Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Przyciemnione szybki


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 09:27, 14.11.2008

chciałbym poznać Wasze opinie na temat przyciemniania szyb.
Czy w swoich samochodach są przyciemniane oryginalnie czy może robiliście to indywidualnie, a może jeździcie z jasnymi fabrycznymi.
Czy przyciemnienie szyb dalje jakieś wymierne efekty - np mniejsze nagrzewanie się wnętrza samochodu w upalne dni.
No i na koniec jak się ma polskie prawo do przyciemniania szyb.

#2 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:31, 14.11.2008

No i na koniec jak się ma polskie prawo do przyciemniania szyb.

Tylna szyba oraz tylne boczne praktycznie bez ograniczeń. Jeżeli chodzi o przednią to przepuszczalność musi wynosić minimum 75% natomiast przednie boczne 70%.
Guest nie zapomnij powiedzieć napotkanym Accordom o www.accordklubpolska.pl...
Murphy's Accord <-Click
LPG: Dołączona grafika

#3 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 09:42, 14.11.2008

Tak jak Murphy napisał, tylko nie wiem czy przednia to wogóle można przyciemniać :roll:
Dodam jeszcze że tylne boczne i tylną możesz przyciemnić bez papierówmożesz je nawet zaspawać :-P , natomiast na przednie boczne powinieneś mieć certyfikat (homologacja :roll: ) że szyba faktycznie przepuszcza 70% a taki to możesz chyba tylko uzyskać gdzieś w Krakowie. Bez niego policja może ci zatrzymać dowód.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#4 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 09:50, 14.11.2008

właśnie co do homologacji to kiedyś byłem świadkiem jak na przeglądzie technicznym diagnosta przykładał do szyby/drzwi kierowcy/ coś jakby lunetkę przez która patrzył a jednocześnie z drugiej strony trzymał przy szybie "coś" - słyszałem ja powiedział ze folie trzeba zdjąć i wywiązała się dyskusja bo właściciel auta pokazywał jakieś papiery/ certyfikat, homologację/ natomiast diagnosta upierał się że nie podpisze przeglądu. Końca nie znam bo musiałem jechać.

#5 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:19, 14.11.2008

Miałem kiedyś przyciemnione szyby z tyłu w AR 146. Była czarna i bez klimy to w lecie się robił piekarnik. Założyłem folie 35 bo 20 była za ciemna i wydaje mi się że minimalnie auto się mniej i wolniej nagrzewało, poza tym siedzących z tyłu nie było praktycznie widać z zewnątrz :-P Ostatnio na TVN Turbo był reportaż o foliach i gość miał czujnik o którym wspomniał Jarek co więcej ma je sporo patroli policyjnych. Osobiście więcej bym się w folie nie bawił.

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#6 NOWAK

NOWAK
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:32, 14.11.2008

Nie wiem jak w CG ale u mnie szyby fabrycznie są przyciemnione o 30 %. Jeśli jest tak też u Ciebie to jeśli przyciemnisz boczne przednie to policja może się przyczepić.

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:44, 14.11.2008

Wiekszosc aut ma przyciemnione fabrycznie przednie szyby o 30% i dalsze przyciemnianie jest niezgodne z prawem :-x dlatego mam tylko scieme na tyle :mrgreen:

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:33, 14.11.2008

na przednie boczne szyby nic nie można przykleić praktycznie nawet przezroczystej. Bierze się to choć by z tego że w czasie wypadku boczne szyby łatwo zbic lecą w mak można bez przeszkód kogoś wyciągnąć a z folią to już jak z przednią szyba. Coś w tym jest nie ??

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:20, 17.11.2008

No własnie ja mam dosc ciemno przyciemnione wszytskie szyby... i na wiosne bede mial napewno problemy z przegladem... no w razi eczego bedze sie sciagac folijke... a jest bo duzo lepiej wyglada samochodzik z nia i napewno mneij sie nagrzewa... a jesli jest skora to w szczegolnosci folia jest przydatna :)

#10 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:43, 17.11.2008

Jaki masz procent przyciemnienia u siebie ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:39, 17.11.2008

tak sadze że z 10-20 przepuszczalności... ale tego nie sprawdzałem więc dokladnie Ci nie powiem...

#12 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:23, 17.11.2008

Ok, spox :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#13 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:08, 18.11.2008

przedniej nie wolno,boczne w zasiegu widocznosci kierowcy 70% lub 75% niepamietam przepuszczalnosci swiatła tył do woli.

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:26, 24.11.2008

ja mam u siebie wszytkie szybki (procz przedniej oczywiscie:) ) na 80 % i nie narzekam, moze tylko podczas cofania na nie oswietlonej drodze hehe:P
jeśli chodzi o policjie to gdy widze z daleka ze stoją to pasy zapinac i przednie szybki w dół :)
chociaz w ciemnych autach tak sie do tego nie przyczepiaja, gorzej jest natomiast z jasnymi/srebrnymi autkami;/

#15 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:16, 24.11.2008

jeśli chodzi o policjie to gdy widze z daleka ze stoją to pasy zapinac


Jeśli zapinasz pasy tylko dla policji to gratuluje :eee

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK





IPB Skin By Virteq