Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Oświetlenie wnętrza - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#31 Przemo603

Przemo603
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:30, 06.07.2017

Spaliła się ścieżka, która dokładnie odpowiada za tą część oświetlenia, która wskazałeś...

To znaczy sterownik nie widzi w ogóle otwartych drzwi od kierowcy. Ja zrobiłem zwarcie wymieniając żarówkę na Led-a w podświetleniu drzwi kierowcy i i miałem dokładnie te same objawy - to znaczy brak oświetlenia drzwi kierowcy, lampka w podsufitce nie zapalała się po otwarciu drzwi kierowcy ( po otwarciu innych zapalała się), brak wskaźnika otwartych drzwi kierowcy na desce rozdzielczej, ryglowanie się centralnego itd..

Roboty z naprawą ścieżki nie ma dużo, ale wyciągnąć skrzynkę bezpieczników w której znajduje się sterownik jest ciężko.


Użytkownik Przemo603 edytował ten post 16:31, 06.07.2017

  • 0

#32 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 468 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:15, 06.07.2017

Dzieki kolego. 
Dokładnie mam te same objawy co ty, czyli sciezka spalona, no nic trzeba sie brac za robote ! 
Pozdrawiam. 
ps. jakies uwagi przy wyciaganiu skrzynki bezp. ?


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#33 Grzesiooo

Grzesiooo
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:DG
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:20, 01.05.2019

Witam wszystkich forumowiczów. Popełniłem ten sam błąd, czyli prawdopodobnie zrobiłem zwarcie przy wymianie żarówki drzwi w VIII gen 2.4. Tyle że u mnie nie działa tylko i wyłącznie żarówka w drzwiach w których prawdopodobnie zostało zrobione zwarcie, czyli lewy tył. Całe pozostałe oświetlenie działa bez zarzutu, wyświetla się również komunikat o otwarciu drzwi, czyli krańcówka reaguje, jedyna konsekwencja to nie świecąca żarówka. Miernik przy otwartych drzwiach pokazuje napięcie ok. 7,5V a po wciśnięciu krańcówki (czyli zasymulowania zamknięcia drzwi) napięcie pow. 8V, a żarówka nie świeci wcale... Dziwne... w pozostałych drzwiach jest ok, 12V przy otwartych i po wciśnięciu krańcówki spada do 0V. Miał ktoś podobny problem? Lub pomysł od czego zacząć poszukiwania usterki?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq