Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Funkcja AUTO elektrycznej szyby umarla...


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:13, 10.02.2009

Witam, jak w temacie: przestala mi dzialac funkcja AUTO w szybie kierowcy, szyba dziala, podnosi sie i opuszcza bez problemu, jednak w trybie automatycznym nie moge jej zmusic do otwarcia ani zamkniecia... sprawdzilem kostki przy przelacznikach i wszystko siedzi ladnie. ma ktos pomysl co to moze byc? Do zeszlego tygodnia wszystko dzialalo bez zarzutu i nagle zonk... dodam tylko accord VI gen.

z gory dzieki!

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:35, 10.02.2009

A nie odłączałeś ostatnio aku?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:30, 10.02.2009

Dokładnie jak mówi Seth.W przypadku gdybyś to zrobił należy na załączonym silniku przycisnąć włącznik szyby i w momencie gdy szyba będzie całkowicie zamknięta przytrzymać ten włącznik przez kilka sekund.Komputer zapamięta ustawienie i gitara.

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:15, 10.02.2009

Zdecydowanie TAK, trzeba na nowo "zaprogramować" automat szyby. U mnie dokładnie tak się stało po odłączeniu akumulatora.

#5 telko

telko
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:57, 10.02.2009

Posłuchaj Glinusia on wie co pisze :B

#6 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 23:23, 10.02.2009

Ja też kiedyś miałem problem z niedziałającym "Auto". Przez przypadek naprawiłem. Teraz będę wiedział.

Do zobaczenia na trasie.


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:57, 11.02.2009

:shock: a to zonk :-P Dzieki wielkie wszystkim za odpowiedzi, faktycznie odlaczalem akumulator na dosc dlugo, ale nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek wczasniej mial z tym problem... zaraz lece do auta przetestowac. Jeszcze raz wielkie dzieki!

#8 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:58, 11.02.2009

Ehh wiedziałem że aku odłączałeś ;-)
Leć programuj :)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:26, 11.02.2009

oki, wielkie dzieki wszystkim, jakos nie polaczylem odlaczania aku z tym.
W sumie, skoro temat juz jest to dopytam jeszcze: Co jeszcze trzeba programowac po odpieciu aku? moze jest takich *cenzura*ek wiecej i przyda sie komus w przyszlosci?

#10 telko

telko
  • Forumowicz
  • 54 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:58, 11.02.2009

:mrgreen: Nic więcej sam nie robisz. Hondzia jeszcze po resecie kompa (odłączenie aku.) "uczy" się na nowo wolnych obrotów,ale przebiega to wtedy, gdy jeździsz autkiem i tylko taka jest TWOJA rola. Jest jeszcze możliwość "zaprogramowania" wolnych obrotów na postoju, ale to z racji pory roku jest w tej chwili awykonalne.... Pzdr!

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:27, 18.03.2009

Podłączę się do tematu - u mnie problem z szybą jest nieco innej natury - bez względu na sposób otwierania/zamykania (ręczy lub auto), szyba idzie kilka cm., po czym się zatrzymuje. Gdy znowu nacisnę ten sam kierunek, znowu kilka cm. i znowu stop. Żeby otworzyć do końca, trzeba tak się naprzyciskać z 8 razy. Ktoś wie, co może być przyczyną?

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:26, 18.03.2009

Trzeba rozebrac drzwi i nasmarowac mechanizm opuszczanai szyby

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:37, 18.03.2009

A nie jest tak, że mechanizm opuszczania szyby wymaga smarowania jak szyba idzie ciężko? Wg mnie jest to jakiś wyłącznik krańcowy zwalony, ale nie wiem czy mam rację. Sama szyba chodzi leciutko, tylko za często się zatrzymuje. I zawsze w tych samych miejscach.

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:05, 18.03.2009

aaa nie wiedzialem ze zatrzymuje sei zawsze w tych samych momentach, myslalem ze szyba idzie co raz wolniej, az w koncu sie zatrzymuje...




IPB Skin By Virteq