Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Benzyny 98+ (verva, vpower)


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
37 odpowiedzi w tym temacie

#31 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 9179 postów
Reputacja: 34
Super

Napisano 21:01, 16.11.2008

dzisiaj tankowałem bp ultimate /4,37zł/ i praktycznie zawsze tankuje bp ultimate - 99% zawsze do pełna i 99% zawsze na jednej stacji
Nie mam porównania z innymi paliwami bo zatankować coś innego zdarza mi się raz może dwa razy do roku

#32 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 1047 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:44, 16.11.2008

Polecam lekture tego tematu:
http://passwordjdm.p...der=asc&start=0

Wychodzi z tego ze WSZYSTKIE paliwa w Polsce są z rafinerii Orlenu lub Lotos'u a jedynie V-Power Racing jest importowany zza granicy :-P NO i oczywiście różnią sie jakimiś dam... "dodatkami"

#33 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:20, 16.11.2008

Panowie ja ostatnio byłem zmuszony zatankować na stacji Tesco.Wiec nie zdziwi nikogo jakie paliwo tam było z racji tego ze obok mnie chłopak zatankował za 8.40 :k .
JA zalałem 98 i powiem tak paliwo super :ok każdemu kto nienawidzi swojego samochodu polecam te stacje. Nie dość ze silnik jakoś dziwnie zaczął pracować to miałem uczucie jak bym samochody pomylił i wsiadł w Lanosa 1.4 :mrgreen:

#34 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 359 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:25, 16.11.2008

a ja w temacie paliw powiem tyle: dzisiaj tankowałem na Olrenie Verve 98 za 4.08 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! szok !!! :shock: :shock: a niedawno za 5 zł jeszcze lałem to samo paliwo, poporstu pieknie :mrgreen: az sie chce dynamicznie jezdzic :mrgreen:

#35 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 193 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:21, 17.11.2008

Tak jak mowi Trujson, wsio z Orlenu leci tylko naklejki zmieniaja, ze niby Shell, ze BP itp, bo im sie nie oplaca sciagac paliwa z zagranicy. Ja zmienilem stacje na Neste i powiem, ze jestem/bylem ;-) sceptycznie nastawiony do stacji tego typu (bezobslugowych) z tanszym paliwem. Ale tam jest tansze, bo po pierwsze bezobslugowa, mala itp. Teraz we wrocku na NESTE cena PB95 3.62zl/l, a placac karta 5gr taniej na litrze czyli 3.57zl/l, a PB98 3.69zl/l (oczywiscie placac karta). Wrazenia z jazdy - ogolnie nie widze roznic miedzy 95 a 98 nie wazne z jakiej stacji, tylko ciszej chodzi silnik na 98 jak mowicie :-) ale tankujac ostatnio na Neste PB95 zauwazylem ze silnik ciszej lekko chodzi i co wazniejsze mniej pali, przynajmniej o 1 kreske na wskazniku paliwa mniej jak lece z Glogowa do Wrocka (105km) :mrgreen: i teraz tam sie tankuje i nie narzekam ;-)

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#36 Siwy

Siwy
  • Administrator
  • 5467 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 07:26, 17.11.2008

Jasne, że ze wszystkim tak samo nawet z LPG, kiedyś zajeżdżam sobie do Gaspol'u (mają chyba jakąś rozlewnię bo obsługują duże cysterny, samochody osob. i butle) tankuję autko i patrzę :shock: a tam w oddali czeka przed główną bramą cysterna z logo BP.

Całe forum pozdrawia Cię Guest.

Jeżeli masz pytania w sprawie giełdy, nie pisz do mnie. Giełdą zajmuje się Statom.


#37 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 1047 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:22, 17.11.2008

Młody a Ty w koncu na czym latasz?


a ja w temacie paliw powiem tyle: dzisiaj tankowałem na Olrenie Verve 98 za 4.08 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! szok !!! :shock: :shock: a niedawno za 5 zł jeszcze lałem to samo paliwo, poporstu pieknie :mrgreen: az sie chce dynamicznie jezdzic :mrgreen:


Powiem Ci ze VPR u mnie sprzedaja za 4,89zł :/ .... a pod praca jest Neste i tak Pb98 za 3,92. Jak sobie pomysle ze moglbym zaoszczedzić ze 100zł/mies... ehhh... Ale mam pewność ze paliwo jest dobre wiec wole karmić samochód tym :mrgreen: Wcześniej tankowalem na Neste i 1/20 wizyt konczyla sie zamulaniem samochodu :/

#38 Seth

Seth
  • Administrator
  • 6456 postów
Reputacja: 40
Super

Napisano 10:21, 17.11.2008

Może i racja że wszystkie paliwa pochodzą z Orlenu. Tylko każda stacja ma swoją metode na zarobienie na paliwie :mrgreen: W TEsco to może bym zatankował matiza, na Bliskiej to bym tankował skode bo temu co się nie zalało te jeździło tak samo :mrgreen:
Na Neste nie tankuje bo nie raz słyszałem kiepskie opinie o tym paliwie (tyle że to może być kiepskie po porostu na stacjach obok mnie).
Orlen odradzał mąż szefowej bo po tankowaniu zaczynał mu dziwnie silnik w citroenie C3 chodzić i potem wysiadł wtrysk p oostatnim tankowaniu na orlenie (ale to też zależy od stacji)
Tak naprawdę to wiele zależy od właściciela stacji co on tam dolewa do zbiorników z paliwem niestety :-/
Na BP tankuje 98 Ultimate i naprawdę róznica jest w pracy silnika w porównaniu z 95, i spala mi ok 0,5l mniej na 98. Zobaczymy czy przeczyszczenie przepustnicy będzie mialo jakiś wpływ na spalanie.
Ale najelpszy jest mój te teść który ma chevroleta lacetti 1,6 i świeci mu się od nowośći kontrolka silnika. Był 7 razy w serwisie i mu zawsze mówili że to tak musi być i winna jest jakośc paliwa. No i teść w to wierzy i mówi że jak zaleje złe paliwo to mu się pali,a jak dobre to mu się nie pali. A tankuje nie 98 ani nie 99+, ani nawet 95 na BP,Shellu czy ORlenie tylko tam gdzie najtaniej i twierdzi że wtedy mu się lampka silnika nie pali i tam jest najlepsze paliwo :mrgreen: Na stacjach na których on tankuje to bym się bał zatankować nawet jakbym już na oparach jechał :mrgreen: Mówie mu że przecież nie może tak być że się kontrolka w silniku pali jak tankuje na 90% stacjach bo wtedy by sie każdemu paliła, a on że mu powiedzieli że komputer pokazuje nieprawidłowy skład mieszanki i to wina paliwa. A ta kontrolka to odpowiada tylko za to jakie jest paliwo :r
Dalej już sie nie odzywałem bo ta rozmowa nie miała sensu :mrgreen:

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK





IPB Skin By Virteq