Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Klekot silnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mike5012

mike5012
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Birmingham
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:01, 24.02.2011

podczas wylanczania silnika slysze dziwny klekot , mam wrazenie jakby silnik nie rowno sie wylanczal . Klekot jest dosc glosny ( jakby stukniecie) Czy jest to norma w dislach ?
  • 0

#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 08:09, 24.02.2011

A możesz to nagrać - film lub sam dźwięk ??
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#3 mike5012

mike5012
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Birmingham
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:01, 24.02.2011

po robocie nagram filmik :)

[ Dodano: 2011-02-24, 23:49 ]
jak obiecalem filmilk zostal nagrany : tylko ze z innej beczki podczas odpalania na zimnym silniku dochodzi odglos jakby tyrkania (chrobotania czy cos podobnego ) . Odsluchajcie i napiszcie co o tym myslicie . Z gory wielkie dzieki .



  • 0

#4 marianuss

marianuss
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Wieluń/ Barnsley
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CE1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:55, 25.02.2011

brzmi troche jak łożysko oporowe, wciśnij sprzęgło do połowy, jeśli dzwięk zniknie, to może być to (ale moge sie też mylić :P )
  • 0

#5 mike5012

mike5012
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Birmingham
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:24, 26.02.2011

to chyba raczej nie to :/ sprawdzalem i nic :( ma ktos jeszcze jakies pomysly ?

[ Dodano: 2011-02-25, 23:44 ]
jesli chodzi o klekot to dzis nagralem filmik , czasem jest ok a czasem jest nawet troszke glosniejszy. sami ocencie :)



  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:44, 23.04.2011

Witam! czy cos wiesz wiecej w sprawie tego stukniecia z tego filmiku?
  • 0

#7 Guciu

Guciu
  • Forumowicz
  • 179 postów
  • Skąd:Tarnów/ Wrocław
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:01, 23.04.2011

Co do cyrkania to miałem podobnie. Później zaczęły się problemy z zasilaniem (ot się wyłączało;p) Winna była jakaś sprężynka w alternatorze. W każdym bądź razie podjedź do kogoś kto się choć troszkę zna na alternatorach to będzie wiedział czy to to. U mnie po wymianie kółka jakiegoś i sprężynki w alternatorze ustało cyrkanie. Co do gaszenia silnika to u mnie jest podobnie (choć może to też źle, nie wiem:) ). W każdym bądź razie też jest taki chrobnięcie jakby 2 razy i zatrzymuje się silnik przy czym troszkę jakby go zakołysa z tym ostatnim tchem:)


edit: A przypomniałem sobie:) Cyrkanie było z kółka alternatora (pewnie jakieś łożysko). Coś w każdym bądź razie z tego. Sprężynka to już był problem z zasilaniem, czegoś tam nie odbijała więc u ciebie stawiałbym właśnie na jakieś koło/łożysko w alternatorze. Czy z tego miejsca dochodzi to cyrkanie?
  • 0

#8 andref24

andref24
  • Forumowicz
  • 113 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140 KM
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:46, 25.04.2011

po robocie nagram filmik :)

[ Dodano: 2011-02-24, 23:49 ]
jak obiecalem filmilk zostal nagrany : tylko ze z innej beczki podczas odpalania na zimnym silniku dochodzi odglos jakby tyrkania (chrobotania czy cos podobnego ) . Odsluchajcie i napiszcie co o tym myslicie . Z gory wielkie dzieki .



Ja też mam takie tyrkanie na zimnym silniku. Mi się wydaje, że pochodzi ono z okolic rozrządu z łańcucha, który wydaje taki dźwięk. U mnie po przejechaniu kawałka tyrkanie znika.
  • 0

andref


#9 mike5012

mike5012
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Birmingham
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:45, 04.01.2012

Co do cyrkania to miałem podobnie. Później zaczęły się problemy z zasilaniem (ot się wyłączało;p) Winna była jakaś sprężynka w alternatorze. W każdym bądź razie podjedź do kogoś kto się choć troszkę zna na alternatorach to będzie wiedział czy to to. U mnie po wymianie kółka jakiegoś i sprężynki w alternatorze ustało cyrkanie. Co do gaszenia silnika to u mnie jest podobnie (choć może to też źle, nie wiem:) ). W każdym bądź razie też jest taki chrobnięcie jakby 2 razy i zatrzymuje się silnik przy czym troszkę jakby go zakołysa z tym ostatnim tchem:)


edit: A przypomniałem sobie:) Cyrkanie było z kółka alternatora (pewnie jakieś łożysko). Coś w każdym bądź razie z tego. Sprężynka to już był problem z zasilaniem, czegoś tam nie odbijała więc u ciebie stawiałbym właśnie na jakieś koło/łożysko w alternatorze. Czy z tego miejsca dochodzi to cyrkanie?


wymieniales alternator czy tylko lozysko i sprezynke ? ile cie to kosztowalo ?
  • 0

#10 Guciu

Guciu
  • Forumowicz
  • 179 postów
  • Skąd:Tarnów/ Wrocław
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:36, 04.01.2012

Co do cyrkania to miałem podobnie. Później zaczęły się problemy z zasilaniem (ot się wyłączało;p) Winna była jakaś sprężynka w alternatorze. W każdym bądź razie podjedź do kogoś kto się choć troszkę zna na alternatorach to będzie wiedział czy to to. U mnie po wymianie kółka jakiegoś i sprężynki w alternatorze ustało cyrkanie. Co do gaszenia silnika to u mnie jest podobnie (choć może to też źle, nie wiem:) ). W każdym bądź razie też jest taki chrobnięcie jakby 2 razy i zatrzymuje się silnik przy czym troszkę jakby go zakołysa z tym ostatnim tchem:)


edit: A przypomniałem sobie:) Cyrkanie było z kółka alternatora (pewnie jakieś łożysko). Coś w każdym bądź razie z tego. Sprężynka to już był problem z zasilaniem, czegoś tam nie odbijała więc u ciebie stawiałbym właśnie na jakieś koło/łożysko w alternatorze. Czy z tego miejsca dochodzi to cyrkanie?


wymieniales alternator czy tylko lozysko i sprezynke ? ile cie to kosztowalo ?


Dowiem się na jutro i napisze. Sprężynka na pewno i to pewnie marginalny koszt. O resztę się dowiem.

Witam ponownie,

zajmował się tym mój tata więc stąd opóźnienie:) Wymieniona została jednak tylko sprężynka (sorry za wcześniejsze wprowadzenie w błąd). Ona była odpowiedzialna za to cyrkanie. Po tym ustało. Łożysko było ok. Koszt koło 40-50 zł
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq