Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Honda Accord - centralny zamek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:37, 28.08.2010

Witam
A wiec mam honde accord 1.8v-tec rok 2001 i problem z centralnym zamkiem a mianowice centralny zamek działa z kluczyka ale chciałbym dołozyć centralny z pilota zakupiłem uniwersalny sterownik centralnego zamka i usiłuje to podłączyć ale cały czas nic z tego nie wychodzi nie posiadam żadnego schematu do tego a szkoda bo może bym coś zdziałał już z nim .auto ma dodatkowo fabryczny alarm . Podłaczyłem sterownik centralnego zamka do auta tylko mam problem ze zlokalizowaniem przewodów sterujących w dzwiach kierowcy jest siłownik fabryczny , jest też mikrostyk z trzema przewodami (srodkowy kolor czarny masa ,boczne to czrny z czerwonym paskiem i chyba czarny z niebieskim paskiem ) z tyłu za wkładką kluczyka ,jak mam zamkniete wszystkie drzwi to jak zewrę srodkowy z jednym z nich to auto się zamyka ale jak zewrę z drugim to niestety auto się nie otwiera :( i ciekaw jestem dlaczego przewody te chodzą do sterownika elektrychnych szyb próbowałem z dodatkowym siłownikiem ale podczas otwierania auta załącza się alarm i wraz trzeba z kluczyka go otworzyć i jeszcze jedno jak nawet odłącze mikrostyk od zamka to i tak działa centralny z kluczyka :( wiec jak to podłaczyć ?
  • 0

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 12:45, 28.08.2010

manual ESM do pobrania i wypalenia płytki - tam sa wszystkie schematy
strona http://hondatech.inf...Manuals/Accord/

pozycja Ab0VE Honda Accord ESM 98-00 CD ISO zip 253.39 MB
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:41, 29.08.2010

ok dzięki za schematy super sprawa :-) jutro biorę się jeszcze raz za montowanie pilotów
  • 0

#4 gomez405

gomez405
  • Klubowicz
  • 104 postów
  • Skąd:kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:59, 29.08.2010

dużo kiedyś naszukałem się na ten temat najprostsze dołożenie dodatkowego siłownika do drzwi kierowcy
  • 0

#5 adrian

adrian
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:walsall/UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:30, 29.08.2010

maniek5550 jak ci sie uda to podlaczyc to napisz jak to zrobiles,bo mam ten sam problem :k dzieki
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:04, 02.09.2010

Ja mam natomiast inną zagwostkę.
Naciskam na kluczyku przycisk zamknij. Opadają blokady 3 drzwi oprócz kierowcy. Zamknąć mogę tylko kluczykiem i w tym momencie aktywuje sie alarm.
Otwieranie - przycisk otwórz - podnoszą się blokady 3 drzwi oprócz kierowcy - kluczykiem podnoszę blokadę i dezaktywuję alarm. Jeszcze wczoraj było normalnie. Przycisk - otwórz - dezaktywacja alarmu i otwarcie wszystkich drzwi. Przycisk - zamknij - aktywacja alarmu i zamknięcie wszystkich drzwi. Może ktoś zna przyczynę?
  • 0

#7 train

train
  • Forumowicz
  • 193 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:45, 02.09.2010

Najwyraźniej poszedł Ci siłownik zamka w tych drzwiach.
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:05, 03.09.2010

Najwyraźniej poszedł Ci siłownik zamka w tych drzwiach.


No to kiszka. Z tego co czytałem to jest to nagminna usterka występująca w VII-ce. I chyba mam teraz 2 opcje:
I. Albo spróbować naprawiać
II Albo wymiana
Nie znam tylko kosztów nowego siłownika. Strach pomyśleć co usłyszę jak zadzwonię do ASO. Chyba będę musiał dobrze przypiąć się pasamy żeby mnie z butów nie wyrwało.
Zastanawia mnie polityka ASO. Nie uczą pracowników naprawy części, uczą wymiany. Po najmniejszej linii oporu a najwyższych kosztach dla klienta i max zysku. Do d...py z takimi fachowcami. Mam nadzieję, że pomału zacznie się to zmieniać kiedy inne warsztaty (nie ASO) zaczną przejmować im klienta.
Ale jest już światełko w tunelu. Wczoraj musiałem zmienić 2 filtry. W ASO zaproponowano mi TAŃSZE ZAMIENNIKI !!!!!!! Szok !!
Sytuacja niespotykana w ASO HONDA. Przynajmniej ja się jeszcze z taką nie spotkałem.
Ale to tylko tak nawiasem.
Dzięki za podpowiedź. Tego się spodziewałem. Chciałem tylko opóźnić wyrok :-)
  • 0

