Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Alarm/ antynapad nagłe załączanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 czekoladka

czekoladka
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:WE
  • Silnik:2,4
  • Wersja:typeS
  • KM:190 Pb+Lpg
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:52, 11.03.2011

Witam forumowiczów
Ostatnio pojawiło się dziwne zachowanie antynapadu.
Samochód z takim zabezpieczeniem antynapadowym - transponderem ODIS już kupiłem, poprzedni właściciel jak mi przekazał (pierwszy i jedyny oprócz mnie) montował to od razu przy zakupie w ASO Hondy (nie w Warszawie) ale nie pamięta jakiej firmy, nie jest to produkt sygnowany logo Hondy. Do seryjnego kluczyka jest transponder/ pastylka i pewnie ukryta gdzieś centralka.

Bez pastylki samochód odpala, ale miga kierunkowskazami i piszczy (podobno w niektórych wersjach antynapadu mógłby zgasnąc nie sprawdzałem), można to zdezaktywowac tajemnym przyciskiem.
Do tej pory działało to bez problemu teraz muszę wcisnąc przycisk.
Dzieje sie tak jakiegoś czasu (dwa tygodnie) bez reguły (rano czy wieczór; pierwsze czy kolejne uruchomienie, ciepły czy zimny silnik) pomimo noszenia pastylki samochód czasem piszczy i trzeba go uruchamiać z użyciem tajemnego guzika a czasem jest wszystko OK.
Korekta : wczoraj i dziś piszczy za kazdym razem gdy zapalam.


Baterie wymieniłem na nową i bez zmian. Co to moze byc ?
Czy znacie elektryka albo fachowca od alarmów który da sobie z tym rade - Warszawa i okolice
Nie chce wracać na lawecie :oops:
pozdrawiam

[ Dodano: 2011-03-16, 00:06 ]
Po tygodniu dochodzenia, problem sam wyjaśniłem, więc sam sobie odpowiem SZKODA :roll:


Winowajcą były zarówno zuzyte baterie jak i naderwane łączenie układu w transponderze

Po wymianie na świeże, prosto ze sklepu baterie , a nie tylko zapakowane w opakowanie leżace od dawna w szufladzie - zaczęło działac. Aczkolwiek nieregularnie i dalsze badanie wskazało (słowa uznania dla mechanika z jednego z ASO za konsultacje) że mogą byc uszkodzone łączenia na płytce -nózki procesora, po tej naprawie juz działa. Oby na dłużej.

Dla potomnych
W Hondach accord wersja VII były do niedawna montowane transpondery i układy firmy Ampio ze Szczecina
Pod adresem www.ampio.pl sa telefony i instrukcje programowań.
  • 0

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:36, 09.05.2011

Mam podobny problem ze swoim autkiem możesz podać mi adres gdzie mogę naprawić pilota?? czy sama wymiana baterii załatwi sprawę??
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq