Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

sprzęgło i łożysko


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 damjan89

damjan89
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • SkÄ…d:piotrków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:K24Z3
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedano
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:38, 13.10.2012

Witam, mam taki problem, a chodzi o to ze, w moim Accordzie wymieniłem ostatnio sprzęgło kompletne u znajomego mechanika(było słychać szum łożyska a na wciśniętym sprzegle nie i przy częstym ruszaniu w korkach było słychać zgrzyt). po odebraniu auta zgrzytu juz nie ma ale łożysko nadal słychać tak jak wcześniej i powiedzcie mi czy te sprzęgło musi sie tak jakby ułożyć, dotrzeć i nie bedzie słychac tego łożsyka czy mechanik mie zrobił w konia i łożyska nie wymienił i mnie oszukał? pomóżcie
  • 0

#2 Pegaz1987

Pegaz1987
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • SkÄ…d:ZÅ‚otniki k. Krakowa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:33, 13.10.2012

a może to nie szumi łożysko oporowe tylko łożysko w skrzyni? kiedy szumi jak jest wcisnięte czy na luzie jak jest puszczone?
  • 0

#3 damjan89

damjan89
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • SkÄ…d:piotrków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:K24Z3
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedano
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:35, 13.10.2012

jak jest puszczone na luzie to szumi, a jak wcisne pedał sprzęgła to cisza ;/
  • 0

#4 Pegaz1987

Pegaz1987
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • SkÄ…d:ZÅ‚otniki k. Krakowa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:41, 13.10.2012

Czyli jak wcisniesz pedał sprzegla rozlaczasz skrzynię i nic nie slychac a lozysko oporowe slychac jak wciskasz pedal sprzęgła. nie jestem mechanikiem z wykształcenia ale ostatnio mechanik wymieniał mi sprzęgło i mam podobny objaw ale mechanik stwierdzil ze to tak delikatny szum slychac i zeby się nie przejmowac no chyba ze sie ma duzo kasy to jakis remont skrzyni, lozysk itp. jak dla mnie to u Ciebie skrzynię słychać
  • 0

#5 damjan89

damjan89
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • SkÄ…d:piotrków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:K24Z3
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedano
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:50, 13.10.2012

Gdy auto jest na luzie to słychac ten szum a gdy wcisne sprzęgło to szum znika. Brat przed wymianą sprzęgła w hyundai coupe tez miał taki objaw ale gdy wymienił ten szum znikł. Przypomne że sprzęgło wymieniałem i po wymianie ten szum jest nadal taki sam, dla mnie jest to dziwne i chce sie dowiedziec czemu sie tak dzieje bo chce ta usterke usunąć
  • 0

#6 Pegaz1987

Pegaz1987
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • SkÄ…d:ZÅ‚otniki k. Krakowa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:58, 13.10.2012

ja stawiam na skrzynię. a olej był wymieniany?
  • 0

#7 damjan89

damjan89
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • SkÄ…d:piotrków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:K24Z3
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedano
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:20, 13.10.2012

tak był wymieniany jak wymieniane było sprzęgło. a coś wiecej możesz powiedziec czemu twoim zdaniem skrzynia?

[ Dodano: 2012-10-13, 20:24 ]
Mi sie wydaje że to nie skrzynia bo nie słychać żeby wyła. Chce wiedziec czy jak rzeczywiscie jest to nowe łożysko założone to czy ono też tak może szumić? czy mechanik zobił mnie w konia i nei wymienił go? ;/ Czekam także na wypowiedź innych uzytkowników, niech ktoś inny sie też wypowie.
  • 0

#8 Pegaz1987

Pegaz1987
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • SkÄ…d:ZÅ‚otniki k. Krakowa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:34, 13.10.2012

obstawiam skrzynię ponieważ przed wymiana sprzegła u siebie slyszalem delikatny szum i pytałem się mechanika czy to lozysko oporowe i kazal mi wcisnac sprzeglo i cisza, po wymianie komletnego sprzegła Exedy + łożysko Koyo jest tak samo, stare lozysko miałem w reku i napewno mechanik mnie nie oszukal. tylko ze ja u siebie slyszę szum jak jest maska podniesiona z kabiny nie slychac takze sie nie przejmuje
  • 0

#9 GlinuÅ›

GlinuÅ›
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • SkÄ…d:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:45, 13.10.2012

Witam, mam taki problem, a chodzi o to ze, w moim Accordzie wymieniłem ostatnio sprzęgło kompletne u znajomego mechanika(było słychać szum łożyska a na wciśniętym sprzegle nie i przy częstym ruszaniu w korkach było słychać zgrzyt

Temat na forum przerabiany wielokrotnie i proszÄ™ poczytaj
http://www.accordklu...ighlight=sprzêg³o
Śmiem twierdzić (i to może boleć) damjan89 padłeś ofiarą mechanika może i dobrego,ale nie znającego tematyki Hond-po prostu nie potrzebnie zmieniłeś sprzęgło ( jeżeli dobrze brało i nie ślizgało się)
  • 0

#10 damjan89

damjan89
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • SkÄ…d:piotrków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:K24Z3
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedano
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:26, 13.10.2012

Po wymianie sprzęgła stare częsci tez miałem w ręku. "Glinuś" czemu uważasz że niepotrzebnie wymieniem sprzęgło? chce sie tylko dowiedziec skąd ten szum jest
  • 0

#11 GlinuÅ›

GlinuÅ›
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • SkÄ…d:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:38, 13.10.2012

"Glinuś" czemu uważasz że niepotrzebnie wymieniem sprzęgło

Piszesz poza tym:

przy częstym ruszaniu w korkach było słychać zgrzyt

Widzę,że nie czytałeś,a więc zacytuję swój post
przyczyną tego jest wałek sprzęgłowy,a dokładnie łożysko ślizgowe wchodzące do skrzyni.Przy tej czynności wystarczy zluzować skrzynię odchylić i przesmarować dobrym smarem łożysko ślizgowe.Nie trzeba zrzucać belki.Cały czas mówię o przypadłości kiedy sprzęgło masz dobre i nie ma z nim kłopotów podczas ruszania i zmiany biegów.

Ps.czy Twoje sprzęgło było dobre,nie ślizgało się ?
  • 0

#12 damjan89

damjan89
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • SkÄ…d:piotrków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:K24Z3
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedano
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:36, 14.10.2012

Proponujesz jakis specjalny smar?
  • 0

#13 GlinuÅ›

GlinuÅ›
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • SkÄ…d:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:06, 14.10.2012

Proponujesz jakis specjalny smar?

To już musisz się mechanika spytać,bo tych smarów do różnych prac podejrzewam jest kilkadziesiąt.
  • 0

#14 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
  • SkÄ…d:~RadzyÅ„ Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 15:38, 14.10.2012

Piszesz poza tym:

przy częstym ruszaniu w korkach było słychać zgrzyt

Widzę,że nie czytałeś,a więc zacytuję swój post
przyczyną tego jest wałek sprzęgłowy...

coÅ› co od paru dni mnie interesuje ;-)

damjan89, ten szum też jakiś czas temu miałem, ale ostatnio nie słyszę lub nie zwracam na to uwagi. U mnie na luzie bez sprzęgła słychać było szum, ale wystarczyło że dotknąłem pedału sprzęgła tyle ile miał luzu bez wciskania do końca i szum znikał. Więc z tego co wyczytałem w tym wątku ani łożysko oporowe, ani w skrzyni czyli co?
  • 0

#15 damjan89

damjan89
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • SkÄ…d:piotrków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:K24Z3
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedano
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:54, 14.10.2012

'Mateusz607', no ja mam to samo na luzie szum a na wciśniętym sprzęgle cisza, więc czyli co to jest?? 'Glinuś' pisał że 'przyczyną tego jest wałek sprzęgłowy,a dokładnie łożysko ślizgowe wchodzące do skrzyni. Przy tej czynności wystarczy zluzować skrzynię odchylić i przesmarować dobrym smarem łożysko ślizgowe'. Więc ja spróbuje zrobić tak jak pisze Glinuś i zobaczymy co to z tego wyjdzie, bo jak narazie to nie widze innego wyjscia. A co do zgrzytu to juz go nie ma po wymianie sprzęgła:). Jak miałem w ręku stare sprzęgło to na docisku były chyba ze 3miejsca gdzie był przypalony, wiec wydaje mi sie ze to był ten zgrzyt i on to przypalał.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq