Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

montaz CB


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:05, 10.02.2009

Koledzy,

Macie jakis pomysl na zamontowanie na stale CB-Radia?

Montaz na stale koniecznie, bez odlaczania i wyjmowania.

#2 luzny_kalafior

luzny_kalafior
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:19, 10.02.2009

Czy masz jakas kieszen w desce? Ja mam zamontowane w taki (klik) sposob, z tymże moja mala czarna to VIIgen... Jakiś zamykany schowek, cy cos? Kabel także mam wszędzie pochowany i w całości go nie widać we wnętrzu. Niestety VIIIgen nigdy nie macałem także musisz powiedzieć co tam w środku masz.

#3 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:35, 10.02.2009

niestety ta opcja nie wchodzi w gre :/

myslalem o kieszeni w drzwiach - ktos tak kiedys probowal montowac?
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#4 luzny_kalafior

luzny_kalafior
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:37, 11.02.2009

Tak, ja próbowałem również. Wszystko rozbija się o ergonomię i estetykę. Mieści się? spróbuj umocować tak, żebyś bez problemu mógł regulować parametry, a kable poprowadź tak, żeby ani trochę nie przeszkadzały - najlepiej do zawiasów i stamtąd do środka auta.

Inne opcja to na jakiś rzep (ale koniecznie 3m i radio nie może być lekkie) i do boku tunelu środkowego, ale tu musisz liczyć się z tym że trzeba je będzie chować przed ciekawskimi.

Dalej, rzepy lub uchwyt pod kierownicą - zależnie ile masz miejsca (w Roverze 400 bdb rozwiązanie, z lekka taksówkarskie).

Schowek w podłokietniku?

Schowek przed pasażerem - wypuszczenie gruszki na przedłużonym kablu (najlepiej za radiem - ja w tej chwili mam tak zrobione) i wypuszczenie gdzieś w zasięg Twoich ust. Wiąże się to z zajęciem miejsca w schowku i przymocowaniem radia do niego, ale też popularny sposób.

Abstrakcyjna opcja (ale mam ją w planach, ino nie mam czasu na realizację, na 100% możliwa) to zabudowanie samego radia gdzieś w schowku, tunelu czy pod siedzeniem; rozmontowanie samego radia i wypuszczenie na przewodach samego panelu sterowania i zamontowanie go w wygodnym miejscu, na przykład w popielniczce. Ja mam chęć dorobienia sterowania przy kierownicy - trochę zabawy lutownicą ale to ma szansę powodzenia (sam vol, sq i rfg). Montują ludziska same panele także na podsufitce. Ale to już zależy czy chcesz się bawić i tracić gwarancję na radio - wg mnie warto, jeśli chcesz dłużej pojeździć i nie pozbywać się auta.

Nie montuj anteny na uchwyt - tylko magnes lub dziura w dachu (ale z racji gwarancji wiem, że się na top nie zdecydujesz, jak i ja z resztą). Uchwyt ma to do siebie że robi wgnioty (!@$@!T$). Spróbuj też kabel estetycznie poprowadzić.

Więcej sposobów nie mogę wymyślić, bo nie znam w ogóle samochodu, wybaczcie..

Nie lubię aut nie CBwalnych ;)
Honda user: Accord & CBR1100XX

#5 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:45, 11.02.2009

niestety ta opcja nie wchodzi w gre :/

myslalem o kieszeni w drzwiach - ktos tak kiedys probowal montowac?

No to szkoda, że tego schowka pod klimą nie chcesz przeznaczyć dla CB. Ja tam planowałem właśnie, ale jeszcze nie zdecydowałem się na zestaw CB. A może na boku konsoli? Tam są po obu stronach małe kieszenie.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#6 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:59, 11.02.2009

No to szkoda, że tego schowka pod klimą nie chcesz przeznaczyć dla CB. Ja tam planowałem właśnie, ale jeszcze nie zdecydowałem się na zestaw CB. A może na boku konsoli? Tam są po obu stronach małe kieszenie.


schowek pod klima nie jest za maly?
te schowki na boku konsoli sa super bo nie widac ze tam sa - dalej -> nie widac co tam jest i ze w ogole cos jest ;)
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#7 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:13, 11.02.2009

schowek pod klima nie jest za maly?
te schowki na boku konsoli sa super bo nie widac ze tam sa - dalej -> nie widac co tam jest i ze w ogole cos jest ;)

Rzeczywiście duży nie jest, ale myślę, że dałoby radę kupić radio, które do niego wejdzie. Nie mam jednak pewności - nie szukałem jak dotąd CB. Te boczne też zresztą przepastne nie są. Ale cieszmy się że są :)
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#8 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:16, 11.02.2009

ntgale, radio juz mam - duze nie jest ale "na oko" widze ze nie wejdzie - President Johnny II...

poprzednio (Renault Clio) mialem dodatkowy podlokietnik dokupiony pod którym bylo cb zamontowane na stale i wygodnie...

teraz obejrzalem cala hanie i nie widze miejsca gdzie bym mogl to przyczepic...
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#9 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:31, 11.02.2009

Długie trochę. Rzeczywiście ciężko będzie. A po prawej strony od kierownicy pod deską? Wtedy gruszkę do tej kieszeni na boku konsoli?
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#10 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:47, 11.02.2009

ntgalehmmmm... a sprawdze:) dzieki za pomysl:)

problemem moze byc tylko fakt ze mam 190 cm wzrostu i miejsca moze brakowac...
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:47, 13.02.2009

Koledzy a jak z zakłóceniami u Was??

#12 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:30, 13.02.2009

ja nie wiem bo na razie radio w Cliowce jezdzi... :D
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:42, 13.02.2009

ja właśnie z tym walczę-od wspomagania.Mam już 3 radio - znów to samo,wszystko gra dopóki nie ruszę kierownicą :-( .Nie wiem co robić.

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:19, 13.02.2009

u siebie mam zaklocenia od spryskiwaczy :D znaczy, jak spryskuje szybe i przy okazji klosze xenonow to wyje w radiu :D takto wsio gra :D

radio lafayette zeus + sirio as 100 :D uniden poszedl do ojca, bo w lafayette mu za duzo przyciskow i funkcji bylo ;d

radio mam przyczepione na rzepy na tunelu srodkowym od strony pasazera. Rzep jest do rzeczy ciezkich z mocnym klejem, wiec trzyma sie elegancko a w razie czego moge bardzo latwo zdemontowac radio odkrecajac antene i odczepiajac przewod zasilania [ moje radio ma taka opcje ].

#15 luzny_kalafior

luzny_kalafior
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:12, 14.02.2009

Również od spryskiwaczy mam zakłócenia a dodatkowo od pompy paliwa (chyba). Dlatego kupiłem radio z silnymi filtr\ami, także sq na 1/2 i działa wyśmienicie.
Honda user: Accord & CBR1100XX




IPB Skin By Virteq