Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Co to za instalacja LPG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Duch

Duch
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:3miasto
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:51, 26.02.2011

Witam nie dawno kupiłem Hanie w gazie i mam takie cudactwo reduktor Bedini 120e żadnego elektrozaworu oraz wielozaworu niby też brak ... butla stako .
Hania jest w automacie i gaz bardzo często gaśnie po odpuszczeniu gazu np rondo światła skrzyżowania itd gość który mi sprzedał Hanie twierdzi że to wina wyczyszczenia sitka ...
poprzednio miałem punto instalacja BRC i 6 lat nic tankowałem i spokój a teraz trochę zaczynam sie martwić i bać :cry:
  • 0
I ja mam chwile filozoficznej zadumy. Staję sobie na moście nad Wisłą, od czasu do czasu spluwam na fale i myślę przy tym: Panta rei.

— Stanisław Jerzy Lec

http://www.accordklu...pic.php?t=19017

#2 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:40, 26.02.2011

taki masz?

:uzyjgoogle: : http://archiwumalleg...-776345491.html

gdzieś przed nim musisz mieć elektrozawór, bo ten model chyba nie ma zintegrowanego filtra gazu

a filtr gazu zmienia się co 10tyś km (jeśli producent filtra nie zaleca inaczej) chyba że ci nie przeszkadzają opiłki metalu (i inne syfy) lecące do cylindrów...

jeszcze musisz wiedzieć, ile jest przejechane km na gazie na tym parowniku i czy był prawidłowo eksploatowany - wtedy wiesz, czy już go regenerować/wymieniać, czy jeszcze podziała

a na początek zacznij od regulacji zaworów

i wrzuć zdjęcie tej instalacji gazowej jak już pytasz, co to za instalacja...


chyba jednak jest zintegrowany:
http://moto.allegro....ng=bedini filtr
  • 0
AK

#3 Duch

Duch
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:3miasto
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:34, 26.02.2011

Dzięki ... zawory będą regulowane w środę ... a potem podjadę do gazownika i zobaczymy co mądrego powie ...
wiem tylko ze instalacja ma 8 lat i była montowana w Wawie ... w legalizacji jest podany tylko rodzaj parownika i butla reszty niby brak ... i nie wiem czy to 1 generacja czy też 2 zrobię zdjęcia jutro ...

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Ciężko dojść do parownika ...
  • 0
I ja mam chwile filozoficznej zadumy. Staję sobie na moście nad Wisłą, od czasu do czasu spluwam na fale i myślę przy tym: Panta rei.

— Stanisław Jerzy Lec

http://www.accordklu...pic.php?t=19017

#4 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 12:25, 27.02.2011

:shock: a gdzie tam są wtryskiwacze? :shock: może ja jestem ślepy, ale ta instalacja wygląda jakby była niekompletna?
  • 0

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 12:42, 27.02.2011

To jest instalacja Igen. Widać "śrubę" zaraz przy reduktorze.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#6 Karbala

Karbala
  • Forumowicz
  • 526 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:217
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 42
Super

Napisano 12:48, 27.02.2011

to nie jest nawet sekwencyjny wtrysk gazu ? :( działa , jedzie
  • 0

No Red Line no Fun :)


#7 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:07, 27.02.2011

jeśli dobrze widzę to elektrozawór masz obok skrzynki z bezpiecznikami (to z niebieskim kapturkiem - lewy górny róg zdjęcia)
jeśli on ma filtr gazu, to też się go wymienia

jeszcze względem czynności okresowych - parownik od spodu powinien mieć śrubkę lub korek, którym spuszcza się co jakiś czas produkt uboczny rozprężania gazu, bo jak się tego nie robi, to membrana bardzo się zasyfia i nie działa tak, jak powinna

w kwestii instalacji gazowej - pewnie masz II gen. z wstawioną śrubą regulacji ilości gazu zamiast silniczka krokowego - może tak być, ale trzeba dbać samemu o właściwą mieszankę gazu - a nie zaświeca ci się kontrolka CHECK ENGINE? Masz tę kontrolkę sprawną?

i druga kwestia - ten parownik jest niby do 136KM, a w profilu masz wpisane, że silnik ma 147KM - coś tu jest nie tak...
  • 0
AK

#8 Duch

Duch
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:3miasto
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:21, 27.02.2011

jeśli dobrze widzę to elektrozawór masz obok skrzynki z bezpiecznikami (to z niebieskim kapturkiem - lewy górny róg zdjęcia)
jeśli on ma filtr gazu, to też się go wymienia

jeszcze względem czynności okresowych - parownik od spodu powinien mieć śrubkę lub korek, którym spuszcza się co jakiś czas produkt uboczny rozprężania gazu, bo jak się tego nie robi, to membrana bardzo się zasyfia i nie działa tak, jak powinna

w kwestii instalacji gazowej - pewnie masz II gen. z wstawioną śrubą regulacji ilości gazu zamiast silniczka krokowego - może tak być, ale trzeba dbać samemu o właściwą mieszankę gazu - a nie zaświeca ci się kontrolka CHECK ENGINE? Masz tę kontrolkę sprawną?

i druga kwestia - ten parownik jest niby do 136KM, a w profilu masz wpisane, że silnik ma 147KM - coś tu jest nie tak...



Nie nic mi sie nie świeci kontrolka sprawna o korku wiem na parowniku z brc tak samo miałem samochód radzi sobie całkiem całkiem tylko aby nie gasł na wolnych obrotach ... :-(

[ Dodano: 2011-03-18, 13:56 ]
byłem u gazownika podregulował wyczyścił i autko chodzi jak złoto ... a jeszcze jedna ważna wiadomość nie ma tam reduktora bedini :mrgreen: jest BRC praktycznie cała instalacja BRC ;-)
  • 0
I ja mam chwile filozoficznej zadumy. Staję sobie na moście nad Wisłą, od czasu do czasu spluwam na fale i myślę przy tym: Panta rei.

— Stanisław Jerzy Lec

http://www.accordklu...pic.php?t=19017




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq