmyśleć i tworzyć car audio zgodnie z pewną maksymą iż: "sysytem zagra tak dobrze jak jego najgorszy elemant".
  • 0

#18 kowal09

kowal09
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:ŻR-DW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:12, 13.05.2011

Panowie bo za chwile z tymi radami kolega zrezygnuje wogóle z poprawienia dźwięku w swoim samochodzie. Podstawa głośniki musisz podpiąć pod wzmaka bo inaczej szkoda zakładać ( w szczególności te Hertza) bo po prostu nie uciągnie. Zwrotnice umieść pod tapicerką w drzwiach (nic im nie będzie). A wzmacniacz w bagażniku i tam doprowadź kable i będzie git przerabiałem tak nie raz wiec wiem co mówię.


Racja,ja tak mam i jest elegancko :mrgreen: chyba że jak chcesz zrezygnować z suba to możesz za schowek lub pod fotel dać wzmaka ,mniej ciągnięcia kabli

[ Dodano: 2011-05-13, 22:19 ]

A czemu tylnie drzwi chcesz odłąćzyć????????

Po wymianie przednich głośników, te nasze kartonowe tylne zamiast grać to będą tylko psuły jakość swoim "pierdzeniem". Z tego co wiem to podstawowa koncepcja CA jest taka aby zrobić dobry przód, wywalić tył i sub do kufra;) Zresztą po co mi głośniki z tyłu... ja tam nie siedzę...



Ja też wymieniłem glośniki w przednich drzwiach i mam suba w bagażniku ale to nie skreśla fabrycznych tylnych drzwi.Nawet w najprostrzym radiu (tak podejżewam) jest fader pomiędzy przodem a tyłem ,wystarczy że wyciszysz lekko tył i nawet przy maxie nie będą pierdziały a zawsze będzie to grało.Po co z nich rezygnować?? chyba że naprawde masz tam jakiś chlam z zerwaną membraną :-D
  • 0

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:58, 13.05.2011

cob_ra, więc jaki zapodać zmak .żeby zasilił tylko 4 głośniki a drzwiach ? co proponujesz ? :oops:
  • 0

#20 cob_ra

cob_ra
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 06:06, 14.05.2011

np.
http://allegro.pl/ro...1614560082.html

http://allegro.pl/wz...1601655643.html

czasami warto poszukać czegoś używanego, ja wyłapałem w dobrej cenie blowa, bo ktoś mi zwinął sprzed nosa rodzynka :k za późno się zabrałem za szukanie.
  • 0

Pozdrawiam,


 


#21 dziadek

dziadek
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Rzeszów, Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:51, 14.05.2011

Najpierw określ głośniki jakie masz zamiar założyć a potem szukaj do tego wzmaka, nie na odwrót. Napisz co masz upatrzonego i podaj cenę to coś znajdę.
  • 0

#22 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.5
  • Wersja:XT
  • KM:stadko :-)
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Lodówka
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:16, 14.05.2011

Pakuj zwrotki do kufra.
Zwrotnice psuja jakosc dzwieku :-( Wiec moze kiedys dozbierasz na kolejnego wzmako do oddzielnego zasilania suba to wywalisz zwrotnice i podepniesz przod bezposrednio pod wzmaka. Jeli zostawisz zwroty na przodzie znowu bedziesz musial kiedys rozbierac auto i ciagnac na nowo kable :-/

Moim zdaniem skup sie na przednim systemie a kiedys dozbierasz i zrobisz suba ;-)

Jesli masz mocno ograniczona kase to mozesz isc w jakies Hertze czy inne JBLe :-( Jesli jednak troszke kaski masz i szukasz ukojenia dla ucha to zapomnij o takich firmach tylko skup sie na DLS, Morel, Steg i wiele innych ale nie z niskich modeli ;-)

Jak chcesz to pisz na priv a pomoge, doradze a nawet jak trzeba to i zalatwie klocki ;-)
  • 0
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#23 kowal09

kowal09
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:ŻR-DW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:02, 14.05.2011

Pakuj zwrotki do kufra.
Zwrotnice psuja jakosc dzwieku :-( Wiec moze kiedys dozbierasz na kolejnego wzmako do oddzielnego zasilania suba to wywalisz zwrotnice i podepniesz przod bezposrednio pod wzmaka. Jeli zostawisz zwroty na przodzie znowu bedziesz musial kiedys rozbierac auto i ciagnac na nowo kable :-/

Co ty gadasz??????? :k
Jak zwrotnice psują dźwięk? A jak później rozdzielisz sygnał na woofery i tweetery jak usuniesz zwrotnice????????będziesz na każdy głośnik oddzielnie ciągnął kabel ze wzmacniacza???a we wzmacniaczu to myślisz że na jakiej zasadzie sygnał jest dzielony ?? Wątpie żeby ktoś tak robił chyba że na jakieś zawody czy coś i jak pare tysi ma luzem to i na każdy głośnik niech se da wzmaka :-D .Przecież jak kupi wzmacniacz 4ch to i przód pod to podłączy i suba też(nie widzę problemu) :idea: jeżeli się myle to proszę o wyjaśnienie :?:
  • 0

#24 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort Plus
  • KM:177
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:31, 14.05.2011

No jeszcze czegoś takiego nie słyszałem, żeby zwrotnice psuły dźwięk, byćmoże chodziło o fabryczne ich ustawienia bądź ich elementy, które nie pozwalają wycisnąć wszystkiego z systemu. Ale takie podejście, że aktywka cacy a passive be jest po prostu bzdurą. Na dobrej zwrotnicy można poustawiać system bez utraty jakości, a procesory zawsze wpływają na pogorszenie jakości dźwięku, przy zrobieniu choćby samych korekcji czasowych. Fajnie, że wokal się skupia, ale czy przez to system musi stracić bas albo grać po prostu gorzej. Piszę te informacje na postawie doświadczenia w 9855r. Dźwięk radia fajny, ale nie jestem w stanie uzyskać takiego samego dźwięku przy ustawieniu korekcji. Wadą systemów pasywnych jest fakt, że aby dobrze zestroić cały system do akustyki auta, zajmuje to bardzo dużo czasu i wymaga wiedzy fachowca, który sobie liczy i to nieźle - to jest w sumie najbardziej kosztowne. Ale dobre radio z oddzielnym procesorem (np. pxa-h701) też kosztuje. Podobno niektóre auta zagrają przy systemach za 300 zł lepiej niż inne ze znacznie droższymi głośnikami przez fatalną akustyke auta i to mimo strojenia.

To taki off topic do "złych" zwrotnic.

A teraz na temat:
Znając zdanie mojego fachowca do 800 zł:
DLS R6a
Rainbow SLC

Do uzyskania fajnego basu R6A powinno wystarczyć.
  • 0

#25 dziadek

dziadek
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:Rzeszów, Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:170
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:15, 14.05.2011

każdy ma po trochu racji. Nie ma dwóch takich samych osób z takimi samymi gustami jeden woli podpiąć na zwrotnicach inny bezpośrednio pod wzmaka. A co do basu z przedniego odseparowanego systemu to jest tak, że raczej stosuje się jest jako wysokie i średnio -niskie tony (odpowiednie odcięcie) gdyż jedyny i słuszne źródło basu powinno pochodzić z subwoofera.
  • 0

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:37, 15.05.2011

Orientujecie się panowie jaka jest głębokość montażowa w VI gen. ??
  • 0

#27 kowal09

kowal09
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:ŻR-DW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:02, 15.05.2011

Sorry nie wiem. Ale musiśz wziąć pod uwagę grubość pierścieni dystansowych bo są róźne grubości.Najlepiej zdejmij boczek,opuść szybę i przyłóż dystans i możesz zmierzyć. Ale napewno ktoś ci da odpowiedź na forum, ale myśle że raczej z żadnym głośnikiem nie będzie zbytnio problemu( chyba że jakiś wynalazek) ;-)
  • 0

#28 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.5
  • Wersja:XT
  • KM:stadko :-)
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Lodówka
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:25, 17.05.2011

Wyrazilem swoje zdanie i go nie zmienie :-)
Owszem moje podejscie jest jako zawodnika i budowniczego systemow CA ;-)
Jak to dziadek powiedzial kazdy ma racje :-)
Ja nie mowie ze zwrotnice sa zle bo sam kiedys mialem.
Jednak ja wole osobiscie system bez ;-) Przy swoich klockach uzyskalem duzo lepszy efekt ;-)

Poradzilem instalacje w kuferku ze wzgledu ekonomicznego bo wiem ze CA potrafi sie przerodzic w “chorobe“ i moze kiedys bedzie chcial zmieniac cos w sprzecie ;-)
  • 0
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq