Skocz do zawartości


RODO w HAKP

EGR Accord 2.0 i-VTEC 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:26, 10.03.2011

Witam wszystkich,
jestem nowy na tym forum także jeżeli już pojawiło się takie pytanie to z góry przepraszam (jednak szukałem i nie znalazłem).

Problem jaki się pojawił w mojej Hondzie to kontrolka CHECK ENGINE (żadnych objawów słabnięcia, szarpania itp.), po podpięciu pod komputer pojawił się błąd EGR. Błąd został skasowany autem przejechałem około 50km i znowu błąd się pojawił ten sam.

W aso czas oczekiwania na nowy EGR (przypuszczalny termin 1,5 m-ca). Czy jest jakiś sposób żeby coś zrobić we własnym zakresie z tym zaworem żeby nie wywalało tego błędu ?

Czytałem na forum, że można go przeczyścić (dotyczyło to modelu poprzedniego) i później skasować błąd jakimś bezpiecznikiem.

Bardzo proszę o pomoc.
  • 0

#2 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:28, 10.03.2011

Podaj jaki numer blędu wyskakuje
  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:57, 10.03.2011

niestety nie zanotowałem tego kodu, pamiętam tylko że początek 22 ale były jeszcze dwie liczby
  • 0

#4 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:03, 10.03.2011

niestety nie zanotowałem tego kodu, pamiętam tylko że początek 22 ale były jeszcze dwie liczby

I literka :-P

Najlepiej go wykręć, wygląda tak http://allegro.pl/ho...1466989906.html
i wyczyść albo benzyną ekstrakcyją(wersja ekonomiczna), albo środkiem do czyszczenia gaźników(mniej roboty lepiej wyczyszczony). Ja używam takiego http://www.maxautocz...&product_id=181
To tego pasowały by sprawdzić czy działa, trzeba przyłożyć napięcie tylko :eee nie wiem na które piny
  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:10, 10.03.2011

No możliwe, że i literka tam była, powiem szczerze, że byłem trochę zdenerwowany całą tą sytuacją i chciałem tylko sprawdzić jak najszybciej co powoduje ten błąd. Dzisiaj go wyczyszczę, tylko jeszcze jak możesz podpowiedz mi czy można jakoś "domowym" sposobem skasować błąd tego silnika żeby zobaczyć czy znowu go wywala ?

A co do sprawdzenia czy działa mam nadzieję, że ktoś z forumowiczów będzie miał wiedzę na temat tego podłączenia na krótko celem sprawdzenia.

I jeszcze moje pytanie jakie nasunęło mi się przed chwilą czy ten zawór co pawpor podał w linku pasuje też do mojego modelu ?
  • 0

#6 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:13, 10.03.2011

Dzisiaj go wyczyszczę, tylko jeszcze jak możesz podpowiedz mi czy można jakoś "domowym" sposobem skasować błąd tego silnika żeby zobaczyć czy znowu go wywala ?

Nie wiem, ja uzywam takiego czegoś http://allegro.pl/20...1481303435.html do tego proscan i możesz sobie sam odczytać kody błedów i je kasować
  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:16, 12.03.2011

Niestety czyszczenie nic nie pomogło zawór dalej się blokuje. Czy ma ktoś może dojście gdzie można kupić EGR "od ręki" ?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq