Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Jakie typy silnika Accord 2.0 2000?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:21, 12.11.2008

Witam!
Mam pytanko, bo szukałem i jakoś nie mogę znaleźć:
Jakie typy silnków używano w Accordach 2.0 gen. VI i czym się one różnią?
Mam stać się w sobotę szczęśliwym posiadaczem takiego sprzętu i chciałbym wiedzieć jak najwięcej.
Z góry dzięki za pomoc .

#2 Seth

Seth
  • Administrator
  • 6,456 postów
Reputacja: 40
Super

Napisano 11:27, 12.11.2008

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Ale jeśli pytasz to silnik 2.0 to był tylko jeden jego rodzaj - 147 KM, jest to identyczny silnik jak 1.8 -136KM, ma tylko zwiększony skok tłoka -stąd wzieli wyższą pojemność i moc.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 Siwy

Siwy
  • Administrator
  • 5,467 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 20:05, 12.11.2008

A tak dokładniej to silnik F20B6 a np. 1.8 to F18B2.

Całe forum pozdrawia Cię Guest.

Jeżeli masz pytania w sprawie giełdy, nie pisz do mnie. Giełdą zajmuje się Statom.


#4 pomierdor

pomierdor
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:16, 13.11.2008

a f20b3? jak szukałem po sklepach części i porównywałem ceny to tylko takiego modelu mieli dopiero w sklepie w którym zawsze kupowałem do japońców miał w katalogu f20b6.

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:19, 14.11.2008

a f20b3? jak szukałem po sklepach części i porównywałem ceny to tylko takiego modelu mieli dopiero w sklepie w którym zawsze kupowałem do japońców miał w katalogu f20b6.


w 6gen z silników 2.0 był tylko F20B6 (147KM)
jeśli się nie mylę F20B3 był w 5 gen, ale łatwo to możes sprawdzić np. w google

jak w sklepach nie mieli F20B6 to albo słabo szukali albo to kiepskie sklepy

swoją drogą jak nie trafił ci się model z zj..my hamulcami (jak wiele takich nie tylko na tym forum) to cześci żadnych (poza eksploatacyjnymi) nie będziesz potrzebował

#6 NOWAK

NOWAK
  • Forumowicz
  • 101 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:58, 14.11.2008

jeśli się nie mylę F20B3 był w 5 gen,



F20B3- Accord Coupe -136km- Vgen CD9

Moc - 136KM/100 kW (przy 5600obr/min)

Max mom.obr. - 184Nm (przy 4500obr/min)

#7 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 51 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:02, 14.11.2008

Witam :B wszystkich. uwierzcie mi szukałem za pomocą opcji szukaj i nic z tego. Jestem posiadaczem Hanki od 3 tyg i mam pytanie, na które szukam odpowiedzi od kilku dni tj. → w momencie gdy mam włączoną klimę przy takiej pogodzie jak ostatnie tygodnie czyli anie ciepło ani zimno, wentylator klimy często się włącza tj raz na min przynajmniej. Czy stan czynnika w klimie jest mały czy te auta tak mają (częste i krótkie załączenia wiatraka).
No i II pytanie mniej ważne ;-) czym różni się wersja ES od LS :mrgreen: czy tylko nawigacją i skórą?
Pozdrawiam

#8 Seth

Seth
  • Administrator
  • 6,456 postów
Reputacja: 40
Super

Napisano 13:07, 14.11.2008

Zalączanie klimy jest całkowicie normalne.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#9 NOWAK

NOWAK
  • Forumowicz
  • 101 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:07, 14.11.2008

Witam :B wszystkich. uwierzcie mi szukałem za pomocą opcji szukaj i nic z tego. Jestem posiadaczem Hanki od 3 tyg i mam pytanie, na które szukam odpowiedzi od kilku dni tj. → w momencie gdy mam włączoną klimę przy takiej pogodzie jak ostatnie tygodnie czyli anie ciepło ani zimno, wentylator klimy często się włącza tj raz na min przynajmniej. Czy stan czynnika w klimie jest mały czy te auta tak mają (częste i krótkie załączenia wiatraka).
No i II pytanie mniej ważne ;-) czym różni się wersja ES od LS :mrgreen: czy tylko nawigacją i skórą?
Pozdrawiam



Z klimą jest dokładnie tak jak piszesz. Załącz się i wyłącz co jakiś czas. Hondy tak mają. Tym się nie przejmuj. Nie wiem jak to jest w VIgen z wyposażeniem ale ES jest to wersia najbogatsza ( pewnie jest skóra, nawigacja ) a LS uboższa.

#10 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 51 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:12, 14.11.2008

Panowie czapki z głów!!! Jakie szybkie tempo odpowiedzi (teraz piszę drugi post).
To spoko bo typ/mechanik mówił mi że podobno i mazdy tak mają częste załączanie i krótkie to OK.
A z tym wyposażeniem to chyba źle sobie wstawiłem do opisu bo mam ES i skóry i nawigo brak :mrgreen: a poza tym full. Szukam dalej.... :-D

#11 NOWAK

NOWAK
  • Forumowicz
  • 101 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:23, 14.11.2008

Poszukaj tutaj może coś znajdziesz --> http://accord6gen.cba.pl/




ZNALAZŁEM COŚ TAKIEGO ODNOŚNIE WYPOSAŻENIA NA ROK 2000, NIE WIEM JAK BYŁO WCZEŚNIEJ I PÓŹNIEJ ALE CHYBA TAK SAMO

1.8iS 2.0iLS 2.0iES 2.2 T-R

ABS S S S S
AIR KIER/PAS S/S S/S S/S S/S
BOCZ.POD. S S S N
CENT.ZAM S S S S
E.REG.LUS S S S S
E.STER SZYB PRZÓD/TYŁ S/O S/S S/S S/S
KLIMA O S S S
RADIO O O S O
WSPOMAGANIE S S S S



S - standard
O - opcja
N - niedostępne


Trochę mało czytane ale myślę że wiadomo jak odczytać

#12 Sopelblue

Sopelblue
  • Forumowicz
  • 51 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:47, 14.11.2008

Masz rację znalazłem artykuł w Auto Świecie gdzie gość pisze tak jak Ty najpierw S potem ES i najbogatsza LS. To ja się natretnie pytam dalej co takiego ma LS??? :evil:

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:47, 14.11.2008

obszerny wątek na temat wyposażenia ES w 6gen był jeśli dobrze pamiętam na forum.honda-klub.org.pl

mój ES '99 ma wszystko co mozliwe (skóra, Bose, climatronic, tempomat, listwy ozdobne na progach, podgrzewane fotele, ale be acesoriów typu chlapacze i 3 rzeczy:
- navi,
- spryskiwaczy świateł,
- sterowania radiem z kierownicy

#14 NOWAK

NOWAK
  • Forumowicz
  • 101 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:52, 14.11.2008

Masz rację znalazłem artykuł w Auto Świecie gdzie gość pisze tak jak Ty najpierw S potem ES i najbogatsza LS. To ja się natretnie pytam dalej co takiego ma LS??? :evil:


Najpierw jest S potem LS , ES oraz typeR

#15 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 1,501 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:22, 14.11.2008

Panowie wariantów wyposażenia wersji ES było kilka - trudno u nas o full wypas !!
Jedna ma skóre i navi, jedna ma skóre, ale nie ma navi, itd. można wymieniać, jeszcze halogeny, spryski reflektorów, itp.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!




IPB Skin By Virteq