Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Chińska Navi lub CarPC do gen. VII

VII navi chińczyk chińskie navi car PC

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1771 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polecane/Niepolecane marki i producenci (225 użytkowników oddało głos)

Marka której używasz/używałeś

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Marka którą polecasz

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1681 dzwonek

dzwonek
  • Moderator Junior
  • 41 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 06:56, 29.01.2021

Też polecam 4gb. Sam mam Seicane 4gb i rzeczywiście czasami zdarzy się lekka zawiecha jakieś aplikacji ale rzadko. Nie wiem jakby to miało działać na 1 albo 2gb. Dlatego szukaj min. 4gb
  • 0

#1682 Goora

Goora
  • Klubowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:214
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:51, 06.02.2021

Tak czytam wątek i się nasuwa pytanie - czy jest w ogóle jakiś egzemplarz (konkretny) warty zakupu?

 

W poprzednim aucie miałem stację Zenec z dużym ekranem i co prawda była stara na Windowsie, ale ogarniała wszystko bez problemu - radio z przyzwoitym dźwiekiem, USB, SD, kamerę cofania, filmy z divix na ekranie stacj i na dodatkowym na podsufitce. Działało to nawet dość szybko jak na wiekowy już sprzęt (kupiłem go razem z autem).

Przyzwyczaiłem się do tego i chciałem w Acco coś podobnego tylko nowocześniejszego, żeby od razu ogarniać sobie na ekranie Google Maps i Yanosika (z tego zestawu zawsze korzystam na telefonie na dłuższe trasy), ale po przeczytanie kilku wątków zaczynam się zastanawiać czy jest w ogóle sens, żeby potem się nie denerwować.

 

To co? Jest jakiś sprzęt wart uwagi w ogóle?

Tylko żeby wszystko działało, a nie, że większość funkcji działa, a to czasem, a to wcale ;)


  • 0

#1683 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 20:32, 06.02.2021

Tak czytam wątek i się nasuwa pytanie - czy jest w ogóle jakiś egzemplarz (konkretny) warty zakupu?

 

W poprzednim aucie miałem stację Zenec z dużym ekranem i co prawda była stara na Windowsie, ale ogarniała wszystko bez problemu - radio z przyzwoitym dźwiekiem, USB, SD, kamerę cofania, filmy z divix na ekranie stacj i na dodatkowym na podsufitce. Działało to nawet dość szybko jak na wiekowy już sprzęt (kupiłem go razem z autem).

Przyzwyczaiłem się do tego i chciałem w Acco coś podobnego tylko nowocześniejszego, żeby od razu ogarniać sobie na ekranie Google Maps i Yanosika (z tego zestawu zawsze korzystam na telefonie na dłuższe trasy), ale po przeczytanie kilku wątków zaczynam się zastanawiać czy jest w ogóle sens, żeby potem się nie denerwować.

 

To co? Jest jakiś sprzęt wart uwagi w ogóle?

Tylko żeby wszystko działało, a nie, że większość funkcji działa, a to czasem, a to wcale ;)

Specyfika forum już taka jest, że ludzie głównie przychodzą z problemami. Dlatego wciąż o nich się czyta i można odnieść mylne wrażenie, że to jakaś masakra te radia.

Nie do końca tak jest ale też nie jest tak, że nie ma żadnych problemów, elektronika tak już ma. Większość obecnych problemów to głównie kłopoty z instalacją jednostki i poprawną konfiguracją, na dalszym etapie eksploatacji jest z tym radiem jak z telefonem czyli.. dwa razy do roku się zawiesi, samo zrestartuje i działa dalej. Ja moje mam trzeci rok i odpukać wszystko działa, jeździmy na wakacje i na trasach się rewelacyjnie spisuje, nie wyobrażam sobie jazdy z przyczepionym telefonem. Jest relaks pełen, muzyka gra, google z janosikiem chodzą jednocześnie i głośnomówiący wycisza to wszystko kiedy ktoś dzwoni a ty jak lord jednym klawiszem w kierownicy odbierasz i rozmawiasz Mało tego gadasz do asystenta a ten tobie uruchamia głosowo co tylko chcesz.

I nawet jeśli to się czasem zwiesi to dla tych wszystkich udogodnień uważam że warto.

Funrover - bardzo popularny i na grupach bardzo łatwo o pomoc

Junsun - również marka warta uwagi która poza radyjkami robi też fajne rejestratory

Seicane - kultowy model, jedne z pierwszych na rynku

Navipremium - nic innego jak polski dystrybutor który daje polską gwarancję ale kosztem zabójczej ceny


  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#1684 Goora

Goora
  • Klubowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:214
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:17, 06.02.2021

Większość obecnych problemów to głównie kłopoty z instalacją jednostki i poprawną konfiguracją, na dalszym etapie eksploatacji jest z tym radiem jak z telefonem czyli.. dwa razy do roku się zawiesi, samo zrestartuje i działa dalej. Ja moje mam trzeci rok i odpukać wszystko działa, jeździmy na wakacje i na trasach się rewelacyjnie spisuje, nie wyobrażam sobie jazdy z przyczepionym telefonem. Jest relaks pełen, muzyka gra, google z janosikiem chodzą jednocześnie i głośnomówiący wycisza to wszystko kiedy ktoś dzwoni a ty jak lord jednym klawiszem w kierownicy odbierasz i rozmawiasz

 

No to mnie trochę pocieszyłeś. Właśnie tak miałem poprzednio (poza tym, że to nie był Android i telefon jednak musiał być w uchwycie) i tak chciałbym mieć i teraz :)

 

A z obsługą i poprawnością działania nawiewów/klimatyzacji nie masz problemów? Jaki dokładnie model radia masz jeśli można spytać?

Do tej pory planowałem kupić Seicane z co najmniej 4 GB, ale do tej pory nie wiem czy to będzie dobry wybór. Jakoś ta firma gdzieś mi utkwiła w pamięci.


  • 0

#1685 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 00:07, 07.02.2021


Do tej pory planowałem kupić Seicane z co najmniej 4 GB, ale do tej pory nie wiem czy to będzie dobry wybór. Jakoś ta firma gdzieś mi utkwiła w pamięci.

Ja mam Navipremium i do tej pory nie wiem skąd tak naprawdę oni je wzięli. Były tam na początku problemy ale naprawili i jest ok. Nawiewy będą działać inaczej jak oryginał i na to trzeba się przygotować, temperatura zewnętrzna zniknie albo będzie się wyświetlać 28stC (to norma ale na radiu będziesz ją miał) Tak jak pisałem wyżej, większość to kwestia odpowiedniego montażu i konfiguracji bo od chińczyka często przychodzi na jakiś domyślnych ustawieniach.

tu jest grupa FB  >>>>>>> https://www.facebook...397465847748748 <<<<<<<<

Chłopaki rozwiązali już wiele problemów i wiele z nich się powtarza, sam oceń, poszperaj tam, zrób rekonesans.


  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#1686 Goora

Goora
  • Klubowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:214
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:42, 07.02.2021

 

Nawiewy będą działać inaczej jak oryginał i na to trzeba się przygotować

 

Co dokładnie masz na myśli?

 

Gdzieś tu wcześniej wyczytałem, że niektórym nie działała opcja AUTO? Ty u siebie też masz taki problem?
U mnie akurat AUTO włączone cały czas, więc nie chciałbym stracić tej opcji.


  • 0

#1687 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 00:27, 08.02.2021

 

Co dokładnie masz na myśli?

Po prostu w inny sposób. Nie każdy się potrafi przyzwyczaić, chiński sterownik inaczej reguluje temperaturę od japońskiego.

 

 

Gdzieś tu wcześniej wyczytałem, że niektórym nie działała opcja AUTO? Ty u siebie też masz taki problem?
U mnie akurat AUTO włączone cały czas, więc nie chciałbym stracić tej opcji.

U mnie działa trochę inaczej jak oryginał ale często jadę na manualu.


  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#1688 sky83

sky83
  • Forumowicz
  • 802 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CM1 Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 20:08, 08.02.2021

Po prostu funkcja Auto klimatyzacji przestaje działać poprawnie . Jeśli zależy Ci na automatycznej klimie (tak jak mnie), to załóż daszek, zamiast dużego ekranu. 


  • 0

#1689 Goora

Goora
  • Klubowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:214
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:34, 10.02.2021

Temat nie daje mi spokoju, bo ten temat z funkcją AUTO klimatyzacji to w sumie jedyna rzecz, która mnie powstrzymuje od zakupu takiego ekranu.

 

Napisałem do NaviPremium w tej sprawie i dostałem taką odpowiedź:

 

 

 

Witam,

Temat jest nam znany, nasz sprzęt obsługuje klimatyzacja bez problemu.
W pozycje auto i inny wszystko działa.

 

Jak widać ich zdaniem z ich sprzętem wszystko będzie ok.

