Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Termostat ??


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:11, 22.02.2009

Jakiś czas temu mechanik wymienił mi termostat, a ze wczoraj była ładna pogoda i droga to przycisnąłem Hanie na 3-biegu, 4-biegu na wyższych obrotach i zauważyłem że wskaźnik temperatury spadł prawie na sam dół (2 lub 3 kreska)
Czy możliwe jest ze mechanik założył mi zły termostat, czy może układ jest źle odpowietrzony ??

#2 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:27, 22.02.2009

Ja bym na pierwszy ogień spróbował dobrze odpowietrzyć układ, raczej mało prawdopodobne żeby nowy termostat był uwalony.

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#3 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:39, 22.02.2009

Kurde masz ty ię z tą temperatura. Może faktycznie taki pech i termostat padł. Albo jak pisze pawelski może źle odpowietrzony układ.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#4 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:45, 22.02.2009

Pamiętam jak w 156 wymieniałem termostat to odpowietrzanie zajęło naprawde sporo czasu żeby było wszystko tip top. Może mechanior nie za bardzo się przyłożył?

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:53, 22.02.2009

Odpowietrznik jest tylko w H22A7 (wg ESM). Może mechanik "zregenerował" termostat? Przy poprzedniej wymianie kupiłeś samemu termostat czy zrobił to mechanik?

Do zobaczenia na trasie.


#6 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:18, 22.02.2009

Przy poprzedniej wymianie kupiłeś samemu termostat czy zrobił to mechanik?

Mechanik zakupił - i mam wątpliwości czy na pewno kupił właściwy

#7 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 23:13, 23.02.2009

Jedź do mechaniora niech robi poprawkę.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#8 luk2103

luk2103
  • Forumowicz
  • 239 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:31, 04.05.2009

A gdzie znajduje się termostat w accordzie 1.8 99r :)?? bo go nie mogę jakoś dostrzec :)

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:43, 04.05.2009

A gdzie znajduje się termostat w accordzie 1.8 99r :)?? bo go nie mogę jakoś dostrzec :)


Otworz maske i chwyc waz idacy z dolu chlodnicy. Na jego koncu znajduje sie termostat. Jezeli chcesz uslyszec go to scisnij waz energicznie uslyszysz ciche metaliczne uderzenia takiej zawleczki w tersmotacie.

Stojac przed silnikiem lewy naroznik glowicy albo inaczej pod aparatem zapolonowym i 20cm dalej w strone kabiny

#10 luk2103

luk2103
  • Forumowicz
  • 239 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:20, 04.05.2009

Otworz maske i chwyc waz idacy z dolu chlodnicy. Na jego koncu znajduje sie termostat. Jezeli chcesz uslyszec go to scisnij waz energicznie uslyszysz ciche metaliczne uderzenia takiej zawleczki w tersmotacie.

Stojac przed silnikiem lewy naroznik glowicy albo inaczej pod aparatem zapolonowym i 20cm dalej w strone kabiny


Dzieki za podpowiedz !!
Jeśli dobrze myśle to jest to ??
Dołączona grafika

Pozdrawiam :-D

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:18, 04.05.2009

Dzieki za podpowiedz
Jeśli dobrze myśle to jest to

Zgadza sie. Pod ta pokrywa sie miesci. Chcesz wymienic termostat ? Banalnie prosta sprawa :) Mozna ciebie przepilotowac z wymiana tutaj

#12 luk2103

luk2103
  • Forumowicz
  • 239 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:38, 04.05.2009

Zgadza sie. Pod ta pokrywa sie miesci. Chcesz wymienic termostat ? Banalnie prosta sprawa :) Mozna ciebie przepilotowac z wymiana tutaj


Tak chce wymienić termostat ;)
Byłbym wdzięczny za pilotaż .... bardzo wdzięczny :)


pozdrawiam ;)

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:51, 15.05.2009

Witam.
mam taki problem ze po wymianie plynu w chłodnicy nie otwiera mi sie termostat i auto strasznie sie grzeje( wąż na ktrym jest termostat jest zimny a ten drugi ktory idzie od góry jest gorący). mozliwe ze po prostu zapowietrzył sie układ przy termostacie( jeśli tak to jak go odpowietrzyć?) i dla tego sie nie otwiera? czy konieczna jest wymiana termostatu czy da sie jakos jeszcze przejeździc na starym bo potrzebuje auta na weekend a we wtorek bym załozył juz nowy termozstat.

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:26, 16.05.2009

Czy jak wezmiesz nawiewy na max gorace to leci takie powietrze ze az parzy ?
Na obudowie termostatu masz odpowietrznik. Na zimnym silniku odkrec go i nalej plynu w chlodnicy na maxa. Zakrec odpowietrznik i chlodnice.

Auto z zasady strasznie sie grzeje zanim termostat sie otworzy ok 90stopni ma silnik. Odpal auto usiadz w nim i obserwuj temperature, moze zbyt krotko czekales.

Mozesz wogole wymontowac termostat i jezdzic bez niego. Nie spowoduje do uszczerbku dla silnika. Podjechac mozesz tak sobie gdzies. W trasie bedzie wieczie zimny.

Wymontuj termostat. Wsadz go do garnka z woda i owin od dna szmatka (zeby nie przywarl). Masz termometr jakis co zmierzy pomiedzy 70-100stopni to wsadz i zagotuj wode. Termostat powinien otwrzyc sie przy 88stopniach (na obudowie masz napisana temp.) Wogole obserwuj czy sie otworzy.

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:59, 16.05.2009

wymontowałem termostat i wsadziłem go do wrzacej wody tak jak pisałes i nie otworzył się;/ czyli chyba termostat padł? narazie wyjołem go i zalałem uklad wodą po weekendzie kupie termostat i zaleje juz płynem.
dzięki za rady:)




IPB Skin By Virteq