Skocz do zawartości


RODO w HAKP

4 błąd położenia wału - chyba nie... Vgen


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:49, 12.04.2011

Witam koledzy,
mam taki problem ze swoim nabytkiem:
Po odpaleniu auta (a wcześniejszym wyjęciu na parę chwil bezpiecznika BACKU UP 7.5A) wywala mi na spiętej zworce, błąd 4, tj. czuj położenia wału bądź jego obwód. Znalazłem rozpiskę serwisową hondy gdzieś w necie, sprawdziłem obwód przewodu do złącza ECM komputera /kostka B przewód zdaje się 16 i 8 - przewody sygnałowe sprawne, bez przerwań i zwarć. Sam czujnik w aparacie zapłonowym też CHYBA sprawny - mam 2 takie same aparaty i jeden i drugi pokazują bliskie okolice 900Ohm (wg instr serwisowej powinno mieścić się w przedziale 700-1300Ohm i też brak zwarć do masy lub całkowitego zwarcia - TYLKO podczas obracania króciutkie pip pip pip, ale to chyba tak powinno być w końcu to czujnik położenia wału...).

Dodam jeszcze że w aucie nie wyskakuje żaden inny błąd po odpaleniu ma nierówne obroty bez dodawania gazu, gaśnie po przegazowaniu kiedy wskazówka opadnie i robi odcinkę przy 3500obr do której całkiem nieźle się wkręca.
Silnik 2.2i Vtec Automat 97'

Byłem u 2ch mechaników i rozłożyli ręce... Czyżby obydwa aparaty zapłonowe /fakt faktem używane, były zepsute/ czy może komputer ster. silnika (ecm) się schrzanił ?

help :/

Hmm a może rozrząd przeskoczył? ;|
  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8892 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 12:40, 12.04.2011

A w jakim stanie masz łożysko aparatu zapłonowego - możesz poruszać ośką góra - dół?
Nie potrafię obrazkowo wytłumaczyć, ale jak złapiesz za palec aparatu zapłonowego - zamontowanego, to palec nie powinien się ruszać góra - dół. Przy wyjętym luz będzie większy.

Bodajże właśnie położenia wału - podlez miał coś takiego.

Dodam, że łożysko powinno wejść w obudowę z lekkim oporem a nie wpaść.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:50, 12.04.2011

masz na myśli czy chodzi z luzem wzdłuż osi (palca) aparatu zapłonowego czy ma luz że na prawo i lewo się giba?

jeżeli wzdłuż osi to pół milimetra się rusza, góra dół, a na prawo i lewo wogóle...
  • 0

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8892 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 13:05, 12.04.2011

Próbujesz podnieść palec góra - dół.

Wzdłuż osi taki luz jest dopuszczalny.
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:09, 12.04.2011

no to ponawiam pytanie z pierwszego postu, mi już ręce opadają i nie mam już pomysłów :/
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:58, 14.04.2011

zapraszam do mnie 609452041
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq