Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Stacyjka - zapłon


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 16:50, 31.10.2008

Już pisałem post (dokleiłem się do tematu w dziale silniki) ale go zacytuję

ale ostatnio zauważyłem coś jeszcze, jak włączę zapłon to nie zapalają mi się kontrolki (nie zawsze) od ładowania, oleju itd. Gdy przekręcam na rozrusznik - odpala OK.


I właśnie drążąc temat dalej zauważyłem, że po przekręceniu kluczyka w pozycję II czasami nie zapalają się kontrolki, dopiero jak "docisnę" kluczyk do oporu (prawie jak do odpalania ) wtedy słychać pyknięcie i włączają się kontrolki. Czy znacie jakiś dobry środek do konserwacji/czyszczenia zamków. Bo tak myślałem że może ta stacyjka się trochę zabrudziła i ten styk/włącznik nie jest w tej pozycji co powinien.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#2 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:10, 31.10.2008

A jak z pompą paliwa? Słychać ze działa po przekręceniu na drugą pozycje?

Czy miales wymienianą stacyjne w kampanii serwisowej?


ehhhh.... ale lipne te Accordy VI gen... :-P

#3 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 23:15, 31.10.2008

A jak z pompą paliwa? Słychać ze działa po przekręceniu na drugą pozycje?

O tym nie pomyślałem i nie słuchałem.

Czy miales wymienianą stacyjne w kampanii serwisowej?


A to podlega kampanii serwisowej ??

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#4 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:33, 31.10.2008

Czy miales wymienianą stacyjne w kampanii serwisowej?


A to podlega kampanii serwisowej ??


Stacyjki podlegały wymianie w ramach kampanii serwisowej. Zdziwiłbym się jakbyś miał nie wymienioną ale... zadzwoń do ASO, podaj VIN i cała prawda wyjdzie na jaw... a nóż...widelec, jeszcze coś zrobią Ci za free ;)

Jeszcze coś złego zaobserwowałeś dzisiaj w samochodzie? :D





Śmieje się tak trochę z tego ze wszyscy tak zachwalają Hondowskie samochody jakby sie czegoś nawąchali a nie widza ile było kampanii serwisowych i... ze czasem na prawde głupie rzeczy padają... u mnie poziomowanie Xenonów i jest to znana wada w ATR'ach. W ASO za nowy czujnik życzą sobie 1k PLN :shock:

#5 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 08:15, 01.11.2008

Śmieje się tak trochę z tego ze wszyscy tak zachwalają Hondowskie samochody jakby sie czegoś nawąchali


Te moje usterki opisane wcześniej to raczej taki "kaprys". Więc Hondę nadal będę chwalił :ok Usterkowa czy raczej wadliwa to była moja wcześniejsza Laguna i gdybym miał opisać jej usterki to szkoda czasu i miejsca na forum :>

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#6 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 19:00, 01.11.2008

Ja byłem w serwisie na wymianie stabilizatora przód i przy okazji mieli mi wymienić też stacyjkę- ale okazało się że u mnie jest niewymienialny ten wkład, nie jest z wadliwej serii.
Zadzwoń Siwy do ASO i zapytaj jak u Ciebie.

#7 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:57, 02.11.2008

:hmmm: jeżeli wymienią mi wkład w stacyjce to będzie inny kluczyk ?? A jeżeli będzie inny to trzeba by i w drzwiach i w bagażniku wymienić żeby nie nosić dwóch kluczyków ??

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#8 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:06, 02.11.2008

nie kluczyk ten sam bedzie. Pewnie wewnętrzny mechanizm zostaje.

#9 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 23:46, 20.11.2008

Dziś pytałem i pokazałem w ASO co się dzieje ze stacyjką i tymi kontrolkami. Dowiedziałem się, że trzeba wymienić kostkę w stacyjce która kosztuje ok 100 PLN + 60 PLN robota :-(

Ciekawe czy gdzieś można taką kostkę dokupić ??

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#10 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 06:05, 21.11.2008

Dziś pytałem i pokazałem w ASO co się dzieje ze stacyjką i tymi kontrolkami. Dowiedziałem się, że trzeba wymienić kostkę w stacyjce która kosztuje ok 100 PLN + 60 PLN robota :-(

Ciekawe czy gdzieś można taką kostkę dokupić ??


Przecież była na to akcja serwisowa w hondzie. Wymieniają ci cały wkład za darmoszke, bo te stacyjki były wadliwe. Ja też byłem na wymianie stabilizatora i zapłonu ale okazalo się ze juz moj egzemplarz jest wolny od wady stacyjki i wymienili tylko stabilizator.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#11 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 07:11, 21.11.2008

No właśnie z tą wymianą nie jest tak dobrze jak się ma autko sprowadzane :-/ Ale zapytam jeszcze jak pojadę.

Już znalazłem taką kostkę za prawie 60 PLN, ale poczekam co powiedzą w ASO.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#12 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:57, 21.11.2008

ćwiczyłem temat kampanii serwisowych w temacie stabilizatora i niestety auta sprowadzane nie łapią się na żadną z nich :-( Przynajmniej tak jest we Wro, widziałem pismo z HP które przesłali do dealera.

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:46, 22.11.2008

Pawelski, ja swoją srebrną strzałę sprowadziłem z Francji i stacyjkę w Bieli w Mirkowie zrobili mi bez żadnego "ale" (jakoś na wiosnę tego roku)

#14 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:25, 15.12.2008

Znajomy podpowiedział mi, że nie ma co się bawić w zamienniki jeżeli chodzi o kostki stacyjki tylko kupić oryginał.

Ehhh zamówiłem kostkę stacyjki w ASO była do odebrania we wtorek, odbierając pracownik ASO poinformował mnie, że są dwa rodzaje kostek różnią się tylko kształtem (gniazdem) od strony stacyjki. Dowiedziałem się o tym że gdyby nie pasowało mogę zwrócić i zamienić. I niestety w środę miałem czas na wymianę i okazało się, że mam pecha i to nie jest ta kostka. Jeszcze tego samego dnia wykonałem tel. do ASO i trafiłem na tego samego pracownika co mnie informował o 2 rodz. kostki i poinformował o tym, że pamięta mnie i już zamawia kostkę dla mnie i będzie do odebrania w piątek. Po wizycie w piątek w ASO :shock: :evil: (( był inny pracownik i długo biedaczysko szukał mojej kostki i wyszło na to, że została zamówiona taka sama kostka co za pierwszym razem :k Coś tam pomruczeli, pokombinowali i zamówili odpowiednią na środę - zobaczymy :baseball:

W całym tym zamieszaniu zauważyłem, że na kostce jest napisana nazwa "Valeo". Po wpisaniu w google "kostka stacyjki valeo accord" otrzymuję linki z kostkami i m.in jest: http://liquimoly.baz...a-stacyjki.html wychodzi na to, że jest to ta sama którą sam znalazłem za pierwszym razem. Po skontaktowaniu się wtedy ze sklepem pracownik powiedział, że jest to zamiennik i dlatego zdecydowałem się na zakup w ASO.

Teraz pojawia się pytanie. Czy pracownik ASO może zamówić dla klienta zamiennik nie informując go o tym, czy stacyjki w oryginale są Valeo ?? To czemu w sklepie internetowym otrzymałem informację że to zamiennik ?? :roll: Zadaję takie pytanie bo przecież jasne, że jeżeli jest to ta sama kostka Valeo i w sklepie internetowym kosztuje 60 PLN a w ASO 170 (ta co nie pasuje) a ta co będzie pasowała jest droższa i kosztuje 230 PLN to wiadomo gdzie wolałbym kupić :-|

[ Dodano: 2008-12-15, 12:22 ]
Ufff trochę się uspokoiłem, pytałem w sklepie internetowym co podałem linka i to nie jest Valeo.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#15 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:24, 15.12.2008

Teraz pojawia się pytanie. Czy pracownik ASO może zamówić dla klienta zamiennik nie informując go o tym


Nie zdziwiłbym się jakby pracownik chciał w ten sposób zarobić sobie na tobie, mówiąc Ci, że kupujesz oryginał, a tak naprawdę wstawia ci tańszy zamiennik, czysty zysk do jego kieszeni, a przecież nie będziesz tego rozbierał i sprawdzał co Ci tam wstawił. Niestety przez tego typu i jeszcze gorsze akcje o których się nasłuchałem od znajomych, którzy mają znajomych w ASO (nie tylko Hondy), "nie stołuję" sie tam.




IPB Skin By Virteq