Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

problem z szybą kierowcy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:06, 28.01.2009

mam problem z dziwnym otwieraniem/zamykaniem szyby.
wygląda na to jakby siłownik nie zawsze reagował na naciskanie przycisku (ani manualne ani automatyczne nie działa), chociaż wątpię aby to była wina przycisku. nie miałem nigdy tak, że nie mogłem otworzyć szyby, ale już z zamknięciem to problem czasami. zdarza się, że otworzę szybę i muszę poczekać jakis czas żeby ją zamknąć, bo siłownik nie reaguje na naciskanie przycisku, dopiero po odczekaniu jakiegoś czasu da się zamknąć. raz automatyczne domykanie wogóle nie chciało się załączyć, kilka razy próbowałem w jedną i drugą stronę i automat nie chciał się załączyć, manual działał, innym razem automat domykał mi szybę prawie do końca po czym szyba cofała się kilka cm i musiałem domknąć manualnie. macie jakiś pomysł? obawiam się, że któregoś dnia otworzę szybę i już jej nie zamknę.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#2 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:11, 28.01.2009

Moze wystarczy nasmarowac prowadnice szyb??
Druga opcja- co prawda mialem podobnie w innym aucie ale moze akurat. W silniczku magnes z wiekiem sie pokruszyl w obudowie i byly czasami przebicia i poprostu sie nie krecil. 3 elektrykow zabieralo sie za te szyby i zaden nie dal rady. Poprostu chcialem zobaczyc jak to w srodku wyglada, wyczyscilem i jak reka odjal.

#3 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:15, 28.01.2009

Moze wystarczy nasmarowac prowadnice szyb??


szyba lekko chodzi, tak mi się wydaje, ale siłownik może tego nie wiedzieć, że szyba lekko chodzi ;-)
jak rozbiorę drzwi to przesmaruję te prowadnice, ale wolałbym posprawdzać wszystko jak już to rozbiorę. więc co jeszcze mogę zrobić?

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:41, 04.07.2009

Witam, podpinam się do tematu, przedwczoraj odebrałem accordzinę od gazowników, montowałem sekwencje, i nie działa mi automat szyby kierowcy, może ktoś wie w czym leży problem ? albo ma jakiś wskazówki na co patrzec pod kierownicą ? moze coś naruszyli. :k

#5 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:56, 04.07.2009

najprawdopodobniej odpowiedź znajdziesz na tym wątku

http://www.accordklu...opic.php?t=1662

po odłączeniu akumulatora trzeba od nowa zaprogramować automat szyby - na załączonym silniku przycisnąć włącznik szyby i w momencie gdy szyba będzie całkowicie zamknięta przytrzymać ten włącznik przez kilka sekund.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:23, 04.07.2009

Dzięki :) działa.

#7 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 12:09, 04.07.2009

usergolo, zachęcam do pochwalenia się instalacją w odpowiednim dziale. Z tego co wiem to w Ełku są nieźli "artyści" od LPG.

Do zobaczenia na trasie.


#8 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:44, 04.07.2009

Dzięki :) działa.


a punkta za 'pomógł' nie dostałem :-/

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0





IPB Skin By Virteq