Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jak nagrać CD, żeby odtwarzało ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dylu

Dylu
  • Forumowicz
  • 168 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:189
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:36, 25.03.2011

Witajcie,

Macie jakiś patent na nagrywanie MP3 na płyty CD w formacie audio, żeby były bez problemów odczytywane w fabrycznym odtwarzaczu ?? Mam na dysku sporo darmowych setów muzycznych, tworzonych przez moich znajomych, właśnie w formacie MP3 i chciałbym je nagrać na CD, które daje się odtwarzać w zwykłym grajku.

Radio czyta mi bez problemów oryginalne płyty, ale te nagrywane na komputerze już przeskakują. Nagrywałem już z różnymi prędkościami... najniższa, jaką mam dostępną to x12... może to ciągle za dużo ??

Co doradzicie ??

pzdr.
Dylu
  • 0

#2 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:40, 25.03.2011

Za dużo, max to 8, a i przy ośmiu potrafi coś pyknąć czasem.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#3 Halski1982

Halski1982
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:21, 25.03.2011

Spróbuj też z zwiększeniem odstępów pomiędzy trackami. Ja u siebie ustawiam na 3 sekundy i jest OK. A mam OEM zmieniarkę z 99r :)
  • 0

#4 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 19:27, 25.03.2011

Spróbuj też różnymi programami do nagrywania. Niedawno z lenistwa nagrywałem płytę narzędziami Windows'a i z 18-tu ścieżek nagrało może z 12, a potem jednak zainstalowałem Nero i zrobiłem to jak bóg przykazał, z maksymalną prędkością (x48 jeśli dobrze pamiętam) i płyta śmiga pięknie.
  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg


#5 mihail

mihail
  • Forumowicz
  • 152 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2,2
  • Wersja:i-cdti
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:01, 25.03.2011

Wszystko zależy od odtwarzacza - jak masz wiekowy to tak jak pisał Mikołaj prędkość 8x to max to wtedy masz pewność że cała płyta będzie nagrywana ze stałą prędkością. Do nagrywania polecam Nero lub CDBurnerXP (oczywiście tylko w trybie AudioCD). Warto też zwrócić uwagę na same płytki. Używaj tylko markowych a najlepiej dedykowanych do AudioCD. Kiedyś były płytki niebieskie od spodu - dawało się je odpalać niemal na każdym sprzęcie. Zwróć uwagę też na zakres prędkości obsługiwanych przez płyty - im płytka ma niższą dolną prędkość nagrywania tym lepiej.
Ostatnia rada - jak wszystko zawiedzie to spróbuj przed nagraniem przekonwertować mp3 na wav i dopiero nagrać - czasem kodek powoduje trzaski.
  • 0

#6 Dylu

Dylu
  • Forumowicz
  • 168 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:189
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:14, 26.03.2011

Płyty nagrywam nowym Nero w trybie Audio CD, ale minimalna prędkość nagrania w tym programie to x12. I płyta nagrana z taką prędkością strasznie zrywa (zacina się) :-/

Odtwarzacz, o którym mówię, to fabryczne audio (bez zmieniarki) w Accordzie VII z 2004r.
  • 0

#7 Lorf

Lorf
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:ja go znam
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exec +-+-+
  • KM:chcialbym wiecej
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:BRA-tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:14, 26.03.2011

sprobuj zmienic plyte na inna ja kiedys nagrywalem na jakims siusku i nic przerywaloi ciagnelo sie - w ogole patologia kupilem plyte pod audio i gitara wszystko robilem tak samo- tak wiec nie kupuj plyty za 0.50 tylko za 3 zl

[ Dodano: 2011-03-26, 13:21 ]
jest taki sprytny program Freemaker, fajna zabawka pozwala na sciaganie muzyki z YT z mozliwoscia zapisu tylko dzieku bez obrazu, mozesz rowniez konwertowac z mp3 na zwykle audio lub mp4 lub cokoliek sobie zazyczysz

zmien na plyte typowo audio a powinno pomoc (cd-r music) nie (cd-R)
  • 0

wahaczoszuracz accord CW 3

 


#8 19marek76

19marek76
  • Klubowicz
  • 167 postów
  • Skąd:Morden, Surrey
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:138+
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:25, 26.03.2011

Tak jak pisał mihail ja przerabiam z mp3 na wav przed nagraniem i działa perfect, używam do tego 'Switch Plus' i najważniejsze 'gra i buczy'. ;-)
  • 0
<p>Marek<br><br><strong>H</strong>appy <strong>O</strong>wners <strong>N</strong>ever <strong>D</strong>rive <strong>A</strong>nything else</p>

#9 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:03, 26.03.2011

To że nie możesz nagrać wolniej niż 12x to kwestia płyty albo i samego sprzętu, choć nie spotkałem się żeby min.8x nie można było ustawić(ehh co to były za czasy kiedy prędkości wynosiły 1x albo 2x :P).
A z tymi płytami audio zamiast zwykłych cd to bym nie szalał. Od lata nagrywam na zwykłych cd-r i nie ma problemu(no chyba że płyta bardzo porysowana). To że płyta przeskakuje to może wina kiepskiej nagrywarki?
  • 0

#10 mihail

mihail
  • Forumowicz
  • 152 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2,2
  • Wersja:i-cdti
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:10, 27.03.2011

Odtwarzacz, o którym mówię, to fabryczne audio (bez zmieniarki) w Accordzie VII z 2004r.

Jest to najgorszy odtwarzacz z jakim miałem styczność w samochodzie niestety. U mnie też są problemy z audio na CD-R. Co najciekawsze nie są one powtarzalne, tzn. czasem ta sama cała płytka przeleci bez zająknięcia a czasem nie da się słuchać. Empirycznie dowiodłem że znaczenie ma pogoda (prawdopodobnie laser paruje) no i oczywiście dziurawość drogi.
Lekarstwo już niedługo będzie w drodze - xcarlink.
  • 0

#11 Dylu

Dylu
  • Forumowicz
  • 168 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:189
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:42, 27.03.2011

Lekarstwo już niedługo będzie w drodze - xcarlink.

Może też sobie kiedyś sprawię tą zabawkę... póki co ponagrywam CD na drugim kompie, w najniższej możliwej prędkości, i zobaczymy czy to pomoże... Jak nie, to pozostanie mi radio i oryginalne płytki :mrgreen:
  • 0

#12 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:44, 27.03.2011

Dylu, zastanawiam sie czy nie pogadac z pewnym sprzedawca xcl ze skoczowa co handluje car audio, bralem juz od niego wiele rzeczy wiec moze sie zbierzemy w wiecej osob i dostaniemy po jakiejs lepszej cenie? cena wyjsciowa jest 339
  • 0

#13 Dylu

Dylu
  • Forumowicz
  • 168 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:189
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:05, 28.03.2011

Dylu, zastanawiam sie czy nie pogadac z pewnym sprzedawca xcl ze skoczowa co handluje car audio, bralem juz od niego wiele rzeczy wiec moze sie zbierzemy w wiecej osob i dostaniemy po jakiejs lepszej cenie? cena wyjsciowa jest 339

Spytaj od jakiej ilości chętnych jest w stanie załatwić rabat na ten gadżet, no i na jakiej wysokości upust można liczyć... bo nie da się ukryć, że cena za ten sprzęt jest bardzo wysoka, biorąc pod uwagę, że to dwa czytniki, scalak i jakaś płytka z przejściówką :mrgreen:
  • 0

#14 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:06, 28.03.2011

Dylu, a moze gdzies w czajna tego poszukac?

[ Dodano: 2011-03-28, 11:09 ]
choc coraz bardziej sie zastanawiam nad tym ruskim sterownikiem do oem navi. te wszystkie chinskie zamienniki w ogole mi sie nie podobaja i pewnie po roku przestana dzialac do tego te bledy z temperatura itp calkowicie dyskwalifikuje ten przedmiot.

a moze napisac do firmy peiying zeby wykonali dedykowane radio do naszego samochodu? fakt ze tanie to nie jest ale przynajmniej wykonane solidnie i bedzie jakos gralo. znajomy to ma w passacie i gra naprawde dobrze, wykonane tez ok i co najwazniejsze wszystko dziala jak powinno.
  • 0

#15 BartekL

BartekL
  • Forumowicz
  • 533 postów
  • Skąd:znienacka
  • Silnik:N55
  • Wersja:M
  • KM:All
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:F10
Reputacja: 31
Super

Napisano 14:35, 28.03.2011

Dylu, a sprobuj wyczycic laser w aucie taka specjalna płytką:) moze pomoze? ja nagrywam na zwyklych cd-r i nie ma problemu 8x, (mam PSS)
Tez myslalem nad tym xcarlinkiem, ale za taka cene to raczej sie nie zbiore na taki zakup. Szczerze powiedziawszy wolalbym dolozyc i wsadzic drugie radio.ktore oprocz funkcnjonalnosci xcarlinka mialo by na pewno lepsze sterowanie tym wszystkim. 8-)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq