Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Ciszej po wrzuceniu biegu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 zbyty1

zbyty1
  • Forumowicz
  • 134 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:39, 11.05.2011

Ktoś się może orientuje dlaczego na luzie samochód pracuje głośniej a jak wrzucę jakikolwiek bieg to jest ciszej ? Czy na luzie nie wiem... obraca się łożysko sprzęgła czy cuś ? To jest lekko wyczuwalna różnica. Trzymam samochód w garażu gdzie jest duża akustyka i słyszę ta różnicę. Samo wciśnięcie sprzęgła nie robi różnicy. Jak wrzucę bieg to jest ciszej.
  • 0

#2 jedker56

jedker56
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:E.
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:43, 11.05.2011

Tak z opowiadania trudno określić. Może łożysko na wałku sprzęgłowym, może coś dzieje się ze sprzęgłem. Chyba bez rozbiórki nikt nie postawi diagnozy. Jeśli masz kanał to pod samochód i weź słuchawki lekarskie i obsłuchaj skąd dochodzi ten "hałas"
  • 0

#3 zbyty1

zbyty1
  • Forumowicz
  • 134 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:24, 11.05.2011

Sprzęgło mam na pewno do wymiany. Ale ten dźwięk jest bardzo cichy jak normalna praca czegoś, jakby się coś obracało. Ja myślę że to normalne tylko nie wiem jakim mechanizmem spowodowane. Czy po prostu jak się włącza bieg to coś przestaje pracować lub się obracać ? Jakieś łożysko, tarcza, cokolwiek ?
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:52, 11.05.2011

Wydaje mi się że to może być to łożysko wałka sprzęgła. Dziwne tylko że ten dźwięk nie ustaje po samym wciśnięciu sprzęgła. W moim Accordzie mam właśnie taki problem szum jest porównywalny do pracy dmuchawy na pierwszym biegu. Ja również wymieniłem olej ale nic nie pomogło.
  • 0

#5 jedker56

jedker56
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:E.
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 04:42, 12.05.2011

Według mnie to łożysko wałka, powoduje ten szum. Wymiana oleju nic nie da, ale tak jak pisałem wcześniej trudno tak na słuch postawić słuszną "diagnozę".Spróbuj obsłuchać to przez słuchawki. Kiedyś nie mogłem dojść co mi szumi w mesiu pojechałem do mechanika, a on przyniósł słuchawki i mówi, że to łożysko alternatora. Faktycznie było słychać bardzo dobrze.Po włączeniu biegu wszystkie wałki w skrzyni biegów się zatrzymują i dlatego jest cisza.
  • 0

#6 zbyty1

zbyty1
  • Forumowicz
  • 134 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:51, 12.05.2011

To by była odpowiedź, że po włączeniu biegu wszystkie wałki w skrzyni się zatrzymują. Normalnie tego nie słychać ale mam wąski garaż i b. dużą akustykę, więc jak wrzucę bieg to słychać że jest ciszej.

[ Dodano: 2011-05-12, 18:31 ]
Ktoś ma może jakąś inną teorię ?
  • 0

#7 Tadzik Ol

Tadzik Ol
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:Olsztyn
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:09, 08.06.2011

Witam
To może podłączę się ze swoim problemem.
Sytuacja wygląda następująco: od jakiegoś czasu po dłuższej jeździe zaczyna wyć (w sumie dość cicho) gdy jadę na biegu jałowym przy wyższych prędkościach, gdy prędkość spada do ok. 70 km/h przestaje. Po wciśnięciu sprzęgła po jakiś 2 sekundach milknie i zaczyna gdy puszczam.
Dodatkowo czasami wyczuwalne są wibracje na dźwigni zmiany biegów - coś w rodzaju tych wyczuwalnych na wiertarce (one nie ustępują po wciśnięciu sprzęgła).

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję i pozdrawiam
  • 0

#8 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 18:16, 11.06.2011

Zbyty1 i Tadzik obaj macie skrzynie biegów do naprawy (wymiana przynajmniej łożyska i uszczelnienia na wałku sprzęgłowym ale jak już otwiera się skrzynię to warto wymienić komplet łożysk)

Ciekawy jestem jakie przebiegi mają Wasze K20A6, ponad 200kkm ?
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#9 Tadzik Ol

Tadzik Ol
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:Olsztyn
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:06, 12.06.2011

Witam.

To mnie nie pocieszyłeś :(
Moja oficjalnie ma ponad 90 tys. (jak kupowałem auto to miało ok. 70 tys. udokumentowane książką serwisową, ale jak to w życiu bywa, pewne są tylko śmierć i podatki). Może wpływ na przyspieszone zużycie miał miejski tryb jady: od początku jego użytkowania jeździło po Wa-wie a teraz po Olsztynie.
  • 0

#10 zbyty1

zbyty1
  • Forumowicz
  • 134 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:31, 21.06.2011

218 tyś. Ale myślę, że u mnie nic nie jest do wymiany. Ja ten szum słyszę tylko w garażu gdzie z 3 stron w odległości 60 cm jest ściana. To znaczy że jest taka akustyka że wszystko słychać. Normalnie tego nie słychać.
  • 0

#11 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 18:48, 21.06.2011

Z szumiącym łożyskiem na wałku sprzęgłowymi można zrobić dobrych kilkadziesiąt tysięcy km zanim zacznie być naprawdę uciążliwe (jak tak jeździłem ponad 40kkm w Civic'u i kolejny właściciel nadal tak jeździ ;)
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq