Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

skrzywiony wałek rozrządu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#16 MackoNL

MackoNL
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Rypin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:04, 05.04.2011

A jakie są objawy walniętego aparatu zapłonowego?
  • 0

#17 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 20:07, 05.04.2011

Jak całkiem walnięty to nie odpalisz. A przy zużytym będą wypadać zapłony. Nierówna praca silnika. Przy padniętych kablach czy świecach to samo. Mogą też być zawalone styki w kopułce i na palcu rozdzielacza
  • 0

#18 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 07:05, 07.04.2011

Jak nie pali na 2 garnki to aparat masz dobry, tylko trzeba go wyczyścić .. świece wymienić... może przewody i zawory wyregulować ...
  • 0

#19 MackoNL

MackoNL
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Rypin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:44, 07.04.2011

Świece, kable sprawdzone-ok. Kompresja ok. Pozostało rozebrać głowicę i zabrać się do roboty, no i oczywiście przygotować kasę... Daję mechanikowi do zrobienia wszystko co jest do wymiany bo gaz zrobił spustoszenie w silniku...
  • 0

#20 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 19:46, 07.04.2011

Na jakiej podstawie twierdzisz, że to gaz zrobił spustoszenie :k ?? Zakładając instalację LPG trzeba po prostu być jej świadomym użytkownikiem i wiedzieć jak się z nia obchodzić. A jak się teog nie umie, nie chce się o tym pamietać - to faktycznie - lepiej nie zakładać LPG bo potem powstają "urban legends", że gaz robi spustoszenie w silniku i wogóle to czarci wynalazek. Moja Hania miała założoną LPG przy 200 kkm, wczoraj wskoczyło mi na blat 353 kkm i jakoś gaz nie dokonał spustoszenia w silniku, nie skrzywił mi wałka, nie wypalił gniazd zaworów, nie spalił uszczelki pod głowicą...
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#21 MackoNL

MackoNL
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Rypin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:08, 08.04.2011

Ja ten samochód ma prawie 2 lata,na gazie jeździ 7. We wrześniu wstawiłem nową instalację STAG 4. Na blacie mam już 256 tys.Według opinii mechaników to co się stało z silnikiem to wina tylko i wyłącznie gazu... A mam takie pytanie czy wstawienie drugiego silnika czy wymiana zaworów, uszczelki itp. ?
  • 0

#22 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 18:04, 08.04.2011

A mam takie pytanie czy wstawienie drugiego silnika czy wymiana zaworów, uszczelki itp. ?

Porządna diagnoza panie kolego.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#23 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 20:01, 08.04.2011

Moim zdaniem lepiej zrobić głowicę
  • 0

#24 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:40, 09.04.2011

Ja ten samochód ma prawie 2 lata,na gazie jeździ 7. We wrześniu wstawiłem nową instalację STAG 4. Na blacie mam już 256 tys.Według opinii mechaników to co się stało z silnikiem to wina tylko i wyłącznie gazu...


jeśli przez te 7 lat był zmieniany filtr gazu i regulowane zawory co 10÷20tyś km oraz jeśli mieszanka była prawidłowa (złą mieszankę powinien sygnalizować CHECK ENGINE) to teoretycznie nic nie miało prawa stać się z silnikiem z powodu gazu

jeśli powyższe nie było robione to wina jest tylko i wyłącznie użytkowników tego auta

ja nie znam innego sposobu na pogięcie zaworów jak urwanie paska rozrządu (lub całkowicie złe ustawienie rozrządu po wymianie pasków, więc wychodzi na to samo), ewentualnie całkowicie zła regulacja zaworów. Gaz może co jedynie wypalić gniazda zaworowe (uboga mieszanka w gaz), ale to nie spowoduje pogięcia zaworów. Ty się zastanów nad prawdziwą przyczyną tej awarii...
  • 0
AK

#25 MackoNL

MackoNL
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Rypin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:41, 09.04.2011

Nie jestem w stanie powiedzieć z jaką częstotliwością były robione przeglądy instalacji. Myślę że już za późno na zastanawianie się nad tym co było przyczyną. Muszę po prostu auto zrobić bo jest mi potrzebne... We wtorek wstawiam do mechanika, rozbierze głowicę i sprawdzi w jakim stanie są części...

[ Dodano: 2011-04-14, 19:27 ]
Znam już przyczynę "wariowania" silnika. Mechanik powiedział że regeneracja głowicy albo kupienie innej.. Jakie rozwiązanie będzię lepsze?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq