Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

kluczyk i Immobilizer


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
106 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:52, 12.12.2008

W warszawi enie jeden takim magik jest ;)
Kiedys w ktorejs gazecie widzialem kilka ogłoszen z podobnymi usługami :) nie wiem czy to nie Giełda Samochodowa... lub zwykła Wyborcza ;-)

#17 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 153 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:18, 17.01.2009

Tez mam na razie jeden kluczyk i zyje w stresie bo centralny zamyka drzwi automatycznie non-stop a ja tylko macam kieszenie w panice czy wyjalem kluczyk ze stacyjki. Horror ! :mrgreen:
Poprzedni wlasciciel wciaz szuka drugiego klucza ale po malu zaczynam tracic nadzieje :-(
Przed wyjazdem probowalem dorobic sobie plaski klucz tylko do drzwi ale nie mieli "surowek" do accordow wiec przygonilem do Finlandii z jednym kluczem. Tutaj pytalem w serwisie i powiedzieli 250 EUR :shock: . Lokalny macher nie ma "surowek" i nie bedzie mial. Temat powraca wiec do Polski i wizyty na Wielkanoc. Trzeba cos wykombinowac coby sie nie stresowac. Surowke scyzoryk pod centralny mozna dostac na allegro tu: LINK
Jest tez cos bardziej zaawansowanego z USA, zdaje sie ze z calymi bebechami wiec pozostaje kwestia programowania (ile to nie mam pojecia?) ale cena koncowa bedzie pewnie calkiem spora. Ten kluczyk z USA jest tez na allegro TUTAJ

Czy wiecie jak wyglada kwestia mozliwosci zaprogramowania modulu centralnego zamka w takim nowym kluczyku ? Immobilizer to juz wiem, ze nie ma problemu. Ale nigdy konkretnie nie slyszalem o takim programowaniu. Albo moze mozliwe jest zaprogramowanie jakiegos innego modulu, nie koniecznie z hondy ??

Macherzy od zamkow sa np. w Czestochowie na terenie parkingu Tesco przy trasie DK1. Zolty barak oznakowany po prawej stronie. W czasie godzin pracy dzialaja oczywiscie oficjalnie i legalnie, poza nimi ..... hmmmm :) Jak ich na Wielkanoc odwiedze to opowiem jak bylo z lamaniem kodow!

#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:31, 24.01.2009

witam,to moje pierwsze pytanie na forum.kupielem samochod za dobra cena z mala wada, mianowicie z kluczykiem ,ktory nie chce wyjsc ze stacyjki:(.Mam drugi wiec zamykam samochod ,ale kluczyk jest nadal w stacyjce.Nie moge tylko wlaczyc alarmu,poza tym centralny dziala. ostatnio padl akumulator ,kupilem nowy(tzn nowy uzywany), Czy bedzie problem z podlaczeniem,kiedy to nie moge tego kluczyka wyciagnac??Czy wymiana stacyjki to duzy koszt??jestem laikiem jeskli chodzi o mechanike..bede wdzieczny za pomoc,pozdrawiam

#19 Siwy

Siwy
  • Administrator
  • 5467 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 14:09, 24.01.2009

Na początek proponuję rozebrać wszystko i dostać się do stacyjki, może jeszcze jest szansa po rozebraniu wyjąć kluczyk i uratować wszystko a jeżeli nie to wtedy szukaj innej.

Koszt używanej stacyjki to ok 100-150 PLN (zależy co oferują w zestawie i jaki stan stacyjki) http://www.allegro.p...ion=1&country=1
Nie polecałbym zamienników tylko używaną lub oryginał.

Jak będziesz kupował stacyjkę to zwróć uwagę czy jest z kostką stacyjki, jeżeli nie to sprawdź najpierw czy będzie pasowała do Twojej kostki - bo są dwa rodzaje. Ja już to przerabiałem tutaj http://www.accordklu...er=asc&start=15

Całe forum pozdrawia Cię Guest.

Jeżeli masz pytania w sprawie giełdy, nie pisz do mnie. Giełdą zajmuje się Statom.


#20 sosen13

sosen13
  • Forumowicz
  • 195 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:31, 01.04.2009

podepne sie do tematu. mam tylko jeden kluczyk, wobec czego wiadomo ze potrzebuje jeszcze jednego. fajna sprawa sa te key foby czyli piloty, ale co kluczyk to kluczyk. jest mozliwosc kupienia na ebayu uzywanego oryginalnego, ale wiadomo, bedzie konieczna wymiana ostrza. czy jest to trudny zabieg, czy wogole sie oplaca? bo jest jeszce opcja kupna klucza surowki, ale to juz nie bedzie oryginalny.
Honda Accord 2006 2.2 i-ctdi ex
http://www.accordklu...pic.php?t=10777

#21 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 153 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:42, 02.06.2009

Dorobilem kluczyk przy Tesco w Czestochowie przy trasie DK1 na poczekaniu ale bez immo. Koszt dorobienia zaden, 20-30zl. Kluczyk-surowka kupiony na allegro. Otwiera drzwi i pasuje do stacyjki. Pan dorabiajac powiedzial, ze "do tej Hondy immo nie dadza rady zczytac i tylko ASO" ?! Tematu nie drazylem dalej poniewaz ta opcja awaryjnego otwierania na razie mi wystarczy.
PS. ALE CO TO ZA JAJA Z TYMI KLUCZYKAMI, ZE DRUGIEGO NIE MA BO SIE ZAPODZIAL !?!?
CO TO ZA LUDZIE, ZE IM KLUCZE OD AUTA GINĄ !?

#22 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 1071 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:02, 02.06.2009

apropo ginących kluczyków to jak ja dorabiałem swój kluczyk to gość zaprogramował mi od nowa ten stary i ten dorabiany, teraz więc tym co komuś zginął to tylko można autko otworzyć ale immo go już nie przeczyta. warto więc coś takiego zrobić żeby mieć pewność, ze ginący kluczyk nie spowoduje zniknięcia naszego autka.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord nr 1: VIIgen Comfort, rocznik 2003, sedan CL7, silnik 2.0 K20A6; Accord nr 2: VIgen ES, rocznik 1999, sedan CG9, silnik 2.0 F20B6


#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:35, 08.06.2009

Jakby ktoś potrzebował jak zaprogramować pilota do VII Gen Accord to pisać mam zapisaną procedurę

#24 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 153 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:16, 23.06.2009

Jesli ktos szuka uzywanego kluczyka do VII gen. bo ma tylko jeden egzemplarz to ma szanse wieksze niz w totku, ze moze akurat trafi na swoj stary po poprzednim wlascicielu w b.dobrym stanie. Ja zaryzykowalem i zakupilem 1szt :mrgreen:
http://www.allegro.p...ski_okazja.html

ps. powyzej Kolega ma dostepna procedure programowania

#25 adiplo

adiplo
  • Forumowicz
  • 75 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:54, 28.06.2009

Cześć wszystkim. Problem ten sam - jeden kluczyk.

Kazik_ - mógłbyś opisać procedurę lub wysłać na priva?

MarekFinlandia - nie kumam. Kupujesz używany kluczyk który nie pasuje do twoich zamków. Programujesz immo pod twój samochód i dorabiasz sam bagnet? Czy o to chodzi?
"optymista myśli, że świat stoi przed nim otworem, pesymista wie co to za otwór"

#26 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 153 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:11, 30.06.2009

Cześć wszystkim. Problem ten sam - jeden kluczyk.

Kazik_ - mógłbyś opisać procedurę lub wysłać na priva?

MarekFinlandia - nie kumam. Kupujesz używany kluczyk który nie pasuje do twoich zamków. Programujesz immo pod twój samochód i dorabiasz sam bagnet? Czy o to chodzi?


Faktycznie poszedlem tutaj troche po bandzie ale wydaje mi sie ze jest to wszystko do zrobienia. Ojciec odebral kluczyk, ktory dziala i reaguje na wciskanie przyciskow, czyli prawdopodobnie bedzie mozna przeprogramowac pilota od centralnego - a to juz duzo. Bo jak nawet immo by nie dzialal i bagnetu nie dalo sie wymienic to zostaniemy z dzialajacym pilotem od centralnego tak na wszelki wypadek :-) . Jak to ktos wczesniej opisal immo programuja w ASO za niekosmiczne pieniadze wiec to raczej tez przejdzie. No i zostaje wymiana ostrza ktorej jeszcze nie diagnozowalem ale wydaj mi sie, ze to tez jest do zrobienia bo te ostrza sa osadzone w plastiku przy pomocy malego bolca.
Czyli jakby wszystko dobrze poszlo to calkowity koszt dorobienia orginalnego klucza bylby ok (100pln za klucz z allegro + bagnet(surowka) z dorobieniem jakies 100pln + programowanie immo w ASO 150-200 (??)) . Jesli by to sie na tych kosztach skonczylo a wszystko by dzialalo to zdecydowanie taniej niz zamawiac nowy klucz w ASO (chyba jakies 800-900pln (??)). Za miesiac bede w Polsce to zdam relacje jak sprawa przebiegla, bo to wazny temat dla wielu forumowiczow. Pozdrawiam
ps. mam procedure od Kazika na e-mailu i moge podeslac.

#27 adiplo

adiplo
  • Forumowicz
  • 75 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:08, 06.07.2009

Kupiłem kluczyk na ebayu. Oryginalny od Hondy tylko że z dwoma przyciskami.
Po rozkręceniu okazało się że jednak trochę inny od mojego. Fimy valeo, bez immobilaizera i trochę innej budowy (środek).
Poniżej zdjęcia - u góry kluczyk oryginalny

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Tak mi się wydaje że ten chip zaznaczony na zielono to immobilizer. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić!

Stwierdziłem jednak że może uda się zaprogramować pilota żeby w razie czego móc otworzyć chociaż drzwi.
Za pomocą procedury którą dostałem od MarekFinlandia i Kazik_ (dzięki chłopaki) próbowałem kodować. Pierwsza próba - podczas programowania samochód nie reaguje na nowego pilota. Po ukończeniu programowania żaden pilot nie działa :sl (oryginalny tez przestał - ja zielony ze złości - panikuje).
Odpalam jednak samochód - nie jest tragicznie.
Druga próba programowania - tym razem próbuje tylko oryginalny - :ok udaje się przywrócić go do życia.
Na dzisiaj wystarczy stresu - trzeba ukoić nerwy zimnym browarem.

Wnioski:
- procedura działa - udało mi się rozkodować oryginalnego pilota i zakodować ponownie.
- muszę mieć chyba taki sam kluczyk jak mój - ten valeo chyba nie trybi (choć może to być spowodowane błędnym wykonaniem procedury za pierwszym razem, spróbuje jeszcze raz)

Można dokupić surówkę klucza z obudową:

klik

Ciekaw jestem czy razem z kluczykiem programowany jest też immobilizer. Czy tylko możemy otwierać nim drzwi?


Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-07-06, 21:27 ]
Po dłuższym zastanowieniu postanowiłem umieścić tutaj procedurę. Nie jest ona przecież tajemnicą a może komuś się kiedyś przyda.
Znalazłem ją na honda trójmiasto i jest taka sama jaką dostałem od MarekFinlandia i Kazik_ (mam nadzieje że nie macie tego za zle).
Działa z Accordami 1998-200x

Jak:
- niezbędne są wszystkie piloty zdalnego sterowania,
- maksymalnie można zaprogramować 3 piloty zdalnego sterowania.
- włączyć zapłon
- następujące czynności powtórzyć trzykrotnie:
*w ciągu 4 sekund: naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania.
*w ciągu 4 sekund: wyłączyć zapłon.
*w ciągu 4 sekund: włączyć zapłon.
*w ciągu 4 sekund: naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania.
- Samochód zostanie zablokowany i odblokowany
- w ciągu 9 sekund:
* Naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania pierwszego pilota
* Samochód zostanie zablokowany i odblokowany
* Naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania drugiego pilota
* Samochód zostanie zablokowany i odblokowany
* Naciśnij przycisk zablokowania lub odblokowania trzeciego pilota
* Samochód zostanie zablokowany i odblokowany
- wyłączyć zapłon
- wyciągnąć kluczyk
- sprawdzić działanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania
Wskazówka: Jeżeli ma zostać zaprogramowany tylko jeden pilot, zamiast drugiego i trzeciego pilota należy użyć zawsze ten sam. Jeżeli mają zostać zaprogramowane tylko dwa piloty, zamiast trzeciego pilota użyć ponownie drugi.

Udanego kodowania!
"optymista myśli, że świat stoi przed nim otworem, pesymista wie co to za otwór"

#28 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 153 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:17, 07.07.2009

Witam. Czyli poprawnosc procedury zostala zweryfikowana. Brawo :db dla kolegi ADIPLO za ta pionierska probe. To na pewno przyda sie wielu uzytkownikom na forum.
Zeby doprecyzowac procedure bardzo bym prosil o wyjasnienie czy "wlaczyc/wylaczyc zaplon" oznacza przekrecenie kluczyka zeby diody sie zapalily czy tez uruchomienie silnika ?!
Sorry za laickie pytanie ale wiecie, Diabel tkwi w szegolach :mrgreen:

#29 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 5129 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:21, 07.07.2009

"wlaczyc/wylaczyc zaplon" oznacza przekrecenie kluczyka zeby diody sie zapalily

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#30 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 1071 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:49, 07.07.2009

Ciekaw jestem czy razem z kluczykiem programowany jest też immobilizer. Czy tylko możemy otwierać nim drzwi?


na 100% nie, programowanie pilota a programowanie immo to dwie zupełnie inne kwestie.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord nr 1: VIIgen Comfort, rocznik 2003, sedan CL7, silnik 2.0 K20A6; Accord nr 2: VIgen ES, rocznik 1999, sedan CG9, silnik 2.0 F20B6





IPB Skin By Virteq