Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Tapicerka-wersja SPORT-skora,ekoskora a moze tani skaj??????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 spoolpan

spoolpan
  • Forumowicz
  • 92 postów
  • Skąd:NBR/Londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:39, 10.02.2011

Witam.Otoz przed zakupem swojego Accorda zalezalo mi natym aby byla to wlasnie wersja Sport,gdyz posiada,jak utrzymywal zreszta kazdy dealer badz prywatny sprzedawca fotele z polskora.Nie bardzo bylem za pelna skora gdyz nie sprawdziala sie w moim poprzednim accord 6gen z jednego powodu-mam na mysli slizganie sie latem i marzniecie zima,wiecie o co chodzi...Natomiast jesli chodzi o kwestie wizualna to jak najbardziej w porzadku,dodaje szlachetnosci wnetrzu oraz calkiem przyjemny zapach naturalnej skory.Ale wrocmy do naszej "polskory".Kiedy wsiadlem pierwszy raz do auta bylem troche rozczarowany,boczne elementy foteli oraz obicia drzwi okazaly sie byc tylko czysta imitacja naszego szlachetnego materialu.Po dokladniejszym przyjrzeniu sie,zauwazyc mozna wyrazista "kraciasta" strukture materialu,ktora zgrzana zostala ze zwyklym chyba kawalkiem gumy! Fakt ten powoduje,ze za kazdym razem gdy wsiadam do auta,musze uwazac,zeby wystajace nity od dzinsow nie rozerwaly mi siedzen.Mozecie tylko sobie wyobrazic jaki przechodze stres,kiedy jedzie ze mna kilku kumpli w dzinsach,hehe.Nie naleze raczej do osob,ktore sa przewrazliwione na punkcie swoich aut,ale przyznam,ze zjawisko nazywania skora czegos co nia nie jest troche mnie przytloczyl:( Czy jest ktos,kto wie cos na ten temat,kto mial do czynienia z peknieciami lub slyszal o jakiejs niezniszczalnej mocy w/w materialu? Z gory DZIEKUJE.Pzdr.
  • 0

#2 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:46, 10.02.2011

spoolpan, nikomu to jeszcze nie pękło/rozpruło. Przynajmniej nikt "się nie chwalil". Wrzuć na luz, bo na serce zejdziesz :-)
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#3 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:40, 10.02.2011

Ja na skajpape nie uważam i nie mam żadnych dziur ani przetarć więc no stres
  • 0

#4 ELF

ELF
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Warmińsko-mazurskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:22, 12.02.2011

Posiadam wersję sport z 2007.09.18. Mam tą pół-skórę i mogę powiedzieć ,że też nie pozwalam siadać tyłkiem na fotel aby zakładać np ; rolki , łyżwy i buty od nart . Ponieważ w pół-skórze boczki są poprowadzone wyżej i wtedy dostają tzw. pomarszczenia na bokach . Do jakości skóry nie mam zastrzeżeń, u mnie jest skóra na 100% !!. Przebieg 56000 i są delikatne pomarszczenie na zewnętrznej stronie fotela kierowcy (częste wsiadanie i wysiadanie). Szwagier ma BMW 320d z 2006 pełna-skóra i nie jest z niej zadowolony jak patrzy na moją pół-skórę . BMW ma podgrzewane siedzenia ale tylko przód a siedzący z tyłu zero komfortu (ślisko i zimno ) brak wyprofilowań w kanapie .P.S.BMW ma 89000 przelotu . JA TAM WOLĘ PÓŁ-SKÓRĘ :B
  • 0

#5 spoolpan

spoolpan
  • Forumowicz
  • 92 postów
  • Skąd:NBR/Londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 04:12, 13.02.2011

Posiadam wersję sport z 2007.09.18. Mam tą pół-skórę i mogę powiedzieć ,że też nie pozwalam siadać tyłkiem na fotel aby zakładać np ; rolki , łyżwy i buty od nart . Ponieważ w pół-skórze boczki są poprowadzone wyżej i wtedy dostają tzw. pomarszczenia na bokach . Do jakości skóry nie mam zastrzeżeń, u mnie jest skóra na 100% !!. Przebieg 56000 i są delikatne pomarszczenie na zewnętrznej stronie fotela kierowcy (częste wsiadanie i wysiadanie). Szwagier ma BMW 320d z 2006 pełna-skóra i nie jest z niej zadowolony jak patrzy na moją pół-skórę . BMW ma podgrzewane siedzenia ale tylko przód a siedzący z tyłu zero komfortu (ślisko i zimno ) brak wyprofilowań w kanapie .P.S.BMW ma 89000 przelotu . JA TAM WOLĘ PÓŁ-SKÓRĘ :B


Wiec musze Cie rozczarowac,ale NIE JEST TO SKORA!!! ...a szkoda:(
  • 0

#6 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:58, 13.02.2011

Nie wiem jak w innych acco "sprort" ale w mojej skóra jest na na pewno, tyle tylko że na spodzie środkowego zagłówka i chyba jeszcze w jakimś niewidocznym miejscu tylnej kanapy :mrgreen:
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:04, 13.02.2011

Witam, więc i ja coś może dorzucę ;), otóż posiadam accorda spor gt z 2007 - moje oczko w głowie, czarna perełka, dbam o nią bardzo gdyż kupiłem wreszcie wymarzone autko ale do rzeczy, wczoraj przystąpiłem (jak co sobotę) do mycia i sprzątania samochodu no i pomyślałem sobie że wypadało by potraktować skórę środkiem do pielęgnacji (autko mam 9 miesięcy - robiłem to 3 raz) a tu nagle ZONK - zauważyłem na boczku oparcia fotela korowcy (od strony drzwi) przytarganą na długości około 4 - 5 cm tą pseudo skórę. Gdzieś wcześniej wyczytałem że materiał zastosowany w sport gt to skóra eko (kolejny eko badziew) anie skóra naturalna - naturalną ma ponoć tylko wersja najbogatsza. Kurcze najgorsze jest to że mimo ponadprzeciętnego dbania o samochód (uważałem aby nie zahaczyć czymś o "skórę" np. suwakiem zamka itp.) nie ominął mnie taki zawód - już nigdy nie kupię auta ze skórzaną tapicerką, do tej pory miałem z 10 różnych samochodów, ostatnio passata z welurem w środku który mimo 240tyś km na liczniku wyglądał naprawdę jak nowy!!. Teraz pozostał mi problem co z tym przetarganiem zrobić - jakieś klejenie nie wchodzi w grę bo nie mógł bym patrzyć na mimo wszystko widoczną szramę :). Pojadę do jakiegoś tapicera może coś wymyśli.
PS jeśli ktoś chcę mogę wrzucić zdjęcie mojej przetarganej "skóry"
  • 0

#8 spoolpan

spoolpan
  • Forumowicz
  • 92 postów
  • Skąd:NBR/Londyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:14, 13.02.2011

Ramon,czekam na zdjecie.
  • 0

#9 ELF

ELF
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Warmińsko-mazurskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:15, 13.02.2011

Ok macie rację dzisiaj się dokładnie przyjrzałem (to nie jest ta sama skóra co mam w domu na kanapie KLER ). To jest jakaś eko-skóra . Od dzisiaj tylko w kapciach i w szlafroku będę wpuszczać pasażerów do środka :mrgreen: , żartowałem .Laski mogą wchodzić na golaska :-P . P.S. Mam jeszcze jedno pytanie nie chciałem robić siary :oops: , bo się nie znam . Posiadam Accord Sport i podobno GT . Czym to się różni od zwykłego sport. Pozdrawiam i życzę więcej uprzejmości na drodze. Zapomniałbym zobaczcie tu może oni pomogą http://www.s-plus.pl/ na mnie zrobili wrażenie :B
  • 0

#10 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:21, 13.02.2011

ELF, to z tymi laskami bardzo mi sie podoba, ale wiesz ze krotki zarost rowniez bywa ostry? :mrgreen: co do skory w domu i w samochodzie to czesto ta samochodowa jest inna ze wzgledu na to ze w domu raczej nie siadasz w mokrej kurtce czy spodniach a w samochodzie czasami ma to miejsce.
  • 0

#11 ELF

ELF
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Warmińsko-mazurskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:25, 13.02.2011

Dobra jak poruszyliśmy ten ostry temat to taka domowa kanapa też musi się nacierpieć np ; pozycja na pieska (wciskasz kolana) i ma nie pękać :mrgreen: Dobra na serio czym się różni sport GT od zwykłego sporta
  • 0

#12 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:35, 13.02.2011

Dobra na serio czym się różni sport GT od zwykłego sporta


Ciemniejszymi chromami na zewnątrz czyli grill, klamki itd. W środku audio PSS i panele "ciemny carbon", prawie czarny. Kółka 17 w standardzie podobne do modelu Blade.

[ Dodano: 2011-02-13, 22:35 ]
To jest Sport GT http://www.accordklu...der=asc&start=0
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#13 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:53, 13.02.2011

Swoją drogą nie wiem co chcecie od tych obić. U nas nikt się nie patyczkuje i wsiada w normalnym ubraniu i przez 83k km nic złego się nie stało i nie wygląda żeby mialo się coś stać.
  • 0

#14 ELF

ELF
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Warmińsko-mazurskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:36, 14.02.2011

Swoją drogą nie wiem co chcecie od tych obić. U nas nikt się nie patyczkuje i wsiada w normalnym ubraniu i przez 83k km nic złego się nie stało i nie wygląda żeby mialo się coś stać.


Tak jak pisałem u mnie też nic się nie dzieje co by świadczyło o przetarciu a mam 56 tys km. P.S. Dzięki za wyjaśnienie co do wersji . Teraz wiem ,że mam sport GT :idea: . Pozdrawiam
  • 0

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:29, 14.02.2011

witam w moim accordziku jest skora z rocznika 2003 i nawet ok nic sie nie przeciera tylkiem nawet duzym ozna siadac jedynie co to niestety robia sie juz zgiecia nie tak mocno ale jednak ale zdrugiej strony ma 8lat no i 130tys km
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq