Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

białe zegary


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 kowal86

kowal86
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:WWA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:16, 26.04.2011

ot taki mod:
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

nie powiem ile k i ch poleciało podczas lutowania tego wszystkiego. taki efekt udało się uzyskać po zastosowaniu....ponad 90 diód smd !!!!
  • 0

#2 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 22:48, 26.04.2011

ładnie wyszlo - ale choć mi to nie przeszkadza to wydaje mi się to być bardzo jaskrawe i zapewne zastosowanie diód unimożliwa regulacje tonacji :) w każdym razie tak zrobione podswietlenie mogłbym mieć u siebie :)
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#3 kowal86

kowal86
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:WWA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:13, 27.04.2011

podłączone jest pod fabryczną regulację :)
  • 0

#4 adr2000

adr2000
  • Forumowicz
  • 160 postów
  • Skąd:podkarpacie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:18, 27.04.2011

Może kolega coś więcej napisze dorzuci fotkę diod których użył. i dlaczego poszło ci aż 90 :roll:

Wygląda nawet nawet :ok
  • 0

#5 adkrzywda

adkrzywda
  • Forumowicz
  • 248 postów
  • Skąd:Bochnia
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:45, 27.04.2011

Heh przypominają mi się stare czasy, też kiedyś coś podobnego zrobiłem ale na zwyklych (nie smd) LEDach tzw. superfluxach, poszło mi na ten zabieg chyba lekko ponad 20 diód i wyglądało całkiem całkiem :-D Diody były dodatkowo zmatowione papierem ściernym aby uzyskać jeszcze lepszy efekt równomiernego podświetlenia. Swoją drogą gratuluję koledze kowal86, samozaparcia bo robić to na smd to trzeba mieć trochę cierpliwości. A tak to wyglądało w moim EG4 (zdjęcie robione kom. więc nie oddaje tego efektu, jasność świecenia ustawiona na max)
Dołączona grafika
  • 0

#6 g4cek

g4cek
  • Forumowicz
  • 143 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:VIII
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:41, 27.04.2011

kowal86, no na kozaku masz te zegary, podoba mi się i to bardzo
  • 0

#7 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 09:39, 27.04.2011

kowal86, możesz zrobić jakiś manual czy coś?
  • 0

#8 kowal86

kowal86
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:WWA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:37, 27.04.2011

http://www.oswietlen...120diod-1m.html

takiego paska użyłem. poszedł prawie cały metr, kosztował 40 pln. jest to zimny biały z gęstością diód 120 na metr

porozcinałem pasek na odcinki o długości 3 diód (najkrótszy możliwy odcinek, jest to jednocześnie obwód zamknięty)

wszystkie odcinki łączyłem po kolei cienkimi przewodami pamiętając o polaryzacji diód. przewody dopasowywałem tak, żeby mi się te odcinki w koło układały mniej więcej. potem pasowanie do licznika i przyklejanie pod tarczami. w sumie wyszły dwa prawie całe koła (obrotomierz i prędkościomierz), oraz dwa odcinki po 6 diód na poziom paliwa i temperaturę. męczące było lutowanie przewodów do odcinków paska led (mało miejsca, delikatne smd), a potem układanie tego w liczniku, bo przy każdym wyginaniu przewodu była szansa na odczepienie go od paska led. po 3.5 godz się udało. wszystko zostało przylutowane do stykach po żarówce wyjętej z zegarów. jeśli gdzieś było jaśniej (a jest to zależne od odległości między paskiem led, a tarczą, oraz od kąta świecenia, to odpowiednie diody przysłoniłem kawałkiem białej kartki papieru.

malowanie jaśniejszych miejsc diód markerem nie zdawało egzaminu, bo podświetlenie robiło się fioletowe.

generalnie powodzenia i służę pomocą :)

efekt warty poświęconemu czasowi

jeśli ktoś nie czuje się na siłach, to mogę coś takiego dla niego wykonać. dogadamy się :)

nie wiem jak w przypadku smd, ale ledy przystosowane do 12V po jakimś czasie zaczynały mrygać przy 14V w samochodzie.
dlatego podłączyłem to pod fabryczną regulację natężenia podświetlenia i skręciłem o 3/4 obrotu, żeby było mniej więcej te 12V. dla bezpieczeństwa :) nie zamierzam już tego wyciągać i wymieniać smdków.

taśmy led bez silkonu (bo są i z silikonem na wierzchu), ale nie polecam. silikon po 3 miesiącach zżółkł z racji dosyć wysokiej temp. wewnątrz licznika i musiałem zmieniać ledy (stąd ten projekt i tak to wyszło)

nie polecam też stosować takich śmiesznych złączek do podłączania tych pasków led, po jakimś czasie przestają kontaktować.
wszystko musi być porządnie polutowane.
  • 0

#9 cmlcorp

cmlcorp
  • Forumowicz
  • 196 postów
  • Skąd:Aylesbury/Pyrlandia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:42, 27.04.2011

Kowal86,

Wyrazy uznania za cierpliwosc, ja robilem taki patent w fiescie na zwyklych Ledach, nie bylo ich jak mocowac, masakra, ja mialem tylko 15 diod a mialem pomysly zeby bez zegarow jezdzic jak to robilem, wiec 100% respect
  • 0

#10 lukasz1985

lukasz1985
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:warszawa
  • Silnik:H22
  • Wersja:iLS
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:04, 01.05.2011

Kupiłem wczoraj taki pasek led tyle że nie wiem w którym miejscu go pociąć, wydaje mi się że tak jak zaznaczyłem na foto
Dołączona grafika
i iloma przewodami łączyć te paski 2 czy 4?
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:45, 03.05.2011

Jak zamontujesz te ledy to daj fotke jaki rezultat.... :)

Kurde , a Ja chce poprostu kupic Białe żarówki i zamontowac.. martwi Mnie tylko ,że w piatych genach wskazówki na zegarach mamy białe..
Chciałbym ,zeby one były czerwone zwłaszcza do białego tła.. słyszałem ,że fajnym motywem jest pomalowanie ich lakierem do spławików który swieci w nocy..
Ktos moze cos takiego modyfikował.. ??? czy moze jest jakis inny lepsiejszy sposób.. ???
  • 0

#12 lukasz1985

lukasz1985
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:warszawa
  • Silnik:H22
  • Wersja:iLS
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:17, 03.05.2011

Na pewno się pochwalę ;-) co do malowania wskazówek tutaj masz foto jak to wygląda http://www.hondaacco...=zegary zegarów chyba tez tak zrobię u siebie.
  • 0

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:10, 10.05.2011

I Jak Ci łukaszu idzie z tymi Ledami , zadziałaes juz cos ???
  • 0

#14 lukasz1985

lukasz1985
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:warszawa
  • Silnik:H22
  • Wersja:iLS
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1996
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:28, 10.05.2011

Odpuściłem niestety lutować to trzeba umieć, tak więc nie ma ledów ale wyszorowałem porządnie tarcze oraz licznik przebiegu dziennego oraz wymieniłem żarówki podświetlenia bo stare były okopcone. W końcu tarcze w nocy są ładnie widoczne chociaż trochę nierówno podświetlone i co najważniejsze widać licznik przebiegu dziennego a myślałem że to żarówka się przepaliła. Całą operację przeprowadziłem bez zdejmowania wskazówek, które przy okazji maznąłem czerwonym markerem ale boję się że kolor wyblaknie bo jeśli już to powinno się użyć markera olejowego.
  • 0

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:45, 11.05.2011

U Mnie tez przebiegu praktycznie nie widac :):) Ale nawet nie przygladałem ,się tej zarówce tam..
Nie długo przyjdzie Mi paczka z lakierem do wskazówek.. i zobacze czy nie mam tak Samo jak ty , poprostu zakopconej juz :)
Co do tego markera to niewiem czy był to dobry pomysł... Ja kupiłem lakier i Ma podobno swiecic w nocy..
Jak wyjdzie .. sie okaże..
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq