Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Dziwny dźwięk silnika i zawory


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
23 odpowiedzi w tym temacie

#16 16v

16v
  • Forumowicz
  • 249 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:45, 05.10.2008

Jestem za Grupą Wsparcia, hehehe!

#17 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 4927 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:59, 05.10.2008

Seth dobrze,że tak myślisz,a jak będziesz za dużo myślał to będziesz chodził niewyspany.A co do tej osłony zapomniałem dodać to zwykła bolączka japończyków miałem tak w Suzuki i Nissanie.Jeszcze jedno nie denerwuj żony,bo jak Ci przypadkiem zabraknie paliwa to kto Ci pomoże jak będziesz siedział za kierownicą,a do stacji będzie kawałek ;-) :mrgreen:

#18 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 359 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:08, 05.10.2008

no ja wlasnie tez syszalem ze to te osłony od kata stukaja. Ostatnio nawet byłem u mechaniora Accorde VII gen w tej sprawie bo tam bylo tak ze po włączeniu klimatyzacji cos stukało. Ja byłem przekonany ze to sprezarka albo cos podobnego a tu sie okazało ze wlaczenie klimy powodowalo takie lekkie drgania ktore akurat wpływały na to ze drżała sobie osłona kata :mrgreen:

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:14, 08.10.2008

U mnie tez drzy, dol jest calkiem przerdzewialy. Czy mozna ja odkrecic i zastosowac np terotasme na kolktorze zamiast tej chorobliwej oslony? Jak myslicie?

#20 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 4927 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:58, 08.10.2008

Seth a tak nawiasem ile kosztuje regulacja zaworów :?: I jeszcze jedno pytanko w VII gen też się reguluję :?: Dzisiaj o zgrozo posłuchałem silnika i usłyszałem taki cichutki metaliczny dźwięk jakby blaszka o blaszkę się ocierała,a może to łańcuch :k,a może muszę sobie strzelić :glupek: z przewrażliwienia :mrgreen:

#21 Seth

Seth
  • Administrator
  • 6456 postów
Reputacja: 40
Super

Napisano 20:21, 08.10.2008

lekki :mlotek: potem :blowingup: i na koniec :burn: i powinno ci Glinuś pomóc :mrgreen:

A tak serio to nie wiem czy się w VII reguluje, ale jestem bardziej niż pewnien że reguluje bo honda nie stosuje hydraulicznej regulacji luzów (chyba że zaczeła :roll: )
W ASO Autowitolin 120 zeta,w Honda MAtraszek i Honda Plaza 250 :shock: :shock: :shock:
Na parowcowej 4 w Wawie 120 zeta.

A tak zupełnie serio to przestań osłuchiwać swoj samochód :zolta: bo skończysz jak ja :r

#22 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 359 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:53, 08.10.2008

yyy Glinuś u ciebie sie nie reguluje :-D

teraz pewnie pojawi sie 100 innych osób ktore zainspirowane wami bede słuchac silnika i ASO zarbi na regulacji :mrgreen:
moze zrobimy jakąś masawą wycieczke na regulacje i wynegocujemy rabaty :mrgreen:

#23 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 4927 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 04:40, 09.10.2008

No jasne 1:1 i w końcu nie wiem czy reguluje czy nie :?: a ten dzwięk słyszę i nie są to moje wewnętrzne głosy :kox: i jak widać jestem całkiem zdrowy chyba :glupek: :szok:

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:22, 11.10.2008

nie wiem jak to jest w accordzie , w fiacie jak lekko słyszałem zawory to polecił mi mechanik lepszy olej wlac i pomogło a wczesniej nawet po regulacji te zawory dzwoniły po wymianie oleju silnika nie słyszałem z kabiny ,także cena oleju ma znaczenie przynajmniej tak było w moim przypadku




IPB Skin By Virteq