#9 gomez405

gomez405
  • Klubowicz
  • 104 postów
  • Skąd:kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:58, 03.09.2010

serwis żyje z wymian bo to co sprzeda salon to jest pikus co serwis sprzeda to jest zarobek - tak na marginesie
  • 0

#10 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:41, 04.09.2010

Ja mam natomiast inną zagwostkę.
Naciskam na kluczyku przycisk zamknij. Opadają blokady 3 drzwi oprócz kierowcy. Zamknąć mogę tylko kluczykiem i w tym momencie aktywuje sie alarm.
Otwieranie - przycisk otwórz - podnoszą się blokady 3 drzwi oprócz kierowcy - kluczykiem podnoszę blokadę i dezaktywuję alarm.


Dziś dopadło to moją Hanie :(
Otworzyłem samochód, wysprzątałem, zamykam a tuszok: Hania mi nie mruga na pozegnanie.... patrze a drzwi kierowcy - otwarte.
Sprzawdziłem wszystkie możliwości i zamek kierowcy reaguje tylko na zamykanie/otwieranie kluczykiem :(
W najbliższym tygodniu i tak będę w ASO więc postaram się podpytać co to... serwis raczej taki że "dłubie" zanim pdejmie decyzje o wymianie :)

Ciekawe ile razu zostawie ją otwartą ... zanim naprawie to.
  • 0

#11 Tomek88

Tomek88
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • Skąd:DPL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:156
  • Paliwo:ON
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:54, 06.09.2010

a ja nie moge rozkminic zachowania mojego centralnego,kiedy zamykam drzwi(po trasie) widze ze auto sie samo nie zamyka po paru sekundach,lecz gdy auto jest na parkingu i otwieram drzwi centralnym(bez jazdy)to za chwile zamyka sie automatycznie samo po 5 sek.
  • 0

#12 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:42, 06.09.2010

a ja nie moge rozkminic zachowania mojego centralnego,kiedy zamykam drzwi(po trasie) widze ze auto sie samo nie zamyka po paru sekundach,lecz gdy auto jest na parkingu i otwieram drzwi centralnym(bez jazdy)to za chwile zamyka sie automatycznie samo po 5 sek.


a to nie jest przypadkiem tak że jak nie otworzysz drzwi to samo samyka centralny "myśląc" że otworzyłeś go przypadkiem przez pomyłkę? u mnie tak właśnie to działało: otwierasz pilotem centralny, nie otwierasz drzwi to zamyka centralny po chwili ale jak tylko otworzysz drzwi to przerywasz mu jego "myślenie" :)

PS -dziś padła diagnoza -siłownik przy zamku. Można go zdemontować ale on sam jest zalany plastikiem :( jutro próba jego otworzenia...
  • 0

#13 Tomek88

Tomek88
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • Skąd:DPL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:156
  • Paliwo:ON
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:12, 07.09.2010

ooo cos w tym stylu,czyli to takie tylko zabezpieczenie w razie pomyłkowego otworznia Hondy :k dzieki
  • 0

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:01, 03.10.2010

Najwyraźniej poszedł Ci siłownik zamka w tych drzwiach.


Oświećcie mnie bo nie mogę uwierzyć. czy istnieje coś takiego jak SAMONAPRAWIANIE SIĘ ???
Mój siłownik zaczął działać :-) Wszystko zaczęło działać i działa normalnie.
Zastanawiam się czy na wystąpienie (już teraz usterki) nie miała wpływu pogoda. Było przecież bardzo gorąco i sucho kiedy zaczął się problem. Teraz jest dużo chłodniej i bardziej wilgotno.
Metal przecież cały czas pracuje (kurczy się i rozszerza). Myślę, że pomimo "powrotu do normalności" trzeba będzie jednak wymontować siłownik, oczyścić go i nasmarować ponownie.
Z uśmiechniętą gębunią pozdrawiam.
  • 0

#15 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:50, 03.10.2010

Otoz jest cos takiego. Moj silownik zima niedomagal, raz dzialal, raz nie dzialal, slychac bylo, ze probuje, ale nie moze. Od wiosny dziala nieprzerwanie bez problemu, ciekaw jestem co bedzie tej zimy. Dla wszystkiego kupilem z Allegro zapasowy silownik, wiec jak nie bedzie chcial chodzic, to go wymienie.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq