Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Zawór EGR


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
77 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:34, 25.10.2008

a rozkrecales egr plate? mozesz nie widziec co jest w srodku

#17 16v

16v
  • Forumowicz
  • 249 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:44, 25.10.2008

a rozkrecales egr plate? mozesz nie widziec co jest w srodku


Nie rozkręcałem, musiałbym najpierw zdjąć listwę paliwową a bałem się ,że coś sknocę lub uszkodzę uszczelniacze.
Jednak domyślam się , że kanały będą zabrudzone, ale tak jak już pisałem , sam wlot wyglądał OK.

#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:12, 25.10.2008

Ja przy zakladaniu przycialem oringi na wtryskiwaczach, nowe w ASO okolo 6 funtow juz nie pamietam. Uszczelniaczy raczej nie idzie sknocic ale jak sie postarasz wszystko mozna zepsuc :-/

#19 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 1,047 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:02, 26.10.2008

Tak, tak! Trzeba uwazać na uszczelki na wtryskiwaczach :/ U mnie jedna tez się uszkodziła i benzyna tryskała po ssacym..

#20 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:37, 28.10.2008

Wazna jest kolejnosc zakladania o ile pamietam chyba najpierw trzeba wlozyc wtryskiwacze w listwe paliwowa a pozniej calosc w kolektor, Ja zrobilem odwrotnie i listwa uszkodzila te malutkie oringi, jakis taki zamulony byl hehe, dopiero pozniej zobaczylem ze mam wycieki paliwa. Blade popraw mnie jesli cos pomieszalem z ta kolejnoscia.

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:42, 30.12.2008

jak zaślepić EGR? jeżeli auto lepiej w tedy chodzi zobaczymy jak będzie:) i ciekawe jak w tedy będzie ze spalaniem:]

#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:43, 05.01.2009

Damian najprosciej to: odkrec zawor EGR, wytnij z blachy cos na ksztalt podstawy zaworu, przewierc w tej blaszce 2 otwory na sruby i zmontuj do kupy. Z twoim rocznikiem nie powinno wywalac check engine wiec nie powinno byc problemu.

#23 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 2,038 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 10:22, 05.01.2009

Potwierdzam, u mnie "zatkane" od 3 lat i spokój z check engine. A oddychamy świeższym powietrzem i nie brudzimy kolektora dolotowego spalinami ;-) Co do lepszych osiagów to raczej nie ma na co liczyć, jesli jest jakaś różnica to raczej symboliczna. Samemu się tego nie odczuje.

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:22, 05.01.2009

na razie odpiołem kostke z tego zaworu bo nie mogłem go odkręcić :| ale musze powiedzieć ze przynajmniej ja czuje różnice, moze nie w osiągach ale w spalaniu... nie dawno moja hania zaczeła palic dość duzo( 12l miasto 9 L trasa ;/) po odłączeniu tego zaworu spalanie spadło średnio o 1l/100km. ale to i tak troche dużo bo latem paliła mi ok 10L po mieście i 7,5 na trasie, moze jest też problem z sondą lambda? czy może to przez spadek temperatury?

#25 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 2,038 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 14:53, 05.01.2009

Na początku też stosowałem ten patent z kostką ale przy mocnym deptaniu wywalało mi błąd 12 ECU i musiałem go resetować. Po 3- 4 razach zrobiłem zaślepkę i mam spokój.

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:32, 07.01.2009

no ok powiedzmy ze zrobie taką zaślepke jak mówicie ale co z samym zaworem egr ?odłączyc go? czy mam tam sobie tak lezeć gdzieś obok podłączony cały czas do tej kostki, czy może przykręcić go tam gdzie powinien być tylko między niego wstawić tą zaślepke?

#27 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:05, 07.01.2009

Przykrec go spowrotem nie wiem jak w Polsce ale w Anglii obeznany mechanior na przegladzie moglby zauwazyc brak zaworu wiec po co miec problemy. Zreszta potrzebujesz zawor lub chociaz jego czesc aby cos wpiac w ta kostke bo tak jak pisal pegal wywali ci blad :-)

#28 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:06, 10.01.2012

koledzy gdzie znajduje sie ten egr w ha VII?

#29 muzyczka

muzyczka
  • Moderator
  • 2,967 postów
Reputacja: 28
Super

Napisano 21:17, 10.01.2012

koledzy gdzie znajduje sie ten egr w ha VII?

jak patrzysz na silnik z prawej strony przy głowicy przykręcone RYSUNEK

Po przeczytaniu instrukcji obsługi accorda, zadajemy mądre pytania ...


#30 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:00, 11.01.2012

Dziekuje kolego!jeszcze jedno pytanko,chcialbym go wymontowac i wyczyscic,ale patrze ze tam dochodza przewody wodne chyba pod niego,jezeli go bede wymontowywal,to plyn nie bedzie wyciekal przy wyjmowaniu zaworu?pozdrawiam.




IPB Skin By Virteq