Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wymiana podświetlenia - jakie żarówki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:42, 10.08.2009

Przymierzam się do wymiany tarcz zegarowych na Indiglo i przy okazji chciałbym zmienić podświetlenie wnętrza (wyświetlacz przebiegu, zegarek, przyciski i pokrętła). Wszystko chciałem zmienić na biały kolor. Jutro wybieram się do jednego sklepu, który oferuje diody w obudowie żarówek - czyli uprościło by sprawę bo tylko bym wykręcił stare (pomarańczowe) i wkręcił nowe (białe). I tu pojawia się pytanie: Ile i jakie żarówki będą mi potrzebne - głównie chodzi mi o rodzaj oraz moc.

Szukałem na forum i jedyną informacją jaką znalazłem to taka, że żarówka podświetlająca LCD do przebiegu ma moc 1.1W.

Czy ktoś tego już próbował? Jeśli tak to niech wrzuci jakieś foty (interesują mnie tylko VI geny). Wszelkie porady mile widziane :mrgreen:

PS. Tarcze kupiłem takie (WZÓR 1):
http://allegro.pl/it..._1993_2002.html
  • 0

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 12:46, 10.08.2009

żle szukałeś :))
http://accordklubpol...8e7e6dd5586c3fc
http://accordklubpol...8e7e6dd5586c3fc


przeglądnij dział Układ elektryczny
  • 0

#3 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:44, 10.08.2009

Ok dzięki, poczytałem sobie i znalazłem:

1) w osłonie zegarów wraz ze środkowymi nawiewami znajdują się 4 takie same żarówki model T5 lub R5
2) żarówka do zegarka to T3 lub T4
3) do podświetlania chyba wszystkich przełączników wchodzą żaróweczki T3

Rozumiem, że trzeba będzie kupić żarówki o symbolach T5, T4, T3. Tylko teraz w jakiej ilości, bo żeby się nie okazało że jednej mi zabraknie a innej zostanie w nadmiarze... :roll:
  • 0

#4 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:52, 10.08.2009

Co do ilości żarówek mieszcących się w zegarach - to zdjęcie powinno Ci pomóc :ok

Dołączona grafika
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#5 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:04, 10.08.2009

Co do ilości żarówek mieszcących się w zegarach...


Dzięki, ale w samych zegarach będę zmieniał tylko jedną (tę od podświetlania LCD), bo jak założę indiglo to z nich będzie światło, a reszty kontrolek nie będę ruszał.

Głównie chcę zmienić żarówki w regulacji nawiewu, zegarek itp.
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:31, 12.08.2009

Co do ilości żarówek mieszcących się w zegarach...


Dzięki, ale w samych zegarach będę zmieniał tylko jedną (tę od podświetlania LCD), bo jak założę indiglo to z nich będzie światło, a reszty kontrolek nie będę ruszał.

Głównie chcę zmienić żarówki w regulacji nawiewu, zegarek itp.


ja wymieniłem w zegrach w przełączniku, halogenów, ale do panele nawiewów się nie dobrałem nie ma zbytnio tam dojścia żeby poodpinać linki od pokręteł


napisz ile kosztuje taki zestaw tarcz z inwenterm ??
  • 0

#7 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:13, 12.08.2009

napisz ile kosztuje taki zestaw tarcz z inwenterm ??


Tu masz link do aukcji na Allegro kolego ;-)

http://moto.allegro...._1993_2002.html
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#8 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:29, 12.08.2009

napisz ile kosztuje taki zestaw tarcz z inwenterm ??


Dokładnie tak jak napisał kolega post wyżej + jeszcze trzeba zakupić u tego gościa z Allegro INWERTER żeby świeciły, tu link:

http://moto.allegro....nwerter_el.html

Mnie wyszło ok. 202zł wszystko (tarcze+inwerter+przesyłka)

do panele nawiewów się nie dobrałem nie ma zbytnio tam dojścia żeby poodpinać linki od pokręteł


Ja dzisiaj rozebrałem całą deskę i muszę przyznać, że czeka mnie dużo pracy, żeby zmienić kolor na biały. Najpierw muszę kupić jeszcze jeden panel, żeby mieć na czym testować :-P Pewna koncepcja jest, zobaczymy jak wyjdzie... Mam zamiar zmienić też przyciski podnoszenia szyb na białe, ale nie wiem czy dam radę ściągnąć przyciski w których prawdopodobnie jest pewnego rodzaju folia, która daje kolor pomarańczowy - trzeba ją będzie po prostu usunąć, bo diody już są zamontowane seryjnie...

Póki co to wymieniłem żaróweczki ze schowka, popielniczki i podświetlenia zegarka na białe diody (tam są T5) i muszę przyznać, że efekt jest super :mrgreen:
  • 0

#9 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:41, 13.08.2009

Pokaż jakieś fotki tego podświetlenia :ok
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#10 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:06, 13.08.2009

Pokaż jakieś fotki...


Według życzenia :mrgreen: :

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Zdjęcia nie oddają w pełni efektu - dużo lepiej to wgląda na żywo...
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:27, 13.08.2009

ja u siebie mam białe diody w zasadzie wszędzie gdzie dało się je wsadzić. Oświetlenie wnętrza, lampki w drzwiach i schowku, oświetlenie bagażnika. Na zewnątrz mam je w postojówkach przednich, żeby ładnie wyglądały z ksenonam! :)


P.S.: Indiglo od MoMana są ok, mam kumpla co ma je w Preludzie i wyglądają super! :mrgreen:
  • 0

#12 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:12, 13.08.2009

...mam białe diody w zasadzie wszędzie gdzie dało się je wsadzić...


Ja też planuje zrobić wszystko na biało - zobaczymy czy mi się uda...
Jutro kupię żarówkę diodową do podsufitki.

Indiglo od MoMana są ok, mam kumpla co ma je w Preludzie i wyglądają super! :mrgreen:


Do zakupu Indiglo od MoMana zdecydowałem się po tym jak zobaczyłem u mojego kuzyna, który ma je w Civic'u VIgen, z tym że ja nie chciałem kupić jakiś bardzo jasnych, które świeciły by mi po oczach, a wydaje mi się, że te które kupiłem są nawet skromne...
  • 0

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:24, 21.10.2009

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.
Jestem wściekły, ponieważ już kolejny raz mam problem z podświetleniem - straciłem mnóstwo czasu na wymianę żarówek i nie wiem już jakie kupić.
Najpierw do włącznika awaryjnych kupiłem dokładnie te diody (3 sztuki):
http://allegro.pl/it...kow_samoch.html

pierwsza nie działała w ogóle po założeniu (oczywiście próbowałem na 2 sposoby), druga podziałała 1 dzień a trzecia padła po tygodniu. Tak więc nie polecam tych diód z tego sklepu.

Dałem sobie spokój i kupiłem, tym razem na sklep.ledy.pl same żaróweczki (jakoś 5 szt białych):
http://sklep.ledy.pl...products_id=703

Włożyłem do awaryjnych i do regulacji poziomu reflektorów i chodzą do dzisiaj (już jakieś 2 miesiące).
Ostatnio padła mi żarówka od dmuchawy, więc włożyłem jedną z pozostałych 3 szt i po włączeniu postojówek żarówka od razu padła (przy czym zrobiła się mlecznobiała). Włożyłem inną i na wszelki wypadek zmieniłem jeszcze żarówkę obok. 1 z nich padła po 1 dniu jazdy, a druga raz świeciła raz nie - po puknięciu ręką w panel działa, po chwili już nie i tak w kółko. Myślałem że niepewny styk, rozebrałem jeszcze raz, przeczyściłem styki i po tym było dobrze pół dnia a teraz żarówka padła całkiem.
Nie wiem dlaczego 2 szt we włącznikach działają OK do tej pory a te wmontowane w panelu popadały jak muchy - czyżby przez te gumowe pomarańczowe nakładki? może przez to się przegrzewają? ale przecież oryginalnie też te gumki są i żarówki działały przez kilka lat...


Proszę niech ktoś mi doradzi z doświadczenia co i gdzie mam kupić żebym nie musiał co tydzień demontować deski rozdzielczej.
  • 0

#14 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:12, 22.10.2009

Do podświetlenia przycisków (m. in. przełącznika przeciwmgielnych przód i tył, regulacji wysokości świateł oraz do podświetlenia przełączników otwierania/zamykania szyb) użyłem diod T3 (takich jak podałeś: http://allegro.pl/it...kow_samoch.html z tym, że swoje kupiłem w sklepie w Krakowie za 1zł szt.)

Do podświetlenia pokręteł (nawiew, temperatura) użyłem diod: http://allegro.pl/it..._731854856.html

Wieczorem postaram się wrzucić zdjęcia jak to wygląda (projekt wstępny - bo myślę nad zmianą koloru :mrgreen: )

U mnie robiłem mniej więcej tak:
Dioda T3 (3V) + rezystor pod 12v + lutownica + dużo cierpliwości :lol:
Ważne jest żeby dobrze zlutować (jedna dioda zaczęła mi migać i muszę ją poprawić :roll: )
T5 były na zasadzie plug&play (z tym, że te egzemplarze wymagały niewielkich przeróbek :mrgreen: )
  • 0

#15 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 13:43, 22.10.2009

nie utrudniaj sobie życia - kup diody bezpośrednio na 12 V odpowiedniki oryginalnych T3, T5, T10
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq