Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Dziwne zachowanie sprzegła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nuku

Nuku
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:UK,Gloucester,Sz-c
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:17, 23.12.2010

Witam
Od okolo 3 /4 tygodni zaobserwowalem dziwne zachowanie sprzegla ale raczej dzwiekow jakie ono wydaje przy ruszaniu na wolnych obrotach okolo 1000 1700 sprzeglo pracuje normalnie po docisnieciu od 1900 do 2200 i szybszym / bardziej energiczny puszczeniu sprzegla samochod wydaje dziewny dzwiek przypominajacy garsc srubek wrzucony do pustej puszki i potrzesniety problem znika po docisnieciu gazu powyrzej 2300 w gore i objawia sie to na 1 biegu nie regularnie moze raz na 50 startow ale za to dos czesco potrafi zgrzytnac ptzr ruszaniu na lekkie wzniesienie czy ktos moze orietuje sie co to moze byc zanim pojade do speca ktory mi kitow lub stracha narobi odnosnie kosztow naprawy ?
  • 0

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:33, 23.12.2010

Przerabialiśmy podobny temat,wtedy była mowa o sprężynach na tarczy sprzęgła,ale łącząc wiele faktów i mając wiedzę od dobrych polskich mechaników przyczyną tego jest wałek sprzęgłowy,a dokładnie łożysko ślizgowe wchodzące do skrzyni.Przy tej czynności nie daj się zrobić w czynności bo wystarczy zluzować skrzynię odchylić i przesmarować dobrym smarem łożysko ślizgowe.Nie trzeba zrzucać belki.Cały czas mówię o przypadłości kiedy sprzęgło masz dobre i nie ma z nim kłopotów podczas ruszania i zmiany biegów.
  • 0

#3 Nuku

Nuku
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:UK,Gloucester,Sz-c
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:24, 23.12.2010

nie jeśli chodzi o sprzęgło to jest żyletka jak to stwierdził szpece na warsztacie powiedz mi jeszcze jakie inne nieprzyjemności moga sie z tym laczyc czy nie rusznie tego moze zaowocowac uszkodzeniem jakiegos mechanizmu :?:
  • 0

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:59, 23.12.2010

Nic się nie stanie,po prostu nie przesmarowany wałek wydaje tylko odgłosy (niektórych to może denerwować-mnie denerwowało).Jeżeli mechanik się trochę na tym zna to koszta nie są duże-wiem u Ciebie może nie być dobrych mechaników,a przede wszystkim są pewnie duże.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq