Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Antena automatyczna- czym smarować?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:57, 10.02.2009

Panowie powiedzcie czym najlepiej nasmarować antene, aby się ładnie wysuwała i nie zamarzała?
Bo dziś znów mi lekko przymarzła, bo wczoraj padał deszcz a dziś mróz. Musiałem kilka razy ją włączyć i wyłączyć i dopiero się rozruszała i wysuneła do końca.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#2 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:29, 10.02.2009

Przy dodatniej temperaturze:
1. dokładnie ją wyczyść do sucha
2. Delikatnie skryskaj silikonem w sprayu
3. Wyjmij i schowaj kilkukrotnie wycierając brud który wyjdzie ze szpar, ew. powtórz pkt. 2 i ponownie ten.
4. Spryskaj dokładnie całą antenę silikonem w sprayu przy okazji schowaj i wyjmij ją jeszcze ze 2 razy

I jest gitara :) Ja moja zrobiłem tak ostanio 2 mies temu i do tej pory dobrze się sprawuje :)

Ważne żeby robić to przy dodatniej temp. bo inaczej silikon jest bardzo gęsty i nie wejdzie w zakamarki :/

#3 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 13:35, 10.02.2009

Ok dzięki jak zrobi się cieplej to tak zrobię.
A jeszcze pytanko może ją wyjąc odrazu i dokłądnie wyczyścić? Bo dodatkowo nie chowa mi się ostatni segment anteny do końca tylko kawałek wystaje. Da się to rozruszać aby chowałą się pięknie cała?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#4 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:40, 10.02.2009

Może spróbuj ją popchnąć ;) Ale jeśli jest to spowodowane padniętymi zębami to później moze nie wyjść i trzeba będzie wyciagać :/ Mi np. kiedys kumpel zostawił kamizelkę z oporządzeniem na niej, a ja właczyłem radio. Wysunęła się tylko do 1/3. Ale później schowała się cała i wysuneła juz cała :)

Nowa w ASO nie przekroczy 200zł ;)

Tymczasem, wyciągnij całą i dokładnie wyczyść papierem :)

#5 conoor

conoor
  • Forumowicz
  • 21 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:47, 10.02.2009

panowie to moze ja sie dokleje troche nie na temat
-co moze byc przyczyną jesli antena wysuwa sie z wielkim zgrzytem?chowa sie idealnie?!

#6 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:50, 10.02.2009

Nowa w ASO nie przekroczy 200zł ;)

Tymczasem, wyciągnij całą i dokładnie wyczyść papierem :)


Te 200 to oczywiscie sam maszt, jeśli chodzi o ścisłość.

Wyjecie antenty to chwila roboty. Plus czyszczenie, ale i tak syfu sie tam później nazbiera.
Najlepiej co jakiś czas przy wyjętej antenie przeterzeć ją papierem/ ścierką z dołu
do góry. Duża część syfu zostanie na papierze/ szmacie.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#7 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:51, 10.02.2009

Może własnie nie jest nasmarowana?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#8 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:51, 10.02.2009

sypiące się zęby anteny?

tutaj jest fota starej anteny z mojego CG8:

Dołączona grafika

#9 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:52, 10.02.2009

Wyjecie antenty to chwila roboty


A jak się ją dokładnie wyjmuje? Mógłbyś opisać z grubsza co i jak? Masz można sam odczepić? i jak?

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#10 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:59, 10.02.2009

panowie to moze ja sie dokleje troche nie na temat
-co moze byc przyczyną jesli antena wysuwa sie z wielkim zgrzytem?chowa sie idealnie?!


To problem ze smarowaniem. Miałem tak u siebie. Niemiec miał ją odłączoną i była
nieużywana. Gdy ja zacząłem jej używać niemiłosiernie skrzypiała przy wyjściu.
Aż wstyd mi było gdy na ulicy odpalałem auto.

Rozkręciłem (i fuck, wypadła mi ta kulka, ze smaru, co lata po zębatce w piach) i nawalilem
tam smaru. Od tamtej pory cisza, choć ostatnio raz skrzypnęła, ale to może od mrozu.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#11 conoor

conoor
  • Forumowicz
  • 21 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:03, 10.02.2009

oki- serdeczne dzięki ide sie pobawic póki cos widac bo rzeczywiscie wstyd taki zgrzyt w takim aucie?!!!

#12 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:06, 10.02.2009

Wyjecie antenty to chwila roboty


A jak się ją dokładnie wyjmuje? Mógłbyś opisać z grubsza co i jak? Masz można sam odczepić? i jak?


Otwierasz bagażnik.
Odczepiasz obicie po lewej stronie i masz antenę na wierzchu.
Odczepiasz kabelki, odkręcasz antenę. Klucz zdaje sie 10, albo coś kolo tego.
Teraz od zewnatrz, gdzie chowa się maszt anteny jest taka srebrna "opaska" z dwoma
wpustakmi, ja tez odkręcasz. Ja uzyłem kombinerek z bardzo cienkimi końcami, takie
szczypce. Podłuż w te okolice jakiś ręcznik bo kombinerki mogą Ci sie wyślizgnąć i pojedziesz
po lakierze.

Jesli coś pomylilem to sorki, robilem to 7 miesiecy temu.

Ale sprawa jest prosta, po zdjęciu obicia bagaznika bedziesz wiedzial co robic.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#13 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 16:08, 10.02.2009

DZIĘKI :ok
Jak tylk osię zrobi lepsza pogoda to się za to biorę, nasmaruje ją od początku i sprawie aby sie cała chowała ;-)
Nie wiedziałem tylko że trzeba odkręcać to coś z dwoma dziurkami na dole masztu, musze zaopatrzyć się w takie kombinerki.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#14 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:13, 10.02.2009

Nie pamietam czy odkrecenie tego elementu jest konieczne, ale ja go odkrecilem
i przeczyscilem. Chwila roboty.
Powtórzę, podłuż tylko szmatę i bądz ostrożny przy zabawie w tym miejscu.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#15 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:03, 15.03.2009

A ktos jeszcze wyjmował antene automatyczną ?
Bo próbowałem ją dziś wyjąc bez odkręcania tej metalowej nakrętki przy końcu masztu i nie da rady.
Więc wychodzi na to że tą srebrną nakrętke trzeba zdjąć, to się odkręca czy podważa? Czy ktoś to odczepiał w inny sposób niż kombinerkami z cienkimi końcami- bo nie mama takich :-/

Dobra odkręciłem rozebrałem, ale nie da się w żadem sposób zrobić aby chowała się całkowicie i wystaje te 3 cm ponad karaserie. Próbowałem już wszystkiego coś widocznie tak zapieczone że do końca się nie schowa

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK





IPB Skin By Virteq