Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Stuka na zakrętach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#16 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:22, 16.04.2011

Jak blaszka na klocku hamulcowym sie wygnie to tez moze pukac/szurac na zakretach.
  • 0

#17 tafun

tafun
  • Forumowicz
  • 340 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:57, 16.04.2011

u mnie przegub zewnętrzny stukał przy ruszaniu na 1-2 ze skręconymi kołami np. przy ruszaniu ze skrzyżowania. Mimo, że przegub padł prawy to stukało zarówno przy prawo- jak i lewoskrętach a dźwięk dochodził z każdej strony, nawet z tyłu. Przegub będzie stukał przy dużym obciążeniu gdy moment na kołach jest duży a stuki to kasowanie luzu wewnątrz niego. Być może bardzo zapuszczony przegub zacznie kiedyś stukać przy jeździe w zakrętach na wyższych biegach ale ja przejeździłem z 5tys km i nie zaczął. Dłużej nie chciałem czekać.
  • 0

#18 Snajper

Snajper
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Trójmiasto
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:15, 18.05.2011

podepnę się do tematu, u mnie zoobserwowałem jednak zupełnie inne zjawisko. Przy ruszaniu wraz ze skrętem w prawo lub dojeżdzaniu i skręcaniu również w prawo, słyszałem już 3 razy metaliczny dźwięk jakby jakiś metalowy pręt uderzał od strony lewego przedniego koła. Czynność ta nie powtarza się za każdym razem, jednakże zdążyła wzbudzić mój niepokój. Na postoju podczas skręcania nic nie słychać, i również nic nie widać. Jutro i tak będę u mechanika więc od razu zobaczy co i jak, ale jak myślicie czego można się spodziewać?? :cry:
  • 0

#19 Mariusz439

Mariusz439
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • Skąd:potrójne miasto
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:48, 18.05.2011

u mnie rowniez dziwne dzwieki wydobywaly sie podczas skretu i przeciazenia auta. Po wymianie wahacza górnego ucichło. Zdziwilo to nawet kolege z warsztatu
  • 0
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq