Skocz do zawartości


RODO w HAKP

automatyczna antena - nie działa


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:22, 23.08.2008

Niedawno stalem sie szczesliwym posiadaczem accorda.
Wszystko dziala na tip-top poza jedynym mankamentem - nie chowajaca sie antena.
Po wymontowaniu i przetestowaniu okazalo sie ze silniczek jest spalony.
Zakupilem wiec zamiennik i po uprzednim podlaczeniu "na probe" antena wysuwala i chowala sie tak jak powinna (dodatkowo sprawdzalem ja po bezposrednim podlaczeniu do akumulatora). Po zamontowaniu jej na wlasciwym miejscu i po podlaczeniu okablowania - ku mojemu zaskoczeniu - okazalo sie ze nie dziala. Slychac jednak pewien "klik" z obudowy.

Jesli ktos zna odpowiedz na moj probem, prosze o pomoc :-(

#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 14:27, 23.08.2008

Może źle podłączyłeś kable (odwrotnie) ?? Nie wiem czy ta antena jest obudowana i jak, ale może dałoby się przełożyć silniczki z nowej do starej, albo jeszcze przywrócić do "życia" stary silniczek ??

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:45, 23.08.2008

Dzieki za szybka odpowiedz.

Jutro poprobuje jeszcze raz - jesli nie zdzialam nic to odstawie auto do serwisu.

#4 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:01, 24.08.2008

Ostatnio montowałem radio u siebie, ja nie mam automatycznie wysuwanej anteny, ale zauważyłem, że tam w kabelkach są 2 przewody plusowe:
1 Permanent +12V gdzie podłączasz radio, a 2 Aut. Antena, gdzie też jest +12V i to idzie do silniczka od automatycznej anteny i to jak wszytsko dobrze podłączysz to powinno działać. Rozumiem, że radio ma odpowiednie wyjście aby to wszystko podłaczyć?

#5 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:33, 24.08.2008

rzuc okiem w bezpieczniki :-)

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:19, 24.08.2008

Dzieki Tomi,

Wlasnie naprawilem swoj blad.

Ostatnio zastanawialem sie dlaczego po otwarciu drzwi wewnetrzne swiatelko przestalo sie palic (jak sie okazalo dziala na tym samym bezpieczniku co zasilanie anteny). Otworzylem pokrywe i sprawdzilem bezpieczniki. Oczywiscie jeden z 7,5 A byl przepalony.
Przypomnialem sobie ze podczas pierwszej instalacji nowa antena zadzialala jedynie raz. Skojarzylem fakt ze podczas rozbierania wtyczki zasilajacej musialem stykami zrobic zwarcie.
Ze tez wczesniej na to nie wpadlem - przeciez to banalnie prosta sprawa.
Na szczescie juz po sprawie, antenka smiga jak talala, wszystko gra i huczy :mrgreen: :db

#7 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 18:21, 24.08.2008

tak to często bywa że banalne awarie bywają najtrudniejsze do rozwiązania, a z prądami często tak jest - prądy mają tysiące dróg :ok

#8 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:20, 24.08.2008

i od tego siebie mamy :-) polecamy sie na przyszlosc :B

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:07, 22.09.2008

mam ten sam problem z anteną.Może wiecie jaki jest koszt takiego zamiennika i gdzie on się znajduje :help:

#10 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 13:21, 22.09.2008

Tutaj jest antenka na Allegro, przeczytaj ostatni post Jarka.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#11 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:59, 29.01.2009

Witam.
mam podobny problem... ;/ Sprawa wygląda tak:
gdy przełączam z CD na radio slysze jedynie klikniecie w bagażniku, ale antena nie wysuwa sie :-( jak sie dostac do tej anteny? trzeba zrywac tapicerke? a te guziki nie popekaja jak bede je wyciagac?
Pozdrawiam

#12 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 12:41, 29.01.2009

Śmiało pociągnij do siebie tapicerkę w miejscu tych "guzików" to są zatrzaski i po prostu trzeba staranne je wyciągnąć z otworów w karoserii.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#13 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:12, 02.03.2009

Gdzie mozna dostac ten silniczek?? albo jak go szukac, ma jakies oznaczenie?? ja wydlubalem juz antenke i chyba silniczek... ;/ jeszcze muszę sprawdzic, wszystko sie rucha jak należy, klik tez jest ale reakcji brak... :k
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#14 Kitos

Kitos
  • Forumowicz
  • 149 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:35, 02.03.2009

u mnie antena działa, ale jakoś dziwnie wydaje mi się. Jak skończy się wysuwać to dalej przez chwilkę silniczek mieli, podobnie przy chowaniu się, chowa się i jeszcze troszkę mieli.
Poza tym nie chowa się w 100% tylko wystaje tak z 0.5 - 1cm nad budę.
W poprzedniej Hondzie (Prelude) nie miałem takich objawów, więc nie wiem czy tak ma być:)
"The faster you go, the shorter you are. "

#15 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 09:49, 02.03.2009

u mnie antena działa, ale jakoś dziwnie wydaje mi się. Jak skończy się wysuwać to dalej przez chwilkę silniczek mieli, podobnie przy chowaniu się, chowa się i jeszcze troszkę mieli.
Poza tym nie chowa się w 100% tylko wystaje tak z 0.5 - 1cm nad budę.
W poprzedniej Hondzie (Prelude) nie miałem takich objawów, więc nie wiem czy tak ma być:)


Ja ma podobnie, też wystaje 2cm nad bude i jak tylko zrobi sie cieplo to zamierzam się tym zająć. Tak napewno nie powinno być

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK





IPB Skin By Virteq