Oczywiście to tylko słowa, a jak będzie w rzeczywistości to się dopiero okaże ;) 


  • 0

#1690 sky83

sky83
  • Forumowicz
  • 802 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CM1 Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 15:40, 10.02.2021

Ja miałem Asottu i jak jechałem na Auto klimatyzacji to czułem, że raz wieje cieplej raz zimniej. Na OEM sterowniku auto czeka chwilę po uruchomieniu silnika przy nagrzewaniu i dopiero po chwili zwiększa nawiew jak się silnik nagrzeje (w Chińczyku nie było takich niuansów - od razu nawiew na max). 


  • 0

#1691 garf78

garf78
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155/K20Z2
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:39, 10.03.2021

Słuchajcie dzisiaj podłączyłem tego chińczyka  Junsun V1 4g/64 GB w sumie bez problemu. Ale niestety żeby nie było tak pięknie. Panel sterowania nawiewami działa bo przyciski reagują. Ale niestety podczas przekręceniu pokrętła termostatu nic się nie pojawia na ekranie wyświetlacza ani zadana temperatura, ani prędkość nawiewów czy tryb pracy nawiewu. Teoretycznie panel działa bo słychać jak Wyszko się załącza , zmienia się prędkość, załącza auto / dual itd. Ale nic nie pojawia się wtedy na wyswietlaczu a co gorsza ogrzewanie w samochodzie nie działa. :depresja: . NIe mam pojęcia czym to jest z powodowane.  


Użytkownik garf78 edytował ten post 21:41, 10.03.2021

  • 0

#1692 Blachonix

Blachonix
  • Moderator
  • 287 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:1.8
  • Wersja:EXL Sport Utility AWD
  • KM:141
  • Paliwo:PB
  • Rok:2016
  • Nadwozie:RU6
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 22:59, 10.03.2021

Słuchajcie dzisiaj podłączyłem tego chińczyka  Junsun V1 4g/64 GB w sumie bez problemu. Ale niestety żeby nie było tak pięknie. Panel sterowania nawiewami działa bo przyciski reagują. Ale niestety podczas przekręceniu pokrętła termostatu nic się nie pojawia na ekranie wyświetlacza ani zadana temperatura, ani prędkość nawiewów czy tryb pracy nawiewu. Teoretycznie panel działa bo słychać jak Wyszko się załącza , zmienia się prędkość, załącza auto / dual itd. Ale nic nie pojawia się wtedy na wyswietlaczu a co gorsza ogrzewanie w samochodzie nie działa. :depresja: . NIe mam pojęcia czym to jest z powodowane.  

canbus type ustaw na 75

Możesz też napisać do kolegi  Michal0887

 
  • 0

UZw5t8Ft.jpg

Było >>>真実の光<<< a jest RU6


#1693 garf78

garf78
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Mazury
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155/K20Z2
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:54, 12.03.2021

Canbus ustawiony na 75 (wszytko działało poza grzaniem) i testowany tez na 201 , wiec w zasadzie bez zmian. No może z jedna. Jak wróciłem wczoraj do swojego PSS-a to auto tez nie grzało. To mi szczena opadła ale po chyba 10 min zrezygnowany pokręciłem pokrętłami nawiewu i ruszyło. Myślę ok może coś się zawiesiło, ale juz dział wiec z powrotem wymiana na chińczyka. Tym razem było juz trochę lepiej bo grzała strona pasażera ale u kierowcy bez zmian. Nic zrobiłem foto podłączenia i foto PSS na życzenie sprzedającego. Mam jeszcze bity tydzień na odesłanie wiec..poczekam. Jednocześnie dziękuje koledze Michal0887 za porady. 


  • 0

#1694 Piekal

Piekal
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Brodnica
  • Silnik:2.4
  • Wersja:typeS
  • KM:220
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:03, 25.03.2021

Witam. Panowie kupilem radio Junsun 4/64gb. Wszystko działa ale mam problem bo gdy nacisne przycisk od nawiewów i zmienie np.moc wentylatora to po 3sekundach znowu sie wyswietli menu nawiewow. CAN mam ustawiony na 75,gdy zmienie na 201 to dziala ale nie wyswietla menu nawiewów. Moze ktos jakos pomoc ? 


  • 0

#1695 Iradalin

Iradalin
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Łowicz
  • Silnik:2.2
  • Wersja:s
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:00, 07.04.2021

Witam. Panowie kupilem radio Junsun 4/64gb. Wszystko działa ale mam problem bo gdy nacisne przycisk od nawiewów i zmienie np.moc wentylatora to po 3sekundach znowu sie wyswietli menu nawiewow. CAN mam ustawiony na 75,gdy zmienie na 201 to dziala ale nie wyswietla menu nawiewów. Moze ktos jakos pomoc ?

Spróbuj podłączyć bez zielonych przejściowej i canbus 210
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, navi, chińczyk, chińskie navi, car PC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq