Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Korozja nadkoli w 8 letnim Accord VI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#16 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:34, 15.09.2010

i bakteriach :mrgreen:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#17 krzepa_s

krzepa_s
  • Forumowicz
  • 137 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,2
  • Wersja:prelude IV ,CRV
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:coupe. suv
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:13, 15.09.2010

[quote name="kardas"][quote]niestety to norma:(
zarówno w V jak VI genie
[/quote]

Oj nie pitol, w V jak najbardziej, ale ile jest VI na forum z rudymi nadkolami?

sugeruję się prelką V gen montowana od 97-01 technologicznie to samo(ale widziałem też kilka acc VI zgniłych dokładnie w tym samym miejscu)
nakroiłem się od groma ćwiartek i zawsze to samo, szczeliwo wyłożone z pistoletu tak że są miejsca w których 1 cm wody stoi aż nie odparuje:(od wewnątrz oczywiście a powinno słynąć do progu gdzie jest otwór technologiczny
ten sam błąd powtarzany od lat 80 tych niestety:(
mam acc teraz na części 2007 ale nie sprawdziłem jeszcze jak to zrobili a za młody żeby wyszło:(
zawsze i tu jestem pewien rudy wyłazi od wewnątrz i to daje do myślenia:(
prelek piątek też nie za wiele jest z rudym ale jak wychodzi to klasycznie w znanym miejscu
  • 0

#18 adr2000

adr2000
  • Forumowicz
  • 160 postów
  • Skąd:podkarpacie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:55, 20.09.2010

a mi wyszła rdza na drzwiach od kierowcy do listwy i od wewnątrz na rancie drzwi od spodu zawsze jak myje auto to potem tam jest woda i od pasażera do wysokości listwy :cry:.Są to małe kropki jak by od kamyków od kierowcy jest zdecydowanie więcej nie jest to chropowate nie ma bąbli wygląda jak by było powierzchowne ale mówicie ze rdza wychodzi od wewnątrz wiec obawiam się najgorszego, masakra jak dam do naprawy to ile to wytrzyma będę miał spokój przez parę lat czy tylko wymiana drzwi?? :cry:
  • 0

#19 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 00:51, 30.09.2010

dlatego ja te listweki gumowe na rantach blotników proponuje co pewien czas sciagnac by czyscic powierzchnie pod nimi i bedzie ok
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#20 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 05:24, 30.09.2010

Ja Te gumu na nadkolach ostatnio zdjąłęm, natrysnąłęm na wewnętrzną stronę nadkoli Bitexu, następnie troche do środka tych gumek i założyłem, ale po zimie i tak zdejme i umyje, bo sól może się wcisnąć wszędzie :)
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:48, 04.10.2010

Musze przyznać, że u mnie do ruda się zadomowiła już na dobre. Tylna klapa, nadkola tył, doły drzwi przód. Progi jeszcze są jak nowe ale pewnie też już niedługo. W zeszłym tygodniu oczyściłem to, położyłem podkład epoxydowy i czarny lakier... po zimie pojade chyba do lakiernika... o ile drzwi uda się uratować. Nadkola też chyba tylko reperaturki zostaną. Do aerodecka zdaje się są na allegro.

Z całym szacunkiem, bo honda to super fajne auto ale blacharsko to są daleko za murzynami :/. Moje auto jest z 1997 roku... ojczulek jeździ volvem 940 z 1993, ma ponad 300 tysięcy nalatane i kapki rdzy nie uświadczysz.
  • 0

#22 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 06:02, 05.10.2010

Bo to angole spier.olili sprawę u siebie w fabrykach. Acco V i civiki z podobnego okresu rudy wpierdziela aż miło.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:30, 05.10.2010

hmm.. u mnie to raczej amerykańce :P
  • 0

#24 cob_ra

cob_ra
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 12:14, 06.04.2011

w niedziele przy myciu coś mnie tknęło aby zdjąć od strony kierowcy gumę z rantu, co na zimę było robione przez lakiernika (koleś co robi w aso fiata i robił fuchę po godzinach)......załamałem się lakier normalnie jak skóra na palcu z odciska zeszła z podkładu, a pod podkładem co był rudy, to więcej było niż przez naprawa. Szlag mnie trafia z tymi lakiernikami już nie mam siły inny nie ruszy to zawsze jest spier.....robota.
Zastanawiam się czy nie wyczyścić tego samemu i nie walnąć np. podkładu czerwonego (tlenkowy) lub hamerait :k srebrny walnąć gumą i tak przykryje.....co o tym sądzicie? bo nie mam zamiaru 2 razy w roku oddawać na poprawki....
  • 0

Pozdrawiam,


 


#25 lukasz.crw

lukasz.crw
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:406
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:40, 15.04.2011

Hamerite nic Ci nie da... Mi przed zimą zaczął wyłazić purchel nad tylnym zderzakiem- wyczyściłem, pomalowałem i d*pa po 2 tygodniach wyszedł znowu, to samo ranty: po zimie zobaczyłem, że od kamieni lakier odprysnął i pojawił się rdzawy nalot- pomalowałem i to samo, czyli d*pa :-/ Wkurzyłem się i zakupiłem od Tomiego parę środków, tylko czekam na lepszą pogodę, żeby było ciepło i sucho, czyli pewnie na wakacje. Wtedy zdejmę wszystko co się da, przejadę myjką, żeby wypłukać brud, szlif, środek na rdzę, podkład epoksydowy, wewnątrz nadkoli dodatkowo jeszcze środkiem z włóknami szklanymi. A i jeszcze jedno jak znajdę miejsce, gdzie stoi woda, to wiercę dziurę :-)
  • 0

#26 mxgts

mxgts
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:51, 18.04.2011

hej a czy accord z lat 1999 do 2002 miał ocynkowaną blachę ???
  • 0

#27 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:14, 18.04.2011

nie
  • 0

#28 mxgts

mxgts
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:26, 18.04.2011

hmm , większość z Was pisze że nie gniją, a skoro blachy nie ma ocynkowanej to dziwne mi się to trochę wydaje :| zwłaszcza że widziałem kilka może kilkanaście z sporą ilością rudej na nadkolach :(

miałem civica coupe z 1998 i wszystko było super zz wyjątkiem gnicia :(
i teraz wpadł mi w oko accord ale obawiam się korozji....
  • 0

#29 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 05:37, 19.04.2011

hej a czy accord z lat 1999 do 2002 miał ocynkowaną blachę ???



tak !!

w uproszczeniu, jeżeli acco składa się z około 36 elementów blacharskich,
to 31 z nich jest "zink plated" - ocynkowanych
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#30 gienek197

gienek197
  • Forumowicz
  • 140 postów
  • Skąd:jabłonka
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:52, 19.04.2011

o jakich Wy osłonach gumowych mówicie?? bo ja u siebie nic takiego nie widze:/ może mi ktoś podesłać jakieś zdjecie no którym to dobrze widać?